NA HOVORČOVICKÉ PRŠELO ŠTĚSTÍ ADMIRA PRAHA „B“ – FK VIKTORIA ŽIŽKOV a.s. „B“ 3:1 (2:0)

Na domácí premiéru v Pražské teplárenské přeboru mužů jsme přivítali mužstvo Viktorie Žižkov B, které se v minulém kole prezentovalo velmi kvalitním výkonem na hřišti loňského lídra soutěže Unionu Vršovice a vítězstvím 1:0. Z utkání, které probíhalo za neustálého deště, jsme měli velké obavy a před soupeřem patřičný respekt. Přes tyto okolnosti jsme do utkání vlítli jak uragán a soupeře naší iniciativou zaskočili. Po dvou vydařených standardních situacích jsme v 17. minutě vedli brankami Tomáše Petra a Lukáše Němce 2:0. Lepší začátek jsme si nemohli přát. Soupeř se však postupně začal , z pro něj neočekávaného začátku, vzpamatovávat a jeho útoky byly stále nebezpečnější. V této chvíli přišlo i naše první střídání, kdy zraněného Štochla nahradil Šindelář. Jeho místo na stoperu zaujal Petr Jackl a nutno podotknout, že si se změnou poradil velmi dobře. V této době nás několikrát podržel výborný brankář Michálek , několikrát jsme šance zastavovali až na hranici sebeobětování a nesmírné bojovnosti, ale někdy také i s kousíčkem štěstí, to však vždy přeje připraveným. Na stále těžším terénu soupeř po snaze o změnu stavu otvíral hru a dostával se i do šancí. V 70min však přišlo to, v co jsme trochu doufali. Vyprodukovali jsme nádhernou rychlou akcí a ve čtyřech jsme se řítili na osamoceného stopera soupeře . Kombinaci s přehledem zakončil Jakub Michálek a zvýšil naše vedení na 3:0. O tři minuty jsme snad poprvé v zápase trochu polevili v koncentraci a soupeři dovolili zmařit náš sen o čistém kontu. Víc jsme však soupeři neumožnili a tak po závěrečném hvizdu rozhodčího jsme si všichni mohli vychutnat pocit našeho prvního domácího vítězství, navíc nad velmi kvalitní soupeřem.

A ještě k titulku. Na Hovorčovické nám tu a tam sice trošinku štěstíčka spadlo, ale bylo podloženo velmi kvalitním výkonem všech zúčastněných, nesmírnou bojovností , ale i disciplinovaností, kdy někteří jednotlivci v nasazení i zapomínají diskutovat s rozhodčím, spolu či protihráči a věnují se především hře, a tak to má být.

Bylo by nespravedlivé z bojovného kolektivu někoho jmenovitě vyzvedávat, ale absolutorium zaslouží, snad nejenom podle mého názoru, Tomáš Petr, který svedl nespočet soubojů s urostlými zadáky soupeře, převážně je i vyhrával, a rval se do úmoru pro úspěch mužstva.

Po takovém utkání to svádí psát samé superlativy, ale samozřejmě víme i o nedostatcích a soutěž teprve začíná. Nováček, jakým jsme v soutěži my, body tímto způsobem získává, ale musíme neustále na sobě pracovat a bojovné výkony zopakovat i v zápasech, které se nebudou úplně vyvíjet dle našich představ.

Dík samozřejmě patří i našim věrným příznivcům, které neodradilo nepříjemné deštivé počasí, a našli si na fotbal v podání „Admiráků“ čas.

Naše sestava:

Michálek T.- Komínek,Němec D., Štochl, Němec L.-Ondrůšek, Kocinger, Lupínek, Jackl-Michálek J., Petr
Střídání: Štochl-Šindelář; Ondrůček-Bár, Kocinger -Másílko, Štefan-Michálek J.

Komentář v rychlosti a v euforii sestavil Petrů M.