Po posvícení přišel prů-švih… ČAFC Praha – Admira B 5:2

Staré české přísloví praví „Po posvícení přichází prů (jem) – švih.“ V sobotu dopoledne jsme se o tom přesvědčili na vlastní kůži.
Na hřiště před zápasem dvoubodové Čafky jsme přijeli jako nový leader tabulky a – přes absenci alternujících hráčů A-týmu – s patřičným sebevědomím. Kmenoví hráči tak dostali možnost dokázat svoji kvalitu, o které nikdo z realizačního týmu nepochybuje. Do jaké míry a komu se to povedlo lépe, to si necháváme do úterního zhodnocení.
První dvacetiminutovka se odehrávala ve znamení vzájemného oťukávání, za naší mírné převahy ve středu pole, ale bez gólových šancí. Až přišla 25. min. a pro nás trochu smůlovatá branka soupeře, kdy centrovaný míč od rohového praporku byl na přední tyči tečován a dolétl až k osamocenému Mustedanagičovi u zadní tyče. Od Ajdina se odrazil zpět před branku k volnému protihráči, pro kterého nebyl problém dorazit do odkryté branky – 1:0. Horší situace však pro náš tým nastala asi po pěti minutách. Dlouhý pas domácího stopera směřoval na naši levou stranu, kde si domácí útočník až příliš snadno poradil nejenom s L. Němcem, ale následně proměnil v antické sloupy i další tři naše hráče v pokutovém území. Dostal se až k zakončení. Jeho střelu brankář T. Michálek ještě stačil vyrazit, ale následná dorážka se po teči dokutálela do branky a znamenala vedení domácích 2:0. Náš tlak začal pomalu, hlavně ve středu pole zesilovat, přicházely i náznaky našich šancí. I když, popravdě řečeno, jednalo se spíše o centry a dlouhé nákopy do soupeřova pokutového území, kde vládl svou obrovitou postavou domácí kapitán Chvátal doplňovaný ostatními spoluhráči. Přestože se zdálo, že tato taktika nebude mít, vzhledem k naprosté výškové převaze hráčů soupeře, naději na úspěch, přišla 35. minuta a s ní neohrožený náběh Lukáš Němce, který domácí zastavili jen za cenu faulu. Nařízený pokutový kop Dominik Němec s přehledem proměnil – 2:1.
Na lavičku se začínala vracet optimistická nálada, kterou ještě pozvedl Tomáš Michálek, který bravurně zneškodnil domácímu kapitánovi pokutový kop nařízený za faul nefaul Davida Panýrka. Náš narůstající optimismus se však skoro vzápětí podařilo vrátit na bod mrazu. Nejprve jsme po nepovedené rozehrávce D. Němce nevídaně otevřeli střed obrany a umožnili samostatný nájezd domácímu útočníkovi. Michálek včasným vyběhnutím vytlačil útočníka ze střeleckého úhlu a za pomoci Panýrka jsme odkopli na roh. Pak snad pod dojmem, že jsme zabránili nejhoršímu a že je dost času zhodnotit uplynulou situaci, jsme nereagovali na rychlou rozehrávku Čafky, nechali jsme domácí pohodlně skórovat a stanovit tak výsledek prvního poločasu – 3:1.

Do druhého poločasu jsme nastoupili se snahou výsledek otočit. Přestože se poločas odehrál za naší stále převahy a soupeř se stále více soustředil na důslednou obranu a odkopy, podařilo se nám pouze snížit Beníškem na 3:2 a naopak jsme se dalšími dvěma obdrženými góly přiblížili k termínu „DEBAKL“. Nikdo už nevzpomene, že jedna branka nám nebyla uznána pro údajné postavení mimo hru, a že pěkná hlavička Panýrka skončila na tyči. Při následné dorážce mu soupeř zahákoval nohu. Rozhodčí se již další penaltu odpískat neodvážil, i když zákrok se až moc podobal penaltovému zákroku v prvním poločase, kdy s odpískáním proti nám nezaváhal. Tím ovšem neříkám, že by rozhodování bylo celkově neobjektivní, spíše je při hodnocení z mé strany trochu přidáno i toho srdíčka.
Jedním příslovím jsme začínali a druhou pravdou skončíme. Fotbal není o kráse, ale o chybách a jejich potrestání. Soupeř byl v tomto směru jasně produktivnější a zaslouženě zvítězil, ať se nám to líbí, nebo ne. Nezbývá nám než se na hru lépe soustředit a hlavně se těchto chyb vyvarovat. Bez toho se úspěchu na hřištích soupeřů budeme dočkávat velmi těžko.

Admira B: T. Michálek – Tůma (68. Štefan), D. Němec, Panýrek, L. Němec – Lupínek, Kocinger, J. Michálek (77. Kafka), Beníšek – Mustedanagič (46. Bár), Šindelář (68. Másílko). Trenér: Robert Rambousek.

M. Petrů + API

„Proti vysokým hráčům v defenzivě soupeře jsme se nedokázali prosadit, naproti tomu domácí proměnili snad každou svou šanci. A to ještě Tomáš Michálek chytil penaltu. Z mého pohledu – a nejsem sám – nám rozhodčí upřeli regulérní gól a Čafce odpustili jeden pokutový kop. To ale nemění nic na faktu, že domácí vyhráli zaslouženě,“ zhodnotil zápas stručně náš trenér Robert Rambousek.

Ostatní výsledky:www.fotbalpraha.cz/a1a/

V dalším kole přivítáme na hřišti v Hovorčovické ulici JM Háje. Hraje se v neděli 15. září, výkop v 17.00.

Naši střelci po čtyřech utkáních:

2 – Jakub Michálek (1 doma + 1 venku), Jackl (2 doma + 0 venku)

1 – Dominik Němec (0+1), Beníšek (0+1), Šindelář (0+1), Petr (1+0), Lukáš Němec (1+0)