S Čížovou ve středu 12. června od 18.00!

SelfTimer Off

Utkání Admira – Sokol Čížová, které se mělo hrát v neděli 2. června, bylo odloženo a bude sehráno 12. června od 18.00 hodin.

Co tomu předcházelo:

Ve čtvrtek 30. června funkcionáři FK Admira konzultovali stav trávníku se správcem stadionu a shodli se na tom, že hrací plocha kvůli trvalému dešti nebude v neděli zřejmě způsobilá.

V pátek 31. května jsme na webu informovali takto:

Zítra se bude rozhodovat o možném odložení utkání Admira – Čížová!!!

Vzhledem k mimořádné nepřízni počasí a podmáčenému trávníku na našem stadionu došlo mezi FK Admira a TJ Sokol Čížová k předběžné dohodě, že by nedělní divizní zápas mohl být sehrán v náhradním termínu, a to ve středu 5. června, od 18.00.

Nyní čekáme na definitivní verdikt příslušného řídícího pracovníka FAČR, který padne v sobotu během dne.

Zatím nebyl nedělní termín odvolán, ale stav trávníku nevypadá na to, že by se v neděli mohlo hrát.

Sledujte tyto stránky, jakmile bude rozhodnuto, obratem budeme na tomto místě informovat!!!

Mgr. Jan Martinic, ředitel klubu

V sobotu 1. června jsme přidali tuto informaci:

O stavu hrací plochy rozhodne těsně před utkáním v neděli 10:15 hlavní rozhodčí.

Tak totiž zněl verdikt řídícího orgánu FAČR.

Proto do Prahy v neděli ráno dorazili tři rozhodčí, delegát i výprava Čížové. Hlavní rozhodčí Lukáš Tryzna posléze (jak jsme ostatně očekávali) neuznal podmáčený, od čtvrtka trvale deštěm zaplavovaný trávník za způsobilý terén (viz foto, jak to na Admiře v neděli dopoledne vypadalo).

K našemu překvapení jsme se na webu www.jihoceskyfotbal.cz dočetli tato slova trenéra Sokola Čížová Jiřího Antoše: „My jsme se ptali na Admiře, všem nám bylo jasné, jak asi bude hřiště vypadat, a řekli nám, že hřiště je v pořádku, že se bude hrát. Takže jsme přijeli do Prahy a tam nám řekli, že je utkání odloženo,“ kroutil hlavou čížovský trenér Jiří Antoš, že utkání mohlo být odloženo již v sobotu a nikdo si nemusel kazit nedělní dopoledne.

K tomu se vyjádřil sekretář FK Admira Josef Vavruška takto: „I když jsme měli předběžnou dohodu s Čížovou o náhradním termínu, v sobotu dopoledne jsem z FAČR dostal pokyn, že rozhodnutí o způsobilosti či nezpůsobilosti terénu je ponecháno na neděli a na rozhodčího přímo na stadionu. Čížová od nás rozhodně nedostala informaci o tom, že hřiště je v pořádku a že se bude hrát.“

Proč se tedy trenér Antoš vyjádřil tak, jak se vyjádřil, je nám poněkud záhadou. Nebo snad byla jeho slova na zmíněném serveru interpretována poněkud jinak?

V každém případě byl dohodnut definitivní náhradní termín: zápas se uskuteční ve středu 12. června od 18.00 hodin.

Foto: Michal Jalovec

Sehrány byly ve XXVIII. kole jen dva zápasy:

Přední Kopanina – Táborsko B 0:1, Český Krumlov – Aritma 2:0.

Zápasy Benešov – Milevsko, Chrást – Roudné, N. Strašecí – Tachov, Rokycany — Doubravka, Hořovicko – Štěchovice byly taky odloženy.

Štěchovice pod vodou!

„Máme hřiště plně pod vodou, je důvodná obava, že voda vystoupá až k horní části tribuny, ke kabinám. Tak, jak tomu bylo už při povodních v létě 2002. V této chvíli netušíme, kde dohrajeme divizi, kde budeme trénovat, co bude se štěchovickým fotbalem dál. Je to obrovský průšvih,“ sdělil nám smutně sportovní manažer FK TJ Štěchovice Jaroslav Dolejš.

Štěchovickým fotbalistům držíme palce, aby se s katastrofální situací dokázali vypořádat.