S divizí jsme se rozloučili bezbrankovou plichtou FK Admira Praha – FC ZVVZ Milevsko 0:0

Jen tři porážky (v Rokycanech 2:4, v Chrástu 0:1 a ve Štěchovicích, kde nám rozhodčí upřeli regulérní gól a kde jsme inkasovali z penalty 0:1) jsme utrpěli v právě skončeném ročníku divize A. Nevyhráli jsme ani v remízových utkáních (doma s Táborskem 1:1, s Tachovem 0:0 a se Štěchovicemi 0:0).

Doma jsme tedy ve 14 mistrovských utkáních neprohráli. A neprohráli jsme ani to patnácté. V závěrečném souboji s Jihočechy z Milevska jsme remizovali opět 0:0.

Snahu rozloučit se s divizí vítězstvím nelze našemu týmu upřít. Ale znovu se ukázala stará známá pravda, že vyhrát doma v krátké době dvakrát po sobě není snadné.

Šancí jsme měli dost. Ve 38. minutě pálil Snop těsně nad břevno. V 50. minutě zachraňoval hostující brankář Horek po rohovém kopu před Majerem. V 68. minutě Horek zlikvidoval stoprocentní gólovku Petrovi – míč vyrazil na roh.

Ještě v nastaveném čase jsme měli dvě loženky. Kurek opět vychytal jihočeský gólman. A těsně před konečným hvizdem sudího Janocha netrefil Mustedanagič – sám před brankářem – míč centrovaný zleva.

Prostě, po sedmibrankové kanonádě proti Čížové nám nebylo souzeno skórovat.

Ale pozor! Taky Milevsko, ač nehrálo v kompletní sestavě, mohlo dát gól!

V závěru utkání totiž běželi během dvou minut nejprve Vodňanský a pak i Dvořák na branku střeženou Víškem, ale vypálit ani jeden nestačil. Naše obrana je naštěstí vždy dokázala dostihnout a znemožnit jim gólové zakončení. Takže se mohlo klidně stát, že by naše poslední vystoupení v divizi skončilo první domácí porážkou.

Rozhodčí: Janoch – Mudra – Šmakal, delegát FAČR: Havlíček.

ŽK: 1:1 (Mamurov – Horek)

Sledovalo 160 diváků, mezi nimi i hráči B-mužstva, kteří se výhrou 3:1 v dopoledním derby s Ďáblicemi probojovali do Pražského přeboru. A taky naši Draci, Admiráčci a Koníci, tedy naděje admiráckého fotbalu, kteří doprovodili fotbalisty Admiry a Milevska při nástupu na hrací plochy a o přestávce před tribunou odehráli exhibiční utkání v malé kopané.

Sestavy:

Admira: Víšek – Mamurov, Martinic, Brůžek (82. Čmejla), Paťha – Majer, Kokoška (72. Mustedanagič), Snop, Zahálka (58. Petr) – Birma, Kurek.

Milevsko: Horek – J. Kosobud, Pacovský, J. Málek – Pinc (87. Vakoč), Vodňanský, Barda, Kuchař, M. Málek – Skalický (56. Fiala), Dvořák.

A jak to viděli trenéři:

Jiří Tesař (Admira): „Byl to takový pouťový zápas, v němž už o nic podstatného nešlo. Soupeř hrál zataženě, bránil v deseti lidech, hrálo se v podstatě jen na jednu branku, ale gól jsme nedali. Kluci chtěli vyhrát, bohužel – nepovedlo se.“

Jaroslav Vavroch (Milevsko): „Jeli jsme na hřiště nejlepšího mužstva v divizi A, výsledek 7:0 s Čížovou nás hodně strašil. Přitom jsme přijeli v hodně kombinované sestavě. Šmitmajer, Suchan a Jelínek nastupovali za B-tým, který jsme potřebovali zachránit v 1. A třídě, což nakonec vyšlo. Komárek se ženil, Kosík a Ondra Kosobud byli na jeho svatbě. A tak vypomohli Skalický, který většinou hraje za béčko, a mladý Pinc. Moc si cením toho, že kluci i v této sestavě dobrou obrannou hrou a velkou bojovností uhráli bod. Určitě je tento výsledek povzbuzením pro jejich sebevědomí. Možná, že Pražané nehráli s plným nasazením, slyšel jsem, že někteří jejich hráči dopoledne pomáhali B-týmu k postupu do Pražského přeboru. Ať tak, či tak, ubojovali jsme zhuštěnou obranou bod na hřišti nováčka ČFL, což je pro nás všechny motivací do další práce. Admira má krásný areál a velmi dobré mužstvo. Gratuluju jí k postupu a přál bych si, ať se jí daří ve vyšší soutěži, stejně jako ať se nám daří nadále v divizi.“

  • Ostatní výsledky a tabulka:
  • http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=5
Naši střelci po skončení divize:

17 – Birma (8 doma + 9 venku);
8 – Majer (7 + 1);
7 – Petr (7 + 0);
6 – Snop (2 + 4), Zahálka (5 + 1);
4 – Vosický (2 + 2), Kokoška (2 + 2);
3 – Čmejla (1 + 2), Paťha (3 + 0);
2 – Kurek (0 + 2), Martinic (1 + 1), Komínek (2 + 0);
1 – Hloušek (0 + 1), Hejna (0 + 1), Brůžek (0 + 1), Ondrůšek (1 + 0).
Jeden vlastní gól si vstřelilo Nové Strašecí.

Nejvíce diváků přitáhlo derby s Aritmou

275 – Admira v. Aritma (6:1)
252 – Admira v. P. Kopanina (2:0)
230 – Admira v. Chrást (4:0), Admira v. Benešov (3:1)
220 – Admira v. Tachov (0:0)
210 – Admira v. Štěchovice (0:0), středeční dohrávka
170 – Admira v. Táborsko B (1:1)
160 – Admira v. Hořovicko (4:2), Admira v. Milevsko (0:0)
150 – Admira v. Roudné (3:2)
145 – Admira v. Čížová (7:0), středeční dohrávka
110 – Admira v. Nové Strašecí (2:1)
100 – Admira v. Český Krumlov (2:0), UMT Prosek
90 – Admira v. Doubravka (4:1), hřiště Hovorčovická, Admira v. Rokycany (3:0), UMT Satalice
Průměrná návštěva: 162 diváci

Pohár pro vítěze divizní skupiny A našemu týmu po zápase předal Zdeněk Havlíček, člen Řídící komise FAČR pro soutěže v Čechách.

K postupu přišli Admiře poblahopřát starosta MČ Praha 8 Ing. Jiří Janků a místostarostové Michal Švarc a Ondřej Gros.

Postupové oslavy vyvrcholily těsně před dvaadvacátou hodinou skvělým ohňostrojem! Zařídil jej podnikatel Otto Novák, který se s Admirou setkal na zimním soustředění. Řekl tehdy: „Pokud skutečně postoupíte, zařídím vám na stadionu slavnostní ohňostroj.“ Svůj slib tedy 15. června skutečně – a to velkolepým způsobem! – splnil.

Se čtvrtou nejvyšší soutěž se loučíme s nebývalou bilancí:

celkem: 23 vítězství – 4 remízy – 3 porážky
doma: 11 vítězství – 4 remízy – 0 porážky
venku: 12 vítězství – 0 remíz – 3 porážky

Postupující týmy do ČFL, kde nahradí sestupující Kladno, Písek a Hlavici:

Z divize A – Admira Praha

Z divize B – Meteor Praha VIII

Z divize C – nárok na postup má Viktorie Jirny, která ovšem podle „dobře informovaných zdrojů“ podle své tradice ČFL hrát nechce a opět přepustí postupové právo nejlepšímu týmu na druhých místech ve třech divizních skupinách. Tím je letos FK TJ Štěchovice z naší skupiny.