Poprvé od 22. září loňského roku jsme prohráli FK TJ Štěchovice – FK Admira Praha 1:0 (0:0)

Štěchovickým nechybí sebevědomí. Ačkoli už nemůžou divizní skupinu A vyhrát, přesto stále věří v postup do ČFL.

Dokresluje to i poznámka jednoho z funkcionářů domácího klubu před zápasem: „Vy postupujete do ČFL a my ji budeme hrát taky.“

V kuloárech se čím dál častěji a čím dál hlasitěji mluví o tom, že Jirny – už tradičně – nevyužijí své první místo ve skupině C k postupu, čímž se otevře cesta do ČFL pro tým z 2. místa, který nasbírá nejvíc bodů. Navlas stejným způsobem se do třetí ligy dostaly například Králův Dvůr, Motorlet, Roudnice, Zápy či Převýšov.

Štěchovičtí zjevně sázejí na stejnou kartu. A protože Vyšehrad ve skupině B doma jen remizoval s Novým Borem, potřebovali Středočeši od Vltavy nad naším týmem stůj co stůj vyhrát.

Udělali pro to rázný krok, v týdnu odvolali trenéra Zdeňka Vránu (kdysi chytal za Admiru v Pražském přeboru), o přestávce se s ním oficiálně rozloučili, a na jeho místo angažovali kouče Jiřího Hrušku. A ten se skutečně dočkal své první výhry – Štěchovice nás porazily 1:0.

To podstatné se vešlo do časového rozmezí dvou minut. Ve 21. náš tým předvedl krásnou kombinační akci, na jejímž konci byl Petr, který překonal domácího brankáře Soukupa. Domácí hráči, lavička i diváci strnuli. Asistent rozhodčího Kříž ale Petrovi v okamžiku převzetí míče odmával ofsajd. Byl? Nebyl? V každém případě gól bohužel neplatil.

A ve 23. minutě – po kontaktu dvou hráčů v našem pokutovém území – sudí Grimm pískl proti Admiře penaltu. A ty domácí Novák umí, však už jich kopal v tomto ročníku divize dost. Jeho nevídaná bomba trhala síť.

Byl to faul? Rozhodčí ho viděl… Pravdou je, že podobné situace v nedávné minulosti po léta rozhodovaly prvoligové zápasy pod žižkovskou televizní věží.

A tak místo našeho vedení tu bylo vedení domácích 1:0.

Ve druhé půli se naši hráči dvakrát dostávali do velmi nadějných brejkových situací, pokaždé je ale zastavil praporek vysoko nad hlavou asistenta Janocha.

Podtrženo, sečteno: viditelně motivovaní Středočeši si vypracovali víc šancí, tu Müllerovu ze 17. minuty likvidoval na brankové čáře hlavičkou Martinic. Jinak ale domácí Víška v naší brance neprověřili, střely Vostrého, Hudce a St. Kodra minuly cíl, Novák z přímého kopu trefil jen naši zeď. Nebýt penalty, zápas by zřejmě skončil, stejně jako na podzim v Praze, 0:0.

Že by nás však svým výkonem Štěchovice přesvědčily o třetiligové kvalitě, to říct nemůžeme. Táborsko B, Chrást, Tachov či Benešov proti nám odehrály lepší zápasy, i když prohrály.

A ještě drobnost. Zřejmě nám šly špatně hodinky. Podle domácí časomíry se totiž naplnilo devadesát minut, nám ručičky na zápěstí ukázaly o nějakou tu minutku hracího času méně. Inu, budou muset do opravny.

Štěchovice: Soukup – Švejda, Müller (K), Šrain, Hudec (75. Mařík) – O. Kodr, L. Jelínek, Lukeš, S. Kodr – Vostrý(46. Plamínek), Novák. Trenér Jiří Hruška.

FK Admira: Víšek – Mamurov, Martinic (K), Brůžek (87. Mustedanagič), Paťha – Majer, Snop, Zahálka (63. Jackl), Kokoška, Kurek – Birma (83. Ondrůšek), Petr. Trenér Jiří Tesař.

Foto: Michal Jalovec + Daniel Turek

Ostatní výsledky a tabulka:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=5

A teď doma Sokol Čížová!

Zápas 28. kola divize A sehrajeme s jihočeským týmem, kde chytá náš bývalý brankář Olda Meier, a to v neděli 2. června, klasicky od 10.15 hodin.

Zajímavý drb o našem soupeři jsme našli na serveru www.jihoceskyfotbal.cz, kde doslova stojí: „Vrabci na střeše si cvrlikají o předčasném konci jednoho z jihočeských klubů, který by prý měl od příštího ročníku hrát v oblastní I. třídě.“

Údajně by to měla být právě Čížová, nicméně její trenér Jiří Antoš prý už připravuje mužstvo na další divizní sezonu. „Musím dementovat slova o labutí písni. Jednáme s hráči, připravujeme soustředění, předseda Vávra má podat přihlášku do dalšího ročníku,“ řekl Antoš k momentální situaci v čížovském táboře po domácí porážce 1:3 s Benešovem.