Čížové hrozil v Kobylisích málem dvouciferný debakl! Admira Praha – Sokol Čížová 7:0 (3:0)

Jihočeši se zasekli na cestě do severní pražské čtvrti v dopravní zácpě a přijeli na etapy těsně před vypršením dvacetiminutové čekací doby. Na hřiště vybíhali bezmála z autobusu a na jejich výkonu se to nemohlo neodrazit.

Třebaže Admira, již jistý nováček ČFL, nepodala zcela bezchybný výkon, na Čížovou to tentokrát přebohatě stačilo. Titulek tohoto referátu příliš nenadsazuje, protože Jihočeši inkasovali sedm kulí jako v Sarajevu a k tomu ještě naši fotbalisté nastřelili dvakrát tyč (Birma, Paťha) a jednou břevno (Kurek).

Kobyliští diváci se těšili na gólmana hostí Meiera, který svého času úspěšně hájil branku Admiry v ČFL, přičemž dnešní opora ligové Mladé Boleslavi Miller mu kryl záda jako dvojka. Meierovi se ale tentokrát na jemu důvěrně známém stadionu vůbec nedařilo. Po pátém inkasovaném gólu ho trenér Jiří Antoš raději stáhl z trávníku a poslal do branky náhradníka Nováka. I tomu však bylo souzeno ještě dvakrát inkasovat.

Admiráckou radostí naopak byla vychytaná nula náhradního brankáře Jungra, který tentokrát zdařile zaskočil za stabilní jedničku Víška. A to si Čížová vypracovala čtyři velmi slibné gólovky (dvakrát Kučera, jednou Listopad a Prášil). Na Jungra si ale nepřišla.

O tom, v jaké nepohodě Jihočeši na severu Prahy hráli, vypověděla leccos 68. minuta, kdy se do sebe slovně pustili spoluhráči Jaroušek a Jindřich. Volili přitom takové výrazy, že se přihlížející prvoligoví žáci Admiry na tribuně skoro červenali a málem si zacpávali uši. Rozhodčí Tryzna to ohodnotil žlutou kartou pro oba rozkohoutěné hráče Čížové.

A jak padaly branky:

Už v 7. minutě využil Majer míče chybně vyraženého Meierem a strážce jihočeské branky přeloboval – 1:0.

Za osm minut kopal Snop zleva roh a Paťha hlavičkou zvýšil na 2:0.

Těsně před přestávkou se Majer zničehonic objevil před Meierem a chladnokrevně skóroval k tyči – 3:0.

Dvě minuty po přestávce našel Paťha zleva na malém vápně Birmu a náš kanonýr si zkušeně technicky poradil – elegantně zvýšil už na 4:0. Byl to jeho sedmnáctý gól v tomto divizním ročníku.

A kobyliský střelecký koncert pokračoval. Málokdy se povede, aby střídající hráč zaznamenal hattrick. Petrovi to ovšem vyšlo.

Na plac šel v 52. minutě místo Birmy, který už měl „gólově splněno“. V 65. minutě Petr napřáhl z 30 metrů a Meiera doslova prostřelil – 5:0.

Šestý gól Admiry a svůj druhý vstřelil Petr v 86. minutě ránou k tyči po Kurekově přesné přihrávce – 6:0.

A v 89. minutě se Petr kličkou zbavil v pokutovém území jednoho z jihočeských zadáků a přesně zacílil opět k tyči – 7:0.

Takový výprask Čížová v divizi dosud nezažila.

Branky: Petr 3, Majer 2, Paťha, Birma.

Rozhodčí: Tryzna – Šob, Vojtěch.

ŽK: 1:2 (Snop – Jaroušek, Jindřich).

Diváků: 145.

Admira: Jungr – Mamurov, Martinic, Brůžek, Paťha – Majer, Kokoška (70. Mustedanagič), Snop, Zahálka (61. Ondrůšek) – Birma (52. Petr), Kurek.

Čížová: Meier (73. Novák) – Jaroušek, Šácha, Brož, Zach – Listopad, Prášil, Moravec (65. Kujal), Hora – Jindřich, Kučera.

A co na to říkali trenéři

Jiří Tesař (Admira): „Soupeř přijel o dvacet minut později, což mělo negativní dopad na jeho, ale zčásti i na naši hru. Od začátku jsme na Čížovou vlítli, byli jsme po celou dobu jednoznačně lepší. Podali jsme slušný výkon, třebaže nebyl bezchybný, a zaslouženě jsme vysoko vyhráli. Soupeř měl taky pár šancí, hrál ale špatně a zápas se vůbec nepovedl zkušenému brankáři Meierovi. Zřejmě nebyl zcela ve své kůži.“

Jiří Antoš (Čížová): „Podali jsme ostudný výkon a ostudný je i výsledek. Naše chyby v obraně byly trestuhodné, defenziva šílená. Přitom jsme měli tři, čtyři velmi slibné šance. Co to ale bylo platné, když jsme je zahazovali, z protiútoků jsme naopak inkasovali a sesypali jsme se. Věděl jsem, že to na Admiře nebude jednoduché, ale rozzlobili mě ti nejzkušenější, kteří dělali doslova hrozné chyby. Malou omluvou snad je fakt, že nám chyběli čtyři hráči standardní sestavy. Ale stejně – pro naše vystoupení na Admiře nemám jiné slovo než ostuda.“

Foto Michal Jalovec

Ostatní výsledky a tabulka:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=5

Naši střelci před posledním zápasem divize:

17 – Birma (8 doma + 9 venku);
8 – Majer (7 + 1);
7 – Petr (7 + 0);
6 – Snop (2 + 4), Zahálka (5 + 1);
4 – Vosický (2 + 2), Kokoška (2 + 2);
3 – Čmejla (1 + 2), Paťha (3 + 0);
2 – Kurek (0 + 2), Martinic (1 + 1), Komínek (2 + 0);
1 – Hloušek (0 + 1), Hejna (0 + 1), Brůžek (0 + 1), Ondrůšek (1 + 0).
Jeden vlastní gól si vstřelilo Nové Strašecí.

Diváci na Admiře

275 – Admira v. Aritma (6:1)
252 – Admira v. P. Kopanina (2:0)
230 – Admira v. Chrást (4:0), Admira v. Benešov (3:1)
220 – Admira v. Tachov (0:0)
210 – Admira v. Štěchovice (0:0), středeční dohrávka
170 – Admira v. Táborsko B (1:1)
160 – Admira v. Hořovicko (4:2)
150 – Admira v. Roudné (3:2)
145 – Admira v. Čížová (7:0), středeční dohrávka
110 – Admira v. Nové Strašecí (2:1)
100 – Admira v. Český Krumlov (2:0), UMT Prosek
90 – Admira v. Doubravka (4:1), hřiště Hovorčovická, Admira v. Rokycany (3:0), UMT Satalice

Poslední kolo divize: Admira – ZVVZ Milevsko
Hrát se bude výjimečně v sobotu 15. června od 15.00.
Po utkání pogratulujeme všem, kteří se podíleli na postupu do ČFL!