FK Meteor Praha – FK Admira Praha 1 : 0 (1:0)

Branka: 22. Boruta

ŽK: 3 : 2

Rozhodčí: Slavíček – Moník,Vít

Delegát FAČR: Tasch

Diváci: 480

FK Meteor: Gabriš – Hauer, Minárčik, Moudrý, Boruta – Štefan–Held(Kadlec), Budínský(Janda I.), Míča(Janda II.) – Klavík, Fíček(Frantl).
Trenér: Pleticha J.

FK Admira: Víšek – Majer (Paťha), Martinic, Brůžek, Zahálka – Vosický, Snop – Mamurov (Petr), Mošna (Kokoška), Kurek (Jackl) – Birma
Trenér: Jiří Tesař

Téměř před pěti sty diváky se v nedělní dopoledne ve sportovním areálu FK Meteor Praha VIII v Bedřichovské ulici v rámci 7 kola ČFL uskutečnilo již 43. derby dvou týmů z Prahy 8. Libeňský Meteor v něm hostil kobyliskou Admiru. Čestný výkop tohoto prestižního zápasu provedl bývalý dlouholetý hráč Meteoru a současný místostarosta MČ Praha 8 Ondřej Gros
Samotné utkání mělo hezkou diváckou kulisu a také vše (šance, bojovnost, napětí…ale i emoce z radosti či naopak ze zklamání) co k fotbalu patří. Šance ke skórovaní měla obě mužstva, ale buď měli útočníci vychýlenou mušku nebo jim ve skórování zabránili brankáři, kteří své týmy drželi ve hře až do konce zápasu. O těsném vítězství Meteoru a zisku tří bodů nakonec rozhodla branka obránce Adama Boruty už ze 22. minuty zápasu.
Tolik krátce k utkání…ale ještě jedna poznámka – z pohledu hostujícího mužstva tj. Admiry – asi jsme si vědomi, že výkon našeho mužstva nebyl v tomto utkání úplně optimální. Ve srovnání s tím, co předváděli naši hráči doposud prakticky ve všech mistrovských utkáních, až na druhý poločas v Chrudimi, tady to byl z jejich strany asi nejslabší výkon. Samozřejmě se na tom mohlo podepsat brzké zranění a odstoupení Tomáše Majera ze hry (pár minut jsme hned v úvodu utkání hráli o deseti), střídání, zásah do sestavy, prakticky hned po střídání vedoucí branka domácích…směrem dopředu jsme se ale těžko prosazovali, prohrávali jsme osobní souboje, chybovali jsme v rozehrávce a nehráli jsme to, na co jsme zvyklí a co umíme… V utkáni s Admirou jsme nutně potřebovali zvítězit, řekl po utkání trenér domácích J. Pleticha. A podařilo se…asi nutno dodat, že to bylo vítězství opravdu za každou cenu!!!
V dalším kole čeká Admiru v neděli 29. září od 10.15 hod. na domácím hřišti soupeř ze Strakonic, co je ale v podstatě B-mužstvo Českých Budějovic, hrajících momentálně II. ligu.