Hejnův divizní debut: Padesát vteřin na trávníku – a gól! FK Hořovicko – FK Admira Praha 0 : 2 (0:0)

Vzhledem k tomu, že souběžně s A-mužstvem hrálo i naše béčko ve Štěrboholech a povinnost velela „posílit“, vyrazili jsme k poslednímu utkání venku se třemi dorostenci, což byla vlastně naše celá lavička… Tým doplnil ještě Sklenář z „farmářské“ Čáslavi.

I když už máme o postupu do ČFL jasno, stejně jediným cílem sobotního „letního“ odpoledne bylo pro naše hráče vítězství! Nerodilo se ale lehce a trvalo celých 84 minut, než jsme dokázali překonat dobře pracující domácí defenzívu. Prvním naším střelcem nebyl nikdo jiný, než chvíli předtím střídající dorostenec Petr Hejna. Nebyl na hřišti ani minutu, když se k němu po našem rohu odrazil míč ve velkém vápně domácích, a náš benjamínek nezaváhal a propálil všechno, co mu stálo v cestě – 0:1! A za další čtyři minuty už se chystalo druhé střídání, ze hřiště měl jít Birma. Ten ale byl ještě na konci povedené akce do rozhozené domácí obrany a sám „zoči voči“ domácímu gólmanovi nezaváhal – 0:2! Teď už mohl vystřídat a na hřiště se dostal i druhý dorostenec – Tomáš Bár. Takže nakonec z našich dorostenců nedošlo jenom na náhradního gólmana Petra Prokopa… Snad příště.

Nakonec tedy jasné vítězství, i když jednoduché to nebylo. Domácí měli také šance ke skórování, ale čisté konto jsme uhájili a ve velkém horku jsme si připsali za asistence tří rozhodčích z Německa (reciprocita FAČR a Německého fotbalového svazu) do tabulky další tři body.

Branky: Hejna (84.) a Birma (88.).

Hlavní rozhodčí: Thomas Berg (SRN)

Asistenti: Jürgen Steckermeier a Franz Wolfgang (oba SRN)

Delegát FAČR: Karel Bohuněk

Sestavy obou mužstev:

FK Hořovicko: Mojžíš – Šmíd, Zítka, Wágner, Pužík, Nademlejnský, Kolář, Šubert, Kaufman, Zítek, Štěpnička. Náhradníci: Pelikán, Větrovský, Štych, Budínský a Herco.

Trenér: Jan Berger

FK Admira: Víšek – Mamurov, Martinic, Brůžek, Paťha – Majer, Kokoška, Snop, Zahálka (od 83. Hejna) – Birma (od 88. Bár), Sklenář.

Připraven byl ještě: gólman z dorostu Prokop

Trenér: Jiří Tesař

A teď nás čeká na závěr jara na našem domácím hřišti anglický týden – ve středu 12. června od 18.00 hod. odložené utkání s Čížovou a v sobotu (zřejmě netradičně od 15.00 hod.) zakončíme postupovou sezónu s Milevskem…

-mk-

Poznámka: hodina výkopu se ještě může změnit, včas budeme informovat.

Foto Michal Jalovec

Ostatní výsledky a tabulka:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=5

Naši střelci před dvěma posledními zápasy divize:

16 – Birma (7 doma + 9 venku);
6 – Snop (2 + 4), Zahálka (5 + 1), Majer (5 + 1);
4 – Vosický (2 + 2), Kokoška (2 + 2), Petr (4 + 0);
3 – Čmejla (1 + 2);
2 – Kurek (0 + 2), Martinic (1 + 1), Paťha (2 + 0), Komínek (2 + 0);
1 – Hloušek (0 + 1), Hejna (0 + 1), Brůžek (0 + 1), Ondrůšek (1 + 0).
Jeden vlastní gól si vstřelilo Nové Strašecí.