Admira v. Horní Měcholupy – tři porážky… Přijde konečně výhra?

Náš nedělní třetiligový soupeř sídlí na opačném konci Prahy a příliš často se s ním neutkáváme. Většinou hrál SK Horní Měcholupy jiné soutěže. Naposledy jsme spolu hráli o mistrovské body v sezoně 2004-2005 v Pražském přeboru a ani jednou jsme neuspěli.

Co říká pohled do kroniky?

Podzim 2004 – Pražský přebor
SK H. Měcholupy – Admira/Slavoj 3:1 (1:0)

Byla to po sestupu z divize naše první „přeborová“ porážka venku. Branky: ve 36. minutě se po rohovém kopu zblízka prosadil domácí Musil – 1:0. Ve 42. minutě jsme kopali penaltu, ale Majerovu slabou střelu po zemi k levé tyči brankář Měcholup Toncar vystihl. V 53. minutě se z brejku trefil v 53. minutě opět Musil k tyči – 2:0. V 61. minutě Vopat po Jehličkově rohovém kopu hlavou snížil na 2:1. V 79. minutě střídající Počta zahrál našemu brankáři Machovi na „housle“ a bylo po našich nadějích – 3:1.

A/S: Macho – Mamurov (44. Vojt. Strnad), Vopat, Margolius, Paulín – Kubice, Martinic, Jehlička, Houzar (77. Marek) – Majer, Hajner (73. Vyšata).

Jaro 2005 – Pražský přebor
Admira/Slavoj – SK Horní Měcholupy 0:3 (0:3)

Měcholupy vedly tabulku a mířily za postupem do divize. Už ve 12. minutě Čáp hlavičkou po rohovém kopu otevřel skóre – 0:1. V 17. min. Habart po nedorozumění naší obrany překonal brankáře Vránu zblízka – 0:2. Ve 30. min. po dalekonosném přímém kopu Hádka hlavičkoval nikým neobsazený Musil – 0:3. Hosté rozhodli zápas po pouhé půlhodině hry.

A/S: Vrána – Novák, Margolius, Vopat, Muška – Mamurov, Kubice, Martinic, Houzar – Jehlička (69. Nevěčný), Hajner (46. Davídek).

Přátelsky – únor 2007
Admira Praha – SK Horní Měcholupy 1:2 (1:0)

Po soustředění v Třemošnici, které náš divizní tým absolvoval, se v sobotu 3. února utkal na umělé trávě v Petrovicích s lídrem Pražského přeboru SK Horní Měcholupy. V první půli jsme byli lepší. Po přestávce se začala projevovat únava z těžkých tréninků během soustředění a Měcholupy převzaly iniciativu a v posledních osmi minutách skóre otočily. Branky: 18. minuta – Houzar zleva našel přihrávkou Derého a ten otevřel skóre na 1:0; 83. minuta – Čáp srovnal na 1:1; 88. minuta – centroval Jánoš a Čáp protlačil balón podruhé do naší sítě na konečných 1:2.

Tři zápasy, tři porážky – už to chce konečně vyhrát. Přijde to tentokrát?

-api-

Admira: Michal – Vlček, Ondrík, Margolius, Houzar – Štochl, Kubice, Martinic, Lenz – Deré, Mičko. Od 46. minuty střídali Klíma a Marousek. Hajnera nepustilo na umělou trávu již zmíněné oteklé koleno. Chyběli i Kuneš, Vobořil a oba bratři Paulínové.

Jaro 2005
A/S – SK Horní Měcholupy 0:3 (0:3)

Předchozí tři soutěžní utkání, z toho jedno pohárové, jsme vyhráli a věřili jsme si i na Měcholupy. Jenže soupeř, bojující o první místo v tabulce, nás rychle probudil z iluzí. Ačkoli hrál bez exligových Vrabce, Kočího a také bez Novosada a zraněného Stratila, nastřílel nám za půlhodinu tři branky a bylo vymalováno. Nutno říci, že výhru hostím naše mužstvo svým bezkrevným, vlažným výkonem usnadnilo. Vzadu výrazně chyběl vykartovaný Paulín, gólman Vrána nebyl ve své kůži. O mnohém vypovídá sled nejdůležitějších minut, z něhož je zřejmé, že ve druhé půli jsme brankáře Měcholup Černého vážněji vůbec neohrozili. Ve 3. min. hostující Čáp po krásné kombinaci minul o metr Vránovu pravou tyč, v 8. min. Jehlička narazil Martinicovi a ten v nadějné šanci přestřelil, ve 12. minutě Čáp hlavičkou po rohovém kopu otevřel skóre – 0:1, v 17. min. Habart po nedorozumění naší obrany překonal Vránu zblízka – 0:2, ve 30. min. po dalekonosném přímém kopu Hádka hlavičkoval nikým neobsazený (!) Musil – 0:3, ve 45. min. Jehlička přihrál do šance Martinicovi, ale ten opět přestřelil, v 87. min. Vrána kryl hostujícímu Hádkovi přímý kop z 20 metrů, v 88. min. postupoval měcholupský Šmíd zcela sám na našeho brankáře, ale Vrána jeho sólo zlikvidoval. Před 200 diváky pískal v pěkném, slunečném dopoledni Kořínek.

A/S: Vrána – Novák, Margolius, Vopat, Muška – Mamurov, Kubice, Martinic, Houzar – Jehlička (69. Nevěčný), Hajner (46. Davídek)