Sen se vyplnil: Jsme přeboroví! Admira Praha B – TJ Ďáblice 3:1 (1:0)

Derby Prahy 8 jsme odehráli na hlavním stadionu v sobotu dopoledne. Současně se hrálo i utkání Újezd nad Lesy – Dubeč, které nás velmi zajímalo, v případě našeho vítězství a porážky Dubče jsme mohli slavit postup do Pražského přeboru.

Do utkání jsme vstoupili aktivně, ale na našich kopačkách byla vidět nervozita z důležitosti utkání. Oproti minulému utkání jsme se do vyložených příležitostí dostávali jen sporadicky. Do první šance se prosadil Kurek, ovšem z nadějné pozice špatně trefil míč a střela šla vedle. To v 19. min. se Petr ve vápně uvolnil a křižnou technickou střelou se trefil přesně k pravé tyči brankáře Chroboka – 1:0. O deset minut později opět Kurek zakončil centr od Jackla nad branku.

V druhém poločase poprvé hostující branku ohrozil hlavou Petr po centru Kureka, ale také branku netrefil. V 52. min. Beníšek vysunul Kocingera, který byl při střele faulován. Rozhodčí ani na okamžik nezaváhal a nařídil pokutový kop, který nekompromisně ranou k levé tyči proměnil D. Němec – 2:0. Hosté z Ďáblic od této chvíle začali být nebezpečnější a v 60. min. Zemánek zpětnou přihrávkou našel zcela volného Nováka, který se štěstím snížil na 2:1. V 71. min., po centru z levé strany, se hosté dostali do zakončení, ale naštěstí branku netrefili. V 89. min. se k trestnému kopu z 25 metrů postavil Zahálka a ukázkově se trefil do pravého horního růžku – 3:1. Ještě v nastaveném čase vystřelil Petr po centru Jackla, branku ale netrefil.

Po skončení utkání jsme již netrpělivě čekali na hrací ploše na výsledek z Újezda nad Lesy. Po pěti minutách čekání nastala obrovská radost, Újezd porazil Dubeč 2:1 a my tak slavíme postup do Pražského přeboru!

-mh-

Utkání Újezdu nad Lesy s Dubčí bylo přenášeno přímo na internetu, a to na adrese http://fotbal.tvcom.cz/Zapas/23557-Ujezd-nad-Lesy-Cechie-Dubec-PFS-1A-trida-skupina-A-26kolo.htm .

Mohli jsme si tedy následně vychutnat výhru domácích, která nám pomohla k postupu do Pražského přeboru. Újezd vedl v poločase brankou z přímého kopu. Po přestávce modrobílá Dubeč vyrovnala hlavičkou do šibenice na 1:1. V té chvíli naše šance poklesly. Újezd ale zabral a střelou z hranice pokutového území k levé tyči zápas rozhodl ve svůj prospěch – 2:1. Na to už Dubeč nenašla odpověď, a tak po závěrečném hvizdu rozhodčího někteří její hráči padli zklamaně na trávník. Takový je fotbal. Dubečští si tak na další postupovou šanci musejí počkat do jara příštího roku.

Ostatní výsledky a konečná tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=2

Naši střelci po skončení soutěže:

11 – Ondrůšek (11 doma + 0 venku);

7 – Šindelář (3 doma + 4 venku);

6 – D. Němec (2 doma + 4 venku);

5 – Kurek (3 doma + 2 venku), L. Němec (3 doma + 2 venku);

4 – Kocinger (1 + 3), Blažek (2 + 2), Petr (3 + 1);

3 – Másílko (1 + 2), Zahálka (2 + 1);

2 – Jackl (0 + 2), Jedlička (1 + 1), Štefan (1 + 1), Panýrek (2 + 0);

1 – Mustedanagič (0 + 1), Kvapil (0 + 1), Tůma (1 + 0), Kokoška (1 + 0), Komínek (1 + 0), Lupínek (1 + 0).

Hráči, kteří se o postup zasloužili a za B-tým nastoupili:

Brankáři – Michálek, Hybeš, Jungr.

Obránci – Kvapil, Komínek, Štochl, Kafka, L. Němec, D. Němec, Jackl, Panýrek, Aliapulios, Brůžek, Pokorný.

Záložníci – Lupínek, Kocinger, Ondrůšek, Beníšek, Kurek, Tůma, Zahálka, Kokoška, Rambousek, Štefan.

Útočníci – Jedlička, Másílko, Šindelář, Petr, Mustedanagič, Blažek, Valenčík, Stupka.