FK Admira – SK Roudnice 1:1 (1:1),

FK Admira Praha - SK Roudnice nad Labem 1:2 pen

po pokutových kopech postupuje Roudnice

28.08.2013, 2. kolo Poháru České pošty:

Sestavy:

FK Admira:
Víšek – Mamurov, Martinic, Brůžek, Zahálka – Vosický, Snop (Petr) – Majer (Jackl), Mošna, Kurek – Birma

Trenér: Tesař jiří

SK Roudnice:
Pokorný – Petrášek, Macháček, Chalupa, Šimkovský, Kučera, Brandejs, Biro, Tichý, Brožík, Svátek (Hrdlička, Pavlíček, Schön)

Trenér: Janeček Pavel

Branky: 30. Birma – 41. Macháček (z pen.). Na pen. 2:4.

ŽK: Mamurov, Mošna – Petrášek, Šimkovský.

Rozhodčí: Vnuk, diváci 215

Ve středu 28/8 jsme přivítali na domácím hřišti v rámci Poháru České pošty soupeře z Roudnice, hrajícího také ČFL. Takže to byla vlastně taková předpříprava na naše vzájemné mistrovské „ligové“ utkání, které se bude hrát počátkem listopadu.

My jsme nastupovali do utkání po skvěle odehraném utkání v Domažlicích a samozřejmě jsme chtěli na sobotní výkon navázat. Nakonec I sestava byla úplně totožná s tou, která se předvedla o víkendu. No začátek utkání se nám v tomto případě ale vůbec nepovedl (teda až na jednu výjimku). Soupeř na nás vlítnul jak velká voda a my jsme jenom přihlíželi, jak šance střídá šanci…a ta jedna naše výjimka čarovala! Hrdinou prvních 20 minut byl náš gólman Víšek, který vychytal nejméně 4x hráče soupeře ve vyložených gólových šancích…minuta první…pak hned čtvrtá (a to byly hned dva po sobě jdoucí „zázračné“ zákroky), minuta devátá, dvacátá…bŕŕŕ…vypadalo to s námi zle nedobře!!!

Pak jsme naštěstí ještě za bezbrankového stavu trochu naši hru zklidnili a začali jsme srovnávat krok se soupeřem. No a dostavily se i naše šance…po rohu Snopa ve 27. minutě předvedl ukázkové nůžky Martinic, pak dorážel Mošna, ale gólman hostů stihl vyrazit na další roh. No a přišla 30. minuta, kdy jsme využili indispozici hostujícího hráče a Martinic po úniku po pravé straně centrem našel ve vápně Birmu a ten se trefil přesně – 1:0!!! Pak zase Birma ve vyložené šanci minul…

No a jak se říká, nedáš – dostaneš, hned z protiútoku došlo k nedůrazu v našem velkém vápně a po zákroku Mamurova se pískal proti nám pokutový kop – Macháček srovnává na 1:1!

Druhý poločas se odehrál spíše v poklidném tempu. Prvních 15-20 minut byli aktivnější zase hosté, ale více méně bez šance, pak jsme se zase osmělili my…v 70. minutě nastřelil Birma tyč a překvapený Majer odražený míč nestihl usměrnit do brány, ani ne 3 minuty později zase Brůžek se snažil patičkou usměrnit míč za záda hostujícího gólmana, no nepovedlo se. A asi 6 minut před koncem se předvedl hezkou střelou střídající Jackl, na druhé straně ale parádní zákrok vytáhl Pokorný v bráně Roudnice.

No a po nerozhodném stavu i po nastavených 3 minutách přišly na řadu pokutové kopy, aby se tak rozhodlo o postupujícím do dalšího pohárového kola…na vítěze tohoto utkání už čekala prvoligová brněnská Zbrojovka! Vzhledem k tomu, že hned první dva naši exekutoři Zahálka a Mamurov byli neúspěšní, do dalších bojů v rámci Poháru ČP postoupil soupeř z Roudnice…

Z webu SK Roudnice:

Úkol je splněn, ale byly to nervy. Roudnice vyhrála v Praze na Admiře v poháru České pošty na penalty a ve 3.kole přivítá na svém stadionu Zbrojovku Brno.

Spokojený a unavený byl po zápase zkušený záložník Roudnice Ondřej Bíro. Sám ovšem přiznává, že to byl dneska těžký zápas.

Sami jsme z toho udělali drama svoji nemohoucností v koncovce. Místo, aby to bylo po 20 min 3:0, tak jsme po jedné chybě inkasovali. Naštěstí jsme do poločasu vyrovnali .Ve 2.půli jsme měli dobrých 20 min, pak jsme začali vyrábět nepochopitelný chyby a byli rádi za penalty.Tam už je to loterie a my byli štastnější.
Čím to,že to tam nepadá?
Řekl bych, že to chce více klidu při řešení těch situací. Možná chybí i sebevědomí když to nepadá. U útočníků je to o jednom gólu a chytnou se.
V září přijede Brno. Byla to dnes velká motivace?
Ligový tým je určitě motivace. My si ten zápas půjdeme užít a budeme chtít favorita potrápit.Věříme, že přijde i hodně diváků, protože kdy jindy by měli přijít ve větším počtu, než na ligový tým. Nicméně prioritou je pro nás ČFL.

FK Admira Praha – SK Roudnice nad Labem 1 : 1 (kopy na branku 2 : 3),
do 3.kola poháru České pošty postupuje Roudnice.

V září k nám brněnská Zbrojovka v rámci 3. kola Poháru České pošty nakonec nepřijede. Jelikož jsme nezvládli utkání druhého kola s týmem Roudnice nad Labem, po 90. minutách byl stav 1:1 a tudíž rozhodovali kopy na branku. A v nich byli úspěšnější hosté. Utkání začali lépe hráči Roudnice, když se dostávali do šancí a přišpendlili naše hráče k vápnu. Z něj však branku nedokázali vstřelit díky dobře organizované obraně kapitánem Martinicem a také kvalitními výběhy brankáře Víška. V průběhu první půle se naši hráči ještě oklepali a také dokázali roudnickým zatopit. Vygradoval z toho vstřelený gól, kdy se dopředu vydal Martinic a svým centrem ve vápně našel Birmu, který se již nemýlil. Chvíli poté se dostal Birma do další velké šance po přihrávce Kurka, ale bohužel o pár decimetrů minul branku svým obstřelem. Do poločasu ještě stačili hosté vyrovnat, když dostali možnost zahrávat pokutový kop po údajném faulu Mamurova. Víšek si bohužel vybral špatnou stranu a hosté tak srovnali krok. V druhé půli jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsme z několika slibných šancí gól nevytěžili. A ve zmiňovaném penaltovém rozstřelu byli hosté šťastnějším týmem, když jejich brankář vystihl směry střel Zahálky a Mamurova. Víšek kryl jednu penaltu, ale to bohužel na postup nestačilo. Na zápas s Brnem se tedy budou těšit v Roudnici.

Autorem fotografií je Svatopluk Samler. Děkujeme za jejich poskytnutí.