S plichtou byli spokojenější domácí SK Třeboradice – Admira B 2:2 (2:2)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jako přeborový nováček jsme k historické premiéře zajížděli do nedalekých Třeboradic, jejichž tým v minulém ročníku Pražská teplárenská přeboru obsadil slušivé šesté místo. Ukázalo se, že fotbal ve vyšší soutěži je rychlejší a důraznější. Zápas skončil plichtou, a protože jsme byli ve druhé půli fotbalovější a útočnější, zřejmě bychom si zasloužili těsnou výhru. Nebylo k ní daleko, ale i remízu bereme. Zdálo se, že ještě spokojenější s ní byli domácí.

Důležité okamžiky utkání:

Přímý kop světem protřelého domácího Romana Macháčka z nebezpečné blízkosti vápna v 8. minutě skončil po teči míče ve zdi rohem.

Zajímavou šanci Admiry zlikvidoval ve 13. minutě brankář Chmelíček, když jedovku Jakuba Michálka vyrazil taky na roh.

Už za šedesát vteřin jsme se radovali! Přímý kop Kocingera těsně před brankářem Třeboradic tečoval ve 14. min. Šindelář a zrodila se historická první branka Admiry B v přeboru – 0:1.

Žel bohu, už za minutu domácí srovnali. Brankář Jungr pozdě vyběhl, míč se dostal ke zcela volnému Poláčkovi a ten si vychutnal střelu do opuštěné branky – 1:1.

Za dvě minuty Jungr své zaváhání skvěle napravil, když zlikvidoval sólový nájezd Poláčka. Utrpěl ale nezaviněné krvavé zranění na hlavě a do branky musel Tomáš Michálek.

Ten se ještě ani pořádně nerozkoukal a domácí – ze situace na hraně ofsajdu – otočili skóre. Ve 21. min. utekl zprava nejnebezpečnější muž Třeboradic Poláček a z jeho přihrávky zakončoval zase do prázdné branky Rodr – 2:1.

Rozhodně jsme však nechtěli prohrát a bylo to vidět. Ve 33. minutě trefil Mustedanagič břevno!

Nakonec spravedlnost nebyla slepá a popřálo nám i štěstí. V poslední minutě první půle trefil obloučkem břevno Lukáš Němec a míč se odrazil zpět do pole, kde ho hlavičkou k tyči mazácky uklidil do sítě Jakub Michálek – 2:2.

Po přestávce se hrálo prakticky jen na branku Třeboradic, jenže když se v 77. neujala ani hlavička Másílka po rohu (míč těsně minul tyč), body se dělily.

Admira B: Jungr (17. T. Michálek) – Komínek, Štochl, Kafka, L. Němec (79. Jedlička) – Štefan (46. Hejna), Lupínek ©, Kocinger, J. Michálek – Šindelář (61. Másílko), Mustedanagič (46. Jackl). Trenér Robert Rambousek využil nové pravidlo a poslal na hřiště celkem čtyři střídající hráče.

Branky: 15. Poláček, 21. Rodr – 14. Šindelář, 45. J. Michálek.

Rozhodčí: Tomšů – Čermák, Vojtěch.

ŽK: 2:3 (Novák, Rodr – Lupínek, Kafka, Hejna).

Podle internetového webu PFS přihlíželo 100 diváků. Byl mezi nimi i trenér našeho A-týmu Jiří Tesař a několik hráčů Admiry, které na druhý den čekal zápas ČFL s Převýšovem.

Trenér Admiry B Robert Rambousek: „Herně jsme byli lepší po celý zápas my. Nováčkovskou daň jsme si vybrali během hluché pasáže v první půli, kdy jsme dostali v rozmezí šesti minut dva góly. Jinak kluci makali stejně jako v přípravě. Ve druhé půli jsme si vytvořili tlak i šance, ale ani jednu jsme gólově nezakončili, i když hráči jezdili až do poslední vteřiny.“

Všechny výsledky a tabulka přeboru zde: http://www.fotbalpraha.cz/A1A

V příštím kole přivítáme na hřišti ZŠ Hovorčovická Viktorku Žižkov B. Hrát se bude v neděli 25. srpna od 17.00 hod.