Na soustředění v Počátkách přišly naše branky až v závěru… FK Admira Praha – FK Kunice 2 : 2 (0 : 2)

V rámci soustředění v Počátkách na Vysočině (konkrétně v Resortu Svatá Kateřina) jsme ve velkém horku odehráli náročné přípravné utkání s jedním z nejlepších loňských účastníků ČFL. Naši hráči měli za sebou poměrně těžký den, když v pátek měli tři tréninky, a navíc ani na Vysočině teplota nebyla pro fotbal zrovna ideální.

Přesto všechno jsme viděli poměrně rychlý fotbal, z obou stran hraný v tempu. Prvních 15 minut naši hráči plnili taktické pokyny trenéra Tesaře a soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili. Pak jsme ale chybovali v rozehrávce, přišel rychlý útok Kunic, náš gólman Víšek nestihl vyběhnout a pak už soupeř měl po kličce před sebou prázdnou bránu – 0:1. Od této chvíle naše hra už nebyla tak kompaktní, Kuničtí nás přehrávali a my jsme se k většímu ohrožení jeho brány nedostali. Poměrně zbytečně jsme ztráceli míče a tak jsme v podstatě soupeři dost pomohli. A ten nás také v závěru poločasu potrestal i podruhé, když jsem nezvládli vystavení protihráče do ofsajdu – a bylo 0:2. Takto skončila první polovina utkání.

Pak dal trenér Tesař příležitost i dalším hráčům, také došlo k přeskupení a paradoxně jsme začali být i my konečně nebezpeční a dostávali jsme se do slušných střeleckých situaci. A v závěru utkání jsme se dočkali i branek. V 79. minutě jsme zahrávali standardní situaci z pravé strany, Snop posadil míč na hlavu Brůžka a bylo 1:2. A v 89. minutě přišla parádní pumelenice Jackla (paradoxně jeho slabší pravou nohou) a bylo srovnáno – 2:2!

Takže nakonec plichta, na kterou to ale dlouho nevypadalo. Největším pozitivem asi bylo, že jsme nesložili zbraně ani za nepříznivého stavu, a že jsme fyzicky zvládli utkání až do samého konce. Dokonce jsme v tomto směru byli snad i lepší než soupeř.

Naše branky: 78. min. Brůžek, 89. min. Jackl

Sestava FK Admira Praha: Víšek (Jungr) – Mamurov, Martinic, Vosický (Brůžek), Paťha (Jackl) – Kurek, (Hejna), Snop, Mošna (Vosický), Zahálka (Ondrůšek) – Birma (Mustedanagič), Petr (Kurek).

Trenér: Jiří Tesař

Sestava FK Kunice: nebyla k dispozici.

Trenér: Jiří Peřina

Další utkání v rámci soustředění se uskuteční v neděli 28. 7. v Humpolci.