Přeborovou premiéru si odbudeme v Třeboradicích

V sobotu 17. srpna začne v Praze nový ročník fotbalových soutěží předehrávaným 15. kolem Pražská teplárenská přeboru. Symbolicky ho zahájí obhájce prvenství z právě uplynulého ročníku Union Vršovice. Rozhodl o tom losovací aktiv STK PFS. Doma začínají i nováčci Přední Kopanina a Radotín. Admira B úvodní kolo uzavře zápasem v Třeboradicích.

Na úvod aktivu převzali zástupci vítězů jednotlivých soutěží PFS diplomy a poháry. Vítězové soutěží mládeže navíc získali i věcné ceny míče.

Na aktivu vystoupil i místopředseda PFS Michal Fischer, který zástupce klubů informoval především o úspěšném jednání vedení PFS s vedením města Prahy a získání grantu na podporu mládežnické kopané ve výši 55 milionů Kč. Jeho slova pak doplnil i host aktivu pan Petr Bříza, zastupitel hl. m. Prahy a předseda výboru pro sport a tělovýchovu. Zásadní informací je fakt, že prostředky bude možno čerpat v celém období soutěžního ročníku 2013 – 2014, tedy až do 30. června 2014. Současně uvedl, že již nyní se podobný projekt připravuje i pro další rok, takže by měla podpora mládežnického sportu kontinuálně pokračovat i dalších letech.

Posledním bodem jednání aktivu pak bylo rozlosování nového ročníku soutěží. Po výměně losovacích čísel v některých soutěžích, bylo vyhlášeno konečné obsazení soutěží. Dvě nejvyšší soutěže mužů, jejich obsazení a program úvodních kol vám nabízíme. Všechny soutěže najdete v úředních zprávách.

Účastníci Pražská teplárenská přeboru:

1. Admira B, 2. Uhříněves, 3. ČAFC, 4. FC Háje, 5. FSC Libuš, 6. Zbraslav, 7. Královice, 8. Union Vršovice, 9. Přední Kopanina, 10. SC Radotín, 11. Motorlet B, 12. Meteor B, 13. Bohemians Praha B, 14. Uhelné sklady, 15. Třeboradice, 16. Viktoria Žižkov B.

Program úvodního 15. kola – 17. a 18. srpna 2013

SO 10:30 Vršovice – Viktoria Žižkov B

SO 17:00 Přední Kopanina – Královice

SO 17:00 SC Radotín – Zbraslav

SO 17:00 Bohemians Praha B – ČAFC

NE 17:00 Motorlet B – Libuš

NE 17:00 Uhelné sklady – Uhříněves

NE 17:00 Třeboradice – Admira B

Meteor B – FC Háje

Zdroj: www.fotbalpraha.cz