Po třech kolech: Tak jsme první – no a co…? FK Admira Praha B – FC Čechie Uhříněves 2:0 (1:0)

FK Admira Praha B - FC Čechie Uhříněves 2:0

Dlouhými desetiletími a statisíci odehraných zápasů ověřená stará pravda říká – není snadné vyhrát dva domácí zápasy po sobě jdoucí. Náš tým to dokázal, i když se trenér Rambousek musel obejít bez Jakuba Michálka. Nováček Pražská teplárenská přeboru zdolal po dvoubrankové výhře nad Viktorkou Žižkov B o dvě branky i Čechii Uhříněves. V jejím dresu ti starší admiráci poznali vytáhlého stopera Jaroslava Trhlíka, který před mnoha lety kopal za mládežnické týmy našeho klubu.

Vítězství celý tým v čele s trenérem Robertem Rambouskem věnoval symbolicky zemřelé věrné admiračce Marušce Kutišové. I ona by se nepochybně radovala z faktu, že po třech kolech naše béčko vede tabulku a vydrží v čele přinejmenším do dalšího kola. Vychutnejme si ten pohled!

1. Admira B 3 2 1 0 7 : 3 7
2. Háje 3 2 1 0 6 : 2 7
3. Královice 3 2 1 0 13 : 10 7
4. Vršovice 3 2 0 1 7 : 3 6
5. Meteor B 3 2 0 1 7 : 5 6
6. Bohemians Praha B 3 2 0 1 7 : 6 6
7. Viktoria Žižkov B 3 2 0 1 4 : 3 6
8. Uhelné sklady 3 1 2 0 8 : 2 5
9. Motorlet B 3 1 1 1 5 : 4 4
10. Třeboradice 3 0 3 0 4 : 4 3
11. SC Radotín 3 1 0 2 8 : 10 3
12. ČAFC 3 0 2 1 3 : 5 2
13. Zbraslav 3 0 1 2 3 : 6 1
14. Přední Kopanina 3 0 1 2 6 : 12 1
15. Uhřiněves 3 0 1 2 2 : 10 1
16. Libuš 3 0 0 3 5 : 10 0
A co přinesl mač s Čechií Uhříněves?

První šanci měli hosté. V 17. minutě odcentroval zprava Dufek a Fulka hlavičkoval těsně vedle tyče.

Ve 25. minutě zahrál náš Jackl přímý kop. Hostující kapitán Procházka si dal málem vlastence, když odehrával balon na roh – a málem trefil šibenici branky hájené gólmanem Hubínkem.

O tři minuty později fauloval právě zmíněný Procházka v pokutovém území Štefana. O penaltě se nedalo debatovat, Procházka byl „požlucen“ – a Jackl střelou k levé tyči otevřel skóre na 1:0. Pravda, brankář si na míč v robinzonádě sáhl prsty, ovšem střela měla naštěstí patřičnou razanci.

Hrozili jsme hlavně ze standardek. Ve 36. minutě postrašil přímým kopem defenzivu Uhříněvse Dominik Němec, před nabíhajícím Ondrůškem ale včas zasáhl gólman Hubínek.

V poslední minutě první půle se k dalšímu přímému kopu postavili Dominik Němec a Jackl. Nakonec pálil pravačkou Němec, ale míč poslal metr vedle tyče.

Hned po pauze se v jediné, zato stoprocentní, šanci hostí ocitl Plášek. Brankář Jungr ho ovšem znamenitě vychytal. Vypadalo to, že naši borci v té chvíli byli duchem ještě v kabině…

V 50. minutě našel Dominik Němec přesným pasem nekrytého Šindeláře. Jeho jedovka prosvištěla metr kolem šibenice Hubínkovy branky.

Střídající Hejna měl příležitost pohnout s ukazatelem skóre v 64. minutě. Z dobré pozice těsně minul tyč.

V 69. minutě pálil z dalšího přímého kopu Dominik Němec. Z nějakých 35 metrů míč nakopl razantně, obránci hostí hasili závar tečí míče do zámezí na roh. Z něj jsme opět zahrozili, ale Jackl hlavičkoval vedle.

Hezkou akci Admira nabídla divákům v 74. minutě, kdy Kocinger vybídl ke skórování nabíhajícího Petra. Ten však nezpracoval míč a ze šance nebylo nic.

O dvě minuty později střílel z Petrovy přihrávky střídající Mustedanagič. Nedůrazně – a vedle.

Rozhodčí Tomšů se patrně lekl druhé penalty, a tak ji hostům v 78. minutě odpustil, když byl zezadu v pokutovém území podťat Petr. Avšak – píšťalka mlčela. Soupeři tak nadále kynula šance na vyrovnání a bodový zisk.

Už za minutu z přímého kopu našel Jackl na vzdálenost dobrých 40 metrů hlavičku Mustedanagiče, z ní se míč obloučkem snesl na břevno a odtud do zámezí.

Razítko na tři body zařídil Jackl. V 81. minutě si naskočil na Kocingerův roh a jak dokumentuje jedna z fotografií, vytáhlý stoper Trhlík zůstal stát a nevyskočil. Jackl tak mohl trefit míč čelem do šibenice – 2:0. Ještě jsme to nevěděli, ale tím gólem nás poslal do čela tabulky!

Šest minut před koncem zakončil Hejna své sólo střelou, kterou mu gólman Hubínek chytil.

Za další minutu pálil přesně Šindelář, avšak Trhlík vykopl míč do bezpečí těsně před lajnou.

V 88. minutě zkusil uhříněveský Plášek prověřit, jestli náš gólman Jungr neztratil koncentraci, když ho hosté za celou druhou půli zaměstnali jen jednou. Pláškova střela z 25 metrů však patřila do kategorie těch, jaké chytají i brankáři mladších žáků.

V posledních vteřinách zápasu pak přišla krásná akce Admiry. Lupínek poslal míč Dominiku Němcovi, z jehož centru hlavičkoval Mustedanagič. Ačkoli před sebou měl odkrytou branku, Ajdin poslal míč bohužel nad břevno. A za půl minuty sudí Tomšů mač ukončil – mohla propuknout admirácká oslava a děkovačka věrným divákům.

Branky: 28. Jackl z penalty – 1:0, 81. Jackl hlavou – 2:0.

ŽK: 2:1 (Lupínek, Jackl – Procházka).

Rozhodčí: Tomšů – Čermák, Hlavnička.

Diváků: 70.

Admira B: Jungr – Komínek (84. Kvapil), D. Němec, Jackl, L. Němec – Ondrůšek (63. Mustedanagič), Kocinger, Lupínek, Štefan (55. Hejna) – Petr (80. Másílko), Šindelář.

Připraveni byli i Tomáš Michálek a Kafka.

Trenér Robert Rambousek byl spokojen s vítězstvím. Méně už s předvedenou hrou. „Byl to boj ve středu pole s houževnatým soupeřem. Penaltový faul byl jednoznačný, ve druhé půli jsme skórovali až před koncem po rohovém kopu. Těší mě tři body, hra ovšem byla ve srovnání s minulým týdnem méně kvalitní. V první půli se naši kluci dlouho nemohli chytit. Proč, to víme, ale necháme si to uvnitř týmu. Kdybychom nevyhráli, mluvil bych teď ještě kritičtěji. V dalším utkání jedeme na Čafku. A protože hrát se bude ve stejném čase, jako A-tým v Chrudimi, zřejmě se budeme muset obejít bez posil. Věřím, že to dokážeme i tak zvládnout,“ hodnotil Rambousek.

Po dohodě s vedením B-týmu připravil: api

Autorem fotografií je Svatopluk Samler. Děkujeme.

Ostatní výsledky:http://www.fotbalpraha.cz/a1a/

Naši střelci:

2 – Jakub Michálek (1 doma + 1 venku), Jackl (2 doma + 0 venku)

1 – Šindelář (0+1), Petr (1+0), Lukáš Němec (1+0)