Ligová premiéra nevyšla, navíc vyloučen Vosický

Po deseti letech zase odehrálo naše mužstvo mistrovský mač v ČFL. Z tehdejší sestavy u toho tentokrát v Zápech byli na hřišti kapitán Martinic a Mamurov. V naší brance chyběl Víšek, plnil si reprezentační povinnosti v plážovém fotbale. Místo něj se mezi tyče postavil v rámci „farmářské spolupráce“ slávistický gólman Rakovan. Ze Sparty u nás hostuje záložník Mošna, odehrál celé utkání.
Bodů jsme se ale bohužel ve středočeském městysi s necelými 700 obyvateli nedočkali a ještě k tomu viděl v 79. minutě po druhé žluté červenou kartu Vosický.
V první půli byli lepší domácí, náš tým jako by teprve vstřebával vstup do ligového fotbalu. Po změně stran se hrálo podle našich not a domácí víceméně jen bránili výsledek. Bohužel – ubránili ho.

Důležité okamžiky utkání:

První šanci zápasu si vypracovali Středočeši. V 5. minutě pálil z dobré pozice Sklenář – vysoko nad branku.

Jediný gól zápasu se urodil ve 12. minutě. Předcházel tomu otočený aut. Měli jsme vhazovat, asistentka hlavního sudího Kramlová ale darovala míč domácím. Ti zaútočili a vybojovali rohový kop. Zprava ho zahrál Václav Svoboda a ve „vápně“ se hodně důrazně prosadil k hlavičce Doležal. Jinak výborný Rakovan neměl nárok, míč skončil u jeho pravé tyče a Zápy vedly 1:0.

Vyrovnat jsme mohli ve 32. minutě, kdy Snopův přímý kop usměrňoval Birma hlavičkou. Žel, těsně vedle tyče branky domácího gólmana Pařízka, který kdysi chytal i za Admiru. Birma se jen chytal za hlavu…

Ve 34. minutě vybojoval Martinic míč a zrodila se naše rychlá akce, kdy se Majer řítil sám na Pařízka. Ten však včasným vyběhnutím zkušeně naši šanci zlikvidoval.

Rakovan po změně stran mnoho práce neměl. Hrálo se v podstatě trvale na branku Středočechů, leckdy to vypadalo na rodící se gólovou šanci, jenže pokaždé nám chyběl ten jeden potřebný krůček.

V 67. minutě poslal z dálky „pozdrav“ Rakovanovi domácí Chrobák, ovšem pro slávistu v naší brance to byla lahůdka.

Minutu nato střílel z 30 metrů přímý kop Paťha. Pařízek u tyče chytil.

Čtvrt hodiny před koncem už zápský stadionek jásal. Pálil Chrobák, když zakončoval pohlednou domácí akci. A trefil se náramně, pod břevno. V posledním zlomku vteřiny míč však vyškrábl na roh znamenitým zásahem Rakovan.

Admira dál tlačila, stoper Martinic už hrál v útoku a domácí tak měli prostor pro rychlé brejky. V 78. minutě poslal střídající Havránek míč do běhu Chrobákovi, který však z nadějné pozice přestřelil.

Smolná pro nás byla 79. minuta. Už v první půli „požlucený“ Vosický byl žlutě napomenut podruhé – a musel do sprch. Proti Převýšovu v neděli tak bude bohužel chybět.

Přesto však i v deseti Admira dál usilovala o vyrovnání. V 87. minutě kopal Paťha „trestňák“ z nějakých 27 metrů – těsně nad. Vypadalo to na Pařízkovu teč, ale zahrávalo se od zápské branky.

Minutu před koncem hlavičkoval ze Snopova centru střídající Jackl, brankáře Pařízka to ale z klidu nevyrušilo.

Už v nastaveném čase napomenul rozhodčí Makovička žlutou kartou zápského Kovaříka za očividné zdržování – a za pár desítek vteřin zápas ukončil.

Padli jsme, ale se ctí.

Rozhodčí – vesměs Jihočeši: Makovička – Janíček, Kramlová.

ŽK: 2:2 (Sklenář, Doležal, Kovařík – Vosický 2x).
ČK: 0:1 (Vosický).

Přihlíželo 310 diváků.

SK Zápy: Pařízek – Petržílka, Duben, Doležal, T. Svoboda – Jelínek, Kovařík, Málek, V. Svoboda – Sklenář (65. Havránek), Chrobák (90. Šulc). Trenér: Václav Hradecký.

FK Admira: Rakovan – Mamurov, Martinic, Vosický, Paťha – Majer (75. Jackl), Mošna, Snop, Zahálka (69. Kokoška) – Kurek, Birma. Jiří Tesař.

„Nebyli jsme horším týmem, bohužel, rozhodla jedna chyba při hlídání standardní situace v úvodu zápasu,“ řekl po utkání trenér Admiry Jiří Tesař. „Ze začátku jsme hráli trochu nervózně, zakřiknutě, bylo znát, že pro mužstvo to byl start do nové soutěže. Ve druhé půli už jsme byli lepší, kluci se snažili, makali, bojovali. Vytvořili jsme si asi dvě, možná tři slibné střelecké příležitosti, ale vyrovnat se nám nepodařilo. Domácí měli ve druhé půli jedinou šanci, zato stoprocentní, kdy nás skvěle podržel brankář Rakovan. Premiéra tedy nevyšla, snad to přijde za týden doma.“

Ve II. kole hostíme SK Převýšov, který vyhrál doma nad Chomutovem 3:1. Opět těžký soupeř! Hraje se v neděli 18. srpna v 10.15 hodin.

Po deseti letech zase odehrálo naše mužstvo mistrovský mač v ČFL. Z tehdejší sestavy u toho tentokrát v Zápech byli na hřišti kapitán Martinic a Mamurov. V naší brance chyběl Víšek, plnil si reprezentační povinnosti v plážovém fotbale. Místo něj se mezi tyče postavil v rámci „farmářské spolupráce“ slávistický gólman Rakovan. Ze Sparty u nás hostuje záložník Mošna, odehrál celé utkání.
Bodů jsme se ale bohužel ve středočeském městysi s necelými 700 obyvateli nedočkali a ještě k tomu viděl v 79. minutě po druhé žluté červenou kartu Vosický.
V první půli byli lepší domácí, náš tým jako by teprve vstřebával vstup do ligového fotbalu. Po změně stran se hrálo podle našich not a domácí víceméně jen bránili výsledek. Bohužel – ubránili ho.

Důležité okamžiky utkání:

První šanci zápasu si vypracovali Středočeši. V 5. minutě pálil z dobré pozice Sklenář – vysoko nad branku.

Jediný gól zápasu se urodil ve 12. minutě. Předcházel tomu otočený aut. Měli jsme vhazovat, asistentka hlavního sudího Kramlová ale darovala míč domácím. Ti zaútočili a vybojovali rohový kop. Zprava ho zahrál Václav Svoboda a ve „vápně“ se hodně důrazně prosadil k hlavičce Doležal. Jinak výborný Rakovan neměl nárok, míč skončil u jeho pravé tyče a Zápy vedly 1:0.

Vyrovnat jsme mohli ve 32. minutě, kdy Snopův přímý kop usměrňoval Birma hlavičkou. Žel, těsně vedle tyče branky domácího gólmana Pařízka, který kdysi chytal i za Admiru. Birma se jen chytal za hlavu…

Ve 34. minutě vybojoval Martinic míč a zrodila se naše rychlá akce, kdy se Majer řítil sám na Pařízka. Ten však včasným vyběhnutím zkušeně naši šanci zlikvidoval.

Rakovan po změně stran mnoho práce neměl. Hrálo se v podstatě trvale na branku Středočechů, leckdy to vypadalo na rodící se gólovou šanci, jenže pokaždé nám chyběl ten jeden potřebný krůček.

V 67. minutě poslal z dálky „pozdrav“ Rakovanovi domácí Chrobák, ovšem pro slávistu v naší brance to byla lahůdka.

Minutu nato střílel z 30 metrů přímý kop Paťha. Pařízek u tyče chytil.

Čtvrt hodiny před koncem už zápský stadionek jásal. Pálil Chrobák, když zakončoval pohlednou domácí akci. A trefil se náramně, pod břevno. V posledním zlomku vteřiny míč však vyškrábl na roh znamenitým zásahem Rakovan.

Admira dál tlačila, stoper Martinic už hrál v útoku a domácí tak měli prostor pro rychlé brejky. V 78. minutě poslal střídající Havránek míč do běhu Chrobákovi, který však z nadějné pozice přestřelil.

Smolná pro nás byla 79. minuta. Už v první půli „požlucený“ Vosický byl žlutě napomenut podruhé – a musel do sprch. Proti Převýšovu v neděli tak bude bohužel chybět.

Přesto však i v deseti Admira dál usilovala o vyrovnání. V 87. minutě kopal Paťha „trestňák“ z nějakých 27 metrů – těsně nad. Vypadalo to na Pařízkovu teč, ale zahrávalo se od zápské branky.

Minutu před koncem hlavičkoval ze Snopova centru střídající Jackl, brankáře Pařízka to ale z klidu nevyrušilo.

Už v nastaveném čase napomenul rozhodčí Makovička žlutou kartou zápského Kovaříka za očividné zdržování – a za pár desítek vteřin zápas ukončil.

Padli jsme, ale se ctí.

Rozhodčí – vesměs Jihočeši: Makovička – Janíček, Kramlová.

ŽK: 2:2 (Sklenář, Doležal, Kovařík – Vosický 2x).
ČK: 0:1 (Vosický).

Přihlíželo 310 diváků.

SK Zápy: Pařízek – Petržílka, Duben, Doležal, T. Svoboda – Jelínek, Kovařík, Málek, V. Svoboda – Sklenář (65. Havránek), Chrobák (90. Šulc). Trenér: Václav Hradecký.

FK Admira: Rakovan – Mamurov, Martinic, Vosický, Paťha – Majer (75. Jackl), Mošna, Snop, Zahálka (69. Kokoška) – Kurek, Birma. Jiří Tesař.

„Nebyli jsme horším týmem, bohužel, rozhodla jedna chyba při hlídání standardní situace v úvodu zápasu,“ řekl po utkání trenér Admiry Jiří Tesař. „Ze začátku jsme hráli trochu nervózně, zakřiknutě, bylo znát, že pro mužstvo to byl start do nové soutěže. Ve druhé půli už jsme byli lepší, kluci se snažili, makali, bojovali. Vytvořili jsme si asi dvě, možná tři slibné střelecké příležitosti, ale vyrovnat se nám nepodařilo. Domácí měli ve druhé půli jedinou šanci, zato stoprocentní, kdy nás skvěle podržel brankář Rakovan. Premiéra tedy nevyšla, snad to přijde za týden doma.“

Ve II. kole hostíme SK Převýšov, který vyhrál doma nad Chomutovem 3:1. Opět těžký soupeř! Hraje se v neděli 18. srpna v 10.15 hodin.

Ve II. kole hostíme SK Převýšov, který vyhrál doma nad Chomutovem 3:1. Opět těžký soupeř! Hraje se v neděli 18. srpna v 10.15 hodin.

Foto: Michal Jalovec