AC Sparta Praha B – FK Admira Praha 0 : 0

AC Sparta Praha B - FK Admira Praha 0:0
Diváci utkání sparťanské rezervy s Admirou se nakonec žádného gólu nedočkali.

9. kolo ČFL, neděle 6. října 2013, TC Strahov

I když očekávání bylo veliké…Admira nakonec do zápasu nenasadila v rámci „farmy“ žádného hráče Slavie, takže žádné velké derby se nekonalo…naopak ale nechyběli v černobílých dresech Tomáš Majer s Janem Martinicem, kteří mimo hřiště pracují právě pro Spartu, no a tito dva nastoupili proti „svým“.

Začátek utkání to byla spíše taková oťukávačka a do cca 30. minuty se domácí k ničemu nedostali. Byli jsme to ale právě my, kdo zahrozil – ve 14. minutě Marek Paťha skvěle pronikl po levé straně, přihrál na malé vápno, zde ale už prakticky prázdnou bránu minul Jirka Kurek. Velká škoda, nakonec se ukázalo, že to snad byla i největší šance celého utkání…

Sparťané pořádně zahrozili až po půlhodině hry. Reiter z rychlého protiútoku uvolnil před vápnem Matouška, jenže ten ve slibné pozici trefil gólmana Víška. Sparťanská rezerva v závěrečné desetiminutovce prvního dějství Admiru přehrávala, ale také z toho nic nebylo.

Po změně stran jsme se k překvapení všech přítomných více prosazovali zase my. Vosický mohl po hodině hry skórovat, ale centr z pravé strany nedokázal uklidit mezi tři tyče. Pět minut na to po standardce nebezpečně hlavičkoval Jiří Mošna, ale Staněk souboj s ním ustál a sparťanská obrana následující závar ustála.

Mladí sparťané zahrozili zase až ke konci utkání nejprve po průniku Reitera a poté ze dvou rohových kopů z pravé strany v podání Čermáka, ale Polom ani Brabec neuspěli, a tak utkání 9. kola ČFL skončilo asi spravedlivou remízou 0:0.

V příštím kole, v neděli 13. 10. od 10.15 hod., přivítáme na domácím hřišti v dalším pražském derby Horní Měcholupy.

Autorem fotografií je Svatopluk Samler. Děkujeme.

Autorkou snímků je Nikol Kuncová. Děkujeme!

ŽK: Kurek.

Sparta B: Staněk – Karafiát (70. Nový), Brabec, Polom, Sýkora – Reiter, Čermák, Hovorka, Kučera – Matoušek – Pouček (80. Hájek).

Admira: Víšek – Mamurov, Brůžek, Martinic, Paťha – Majer (75. Birma), Vosický, Snop (56. Kokoška), Zahálka – Mošna, Kurek.

Rozhodčí: Dujsík – Šob, Novotný.

Diváci: 232.

Střelecká tabulka:
Vítěz získá finanční prémii věnovanou Mgr. Alešem Pivodou- za gól doma 50,- a za venkovní 100,-.

3- Kurek (3 doma+0 venku)

2- Vosický (1 + 1), Mošna (2+0)

1-Birma(0 + 1), Veselý (1 + 0), Martinic(1 + 0), Fenin (1+0), Čonka (1+0)