MFK Chrudim – FK Admira Praha 3:0 (0:0)

Branky: 56. Holub (pen.), 65. Holub, 77. Kesner

Karty: 38. Mamurov (ADM), 88. Jackl (ADM)

MFK Chrudim: Mrázek – Adámek (81. Drahoš), Linhart, Radouš, Štěpánek – Nadrchal (72. Jarosz), Vladyka, Mastík (85. Luptovský), Kesner – Vácha (69. Langr) – Holub (80. Vágner)

FK Admira Praha: Víšek – Mamurov (69. Jackl), Martinic, Mošna (84. Komínek), Vosický, Birma (84. Ondrůšek), Kurek, Majer (84. Kokoška), Snop, Brůžek, Zahálka

Rozhodčí: Slavíček – Moník, Tryzna

Diváci: 310

Zápasové statistiky:

střely: 14:8
střely na branku: 10:2
rohy: 7:2
fauly: 15:14
ofsajdy: 2:2
držení míče (odhad): 62 % : 38 %

Na východ Čech jsme rozhodně nejeli jenom na sobotní výlet…po 3 utkáních, kdy jsme určitě ukázali, že fotbal hrát umíme, jsme si troufali také na soupeře z Chrudimi. Možná jsme si věřili až moc, ale první poločas nám dával naději na dobrý výsledek. No bohužel jsme to nedokázali potvrdit i v poločase druhém.
Fotbalisté Chrudimi vstoupili do zápasu s Admirou velmi odvážně, již po čtyřech minutách mohl otevřít po rohovém kopu skóre Michal Radouš, avšak jeho hlavička zamířila těsně mimo. Poté se až do poločasu šance odmlčely, ani jeden z celků si nedokázal vytvořit kloudnější příležitost. Domácí fanoušci byli ze hry Chrudimi o poločasové pauze v rozpacích, to ale nevěděli, že do druhé půle nastoupí úplně jiné týmy.
Nejprve sice zmrazil chrudimský stadion Jiří Kurek, který hned po příchodu z kabin trefil střelou zpoza šestnáctky brankovou konstrukci, chvíli na to šla již Chrudim do vedení. Domácí Nadrchal vnikl z levé strany do šestnáctky, následoval nešikovný obranný zákrok našeho Mamurova a následovala penalta, kterou proměnil po zemi přesně k tyči ostřílený Radim Holub. Zkušený střelec se do zápisu zapsal znovu o devět minut později, když potrestal hrubou chybu Admiry. Nejprve totiž vystihl přihrávku Zahálky brankáři Víškovi, udělal mu kličku a do prázdné branky se nemýlil. Velký podíl měl pak Holub i na třetí brance MFK, zkušeně totiž přenechal přihrávku Jarosze Kesnerovi, který jemným přehozením brankáře rozvlnil potřetí síť Admiry. V závěru, který byl poznamenám hlavně střídáním na obou stranách, jsme měli sice drobné příležitosti, skóre se již ale nezměnilo.
A tak jsme nakonec odešli ze hřiště poměrně vysoce poraženi a máme asi hlavně po výkonu ve druhém poločase nad čím přemýšlet…můžeme si to trochu napravit už ve středu v dalším mistrovském utkáni, kdy na domácím hřišti přivítáme Jirny.