Jiskra Domažlice – FK Admira Praha 0 : 2 (0:0)

V sobotu 24. 8. 2013 jela Admira k dalšímu mistrovskému utkání za svým nejvzdálenějším soupeřem v ČFL, na západ Čech do Domažlic, kde čekal jeden z aspirantu na prvenství (i když je asi ještě brzo na takové závěry, první kola soutěže ale něco nasvědčovala).

Po prvních dvou kolech hostujícímu mužstvu asi nikdo velké šance na úspěch nedával, navíc ke dlouhodobě zraněnému Čmejlovi přibyl další marod Paťha a bohužel nikdo nemohl ani ze Slavie, na co ještě trochu spoléhal trenér Tesař, takže před odjezdem byly na místě spíše obavy…no ale jak se říka „míč je kulatý“ a „nejlepší obranou je útok“, tak i v tomto případě se to potvrdilo!

Na úvod zmínka o materiální přípravě na toto utkání – když vedoucí mužstva Krížo rozeslal infomail hráčům i funkcionářům, ozval se ředitel klubu J. Martinic st. a upozornil na fakt, že posledně, když Admira hrála v Domažlicích a vyhrála tam 4:2, tak tam hrála v červených dresech…no a bylo rozhodnuto – hrálo se v červených!

Možná ještě poznámka k sestavě, na nezvyklých postech hráli Zahálka (levá obrana) a Mošna (podhrot – doplňoval v útoku Birmu) a ukázalo se, že trenér Tesař zvolil opravdu dobře…oba patřili k oporám!

A teď k průběhu:

1´ – po levé straně uniká Kurek, centruje před bránu a Mošna se ocitá sám před Ticháčkem, bohužel začína sólo představení domácího gólmana (jenom v prvním poločase čelil sám „zoči voči“ hostujícím hráčům asi 6x)

8´- ŽK pro domácího Bártu za faul na Majera

13´- Snop po rohu Zahálky střílí zleva, ale zasahuje Ticháček

14´- Majer postupuje sám na gólmana, opět se směje Ticháček

19´- pro změnu zase zleva Zahálka – pálí opět jenom do domácího gólmana

30´- centruje Mošna, Birma si dobře naběhl na přední tyč, ale míjí bránu

31´- střídání domácích – zraněného Došlého střídá Kůžel

33´- první vážnější situace před naší bránou – přímý kop z levé strany vytěsňuje Víšek na roh

34´- hned po rohu zachraňuje Kurek – na brankové čáře vyhlavičkoval gólovou střelu na další roh

40´- další šance – Mamurov střílí půl metru nad břevno domácí brány

43´- další tutovka – Birma – bohužel, domácí gólman čaruje

Druhý poločas už nebyl z naší strany na šance tak bohatý, domácí hrozili ze spousty standardních situací, ale naše obrana společně s gólmanem Víškem pracovala skvěle…

57´- po jedné z domácích standardek přichází téměř bezchybná hlavička domácího hráče, ale Víšek ukázal své umění…

68´- Mamurov dostává ŽK za faul

75´- vedeme 1 : 0!!! Mošna dostává přihrávku na hranici ofsajdu, skvěle posunuje na Birmu a ten se nemýlí…pěkná akce bezchybně zakončená naším šutérem!

77´- domácí posilují ofenzivu – odchází obránce Beránek, přichází útočník Hoffman

80´- Snop za zbytečné protesty dostává ŽK!

81´- naše střídání – odchází Kurek, přichází Jackl

83´- Kokoška střídá Mošnu

Mezitím dvě „trmy-vrmy“ před naší bránou, ale naštěstí pro nás bez úhony…naopak…navyšujeme vedení…

84´- vedeme 2 : 0!!! Standardku z pravé strany rozehrává Zahálka a Vosický hlavou nedává domácímu gólmanovi šanci…

Závěr už držíme takticky – 2x ještě střídáme a na hřiště přichází Petr a Ondrůšek, ale kromě ŽK pro domácího Chocholouška se už nic zásadního na hřišti neodehrálo…a pak po závěrečném hvizdu hlavního arbitra Janocha mohla začít naše oslava nečekaného ale zaslouženého vítězství!!!

Hodnocení na závěr – skvělá práce celého mužstva, výborně takticky zvládnuté utkání!!!

Z webu Jiskry Domažlice:
ČFL: Jiskra Domažlice – Admira Praha 0:2 (0:0)

Po dvou úspěšných vystoupeních v úvodu České fotbalové ligy čekal domažlickou Jiskru ve druhém domácím zápasu nováček soutěže, který postoupil z divize – Admira Praha. Při pohledu do tabulky, kde se hosté krčili s jediným bodem na 13. místě, a Jiskra se šesti body okupovala za rezervou Sparty Praha 2. příčku, byli domácí jednoznačným favoritem, ale že se na favority ve fotbale často nehraje, se domácí přesvědčili po devadesáti minutách na vlastní kůži. Po bezkrevném, matném výkonu a absenci většího nasazení, odešli domažličtí z trávníku s dvougólovým mankem a smutně přihlíželi radosti hostujících hráčů.

Sestavy:

Jiskra Domažlice: Ticháček – Knakal, Chocholoušek, Bauer, Beránek (77. Hoffmann) – Bezděk, Braun, Mužík, Bárta – Došlý (32. Kůžel), Dvořák. Trenér: Stanislav Purkart.

Admira Praha: Víšek – Mamurov, Martinic, Brůžek, Zahálka – Majer (90. Ondrůšek), Vosický, Snop, Kurek (81. Jackl) – Mošna (83. Kokoška), Birma (88. Petr). Trenér: Jiří Tesař.

Branky: 75. Birma, 83. Vosický. ´

ŽK: 8. Bárta, 88. Chocholoušek – 68. Mamurov, 80. Snop.

HR: Marek Janoch, AR: Viktor Paták, Jana Šauflová.

Delegát FAČR: Ladislav Míka