Zbraslav nám dala zabrat víc, než se možná čekalo FK Admira Praha B – SK Zbraslav 2:0 (0:0)

V prvním poločase se toho odehrálo pramálo. Hrálo se oboustranně od vápna po vápno a brankáři Jungr i Činovec se klepali chladem v nepříjemném podzimním větru, který se areálem v Hovorčovické proháněl. Po nějaké gólové šanci nebylo před žádným z nich ani stopy.

Zato po pauze se začaly dít věci! Sotva se spustila časomíra, už museli řešit brankář Jungr a vystřídavší Beníšek na brankové čáře loženku hostujícího Štengla!

Chvíli na to vypálil z trestného kopu hostující Sedláček a balón škrtl o břevno nad Jungrovou hlavou, aby vzápětí skončil za brankou.

Ti, co před čtrnácti dny byli u porážky s týmem JM Háje, se začali lehce třást, jestli se ve druhé pětačtyřicetiminutovce nezopakuje admirácký kolaps!

O to, aby se tak nestalo, se postaral další střídající hráč – Jedlička. Na „plac“ přišel po hodině hry a v 66. minutě už poslal Admiru do vedení. Zkušeně zakončil svůj rušový výpad do zbraslavské obrany kličkou brankáři a střelou do prázdné – a vedli jsme 1:0.

Hostujícím týmem to zřejmě poněkud otřáslo, místo dvoubrankového vedení najednou prohrával. A tak zbraslavská obrana pustila do velké šance našeho střídajícího Mustedanagiče. Ajdin, který hru vpředu společně s Jedličkou dobře rozhýbal, ale gólmana Činovce nepřekonal a stav 1:0 se nezměnil.

Všechno bylo otevřené až do 88. minuty. Pak se do ložené šance procpal opět Jedlička a hostující Sedláček ho nemilosrdně zkosil. A protože Josef už měl před sebou jen prázdnou zívající branku, přišla spolu s penaltou i ČK pro zbraslavského provinilce.

A potom přišlo malé drama, o kterém diváci ani nevěděli. K exekuci se postavil Jackl, přičemž gólman hostí se vydal z lajny za ním k penaltovému puntíku a cosi mu vykládal.

Oč šlo? Takhle to řekl sám Petr Jackl: „S Radkem Činovcem se známe už od žáků. Snažil se mě samozřejmě rozhodit, ale já jsem se s ním nebavil, otočil jsem se k němu zády a neposlouchal jsem ho.“

Penaltu pak proměnil zkušeně, ostatně, je to přece hráč širšího kádru třetiligového áčka. Sám to zhodnotil s úsměvem: „Díval jsem se k jihu a kopnul jsem mu to na sever.“

Víc už se nestalo, a tak doma zůstaly důležité – a hodně vydřené – tři body se soupeřem, který dost zlobil.

Branky: 66. Jedlička, 88. Jackl z pokutového kopu.

ŽK 1:1 (Lupínek – Trkovský).

ČK 0:1 (Sedláček)

Rozhodčí: Stěhule – Kalcovský, Vaněk.

V hledišti se sešlo 80 prokřehlých diváků.

Admira B: Jungr – Tůma, Štochl, Kvapil, Štefan (46. Beníšek) – Jackl, Lupínek, Kokoška (78. D. Němec), Kocinger (86. J. Michálek) – Ondrůšek (60. Jedlička), Šindelář (60. Mustedanagič).

Trenér Admiry B Robert Rambousek zhodnotil zápas takto: „Jsme rádi, že jsme vyhráli, soupeř byl těžký a důrazný. První poločas se vyznačoval bojem ve středu pole až po vápno. Hlavně vpředu to bylo jalové. Proto jsme se rozhodli změnit oba útočníky a dali jsme tam rychlostní typy. Ve druhé půli se hra zlepšila. Na jejím začátku měl soupeř dvě nebezpečné situace. Jednou to Beníšek odvracel z prázdné brány a pak nastřelili břevno. Nám se podařilo z brejku dát gól na 1:0 a pak po faulu na Jedličku jsme z penalty dali druhý gól.“

Zajímavý je pohled trenéra hostí Jaroslava Kudrny: „Pár minut po zápase se to hodnotí špatně. Zápas trochu ovlivnil vítr. První půli to hnal domácím a druhou půli nám. První půli neměly naše odkopy dostatečnou délku. První půle byla bez vyložených šancí na obou dvou stranách, byl to jenom boj. Ve druhé půli jsme se tlačili víc my. Měli jsme tam velkou šanci, kdy šel Honza Štengl sám, byl faulován, přesto se do šance dostal a vystřelil. Brankář to srazil tak, že jejich hráč to doběhl a z čáry to odkopl. Pak jsme Sedláčkem z trestného kopu nastřelili břevno, to byla hezká střela, bohužel to tam nespadlo. Z rychlého protiútoku šel jejich útočník sám, udělal kličku brankáři a dal na 1:0. Naši hru to v dalším průběhu ovlivnilo. Museli jsme víc útočit. Žižka se vysunul dopředu, měl tam jednu příležitost. Další šanci měl znova Honza Štengl, vystřelil ale nepřesně. Dvě minuty před koncem přišel zase brejk z jejich strany, ze strany centr. Do skluzu šel náš Sedláček i jejich hráč. Náš dostal červenou kartu a kopala se proti nám desítka. Ještě se na to budu muset podívat. Nepochopím, jak rozhodčí, který během zápasu pouští tvrdou hru, pak za tohle to dá červenou kartu v 88. minutě. Celý zápas je pouštěna tvrdá hra, jsou tam zákroky i zezadu ve hře a jsou pouštěny. Jestli penalta byla, tak ano, ale že ještě musí hráče vyloučit, to se divím. Je to trojí potrestání. Nedohraje zápas, je penalta a ještě příště nebude hrát.”

S využitím informací serveru www.fotbalpraha.cz připravil api

Ostatní výsledky:www.fotbalpraha.cz/a1a/

V příštím utkání jedeme do Královic. V sobotu 5. října to bude šichta!

Naši střelci po sedmi utkáních:

3 – Šindelář (0 doma + 3 venku), Jackl (3 doma + 0 venku)

2 – Jakub Michálek (1 doma + 1 venku), Jedlička (1+1),

1 – Beníšek (0+1), Dominik Němec (0+1), Petr (1+0), Lukáš Němec (1+0), Kocinger (1+0), Štefan (1+0).