Zemřela admirácká legenda – pan Josef Forejt

Vedení FK Admira Praha sděluje všem svým současným i bývalým hráčům, trenérům, funkcionářům i všem příznivcům admiráckého fotbalu moc smutnou zprávu. V pondělí 15. října 2013 nás navždy opustil pan Josef Forejt (narozen 14. srpna 1922).

V jeho osobě odešel nejen nejstarší člen FK Admira Praha, ale taky muž, který byl mimořádně výraznou osobností kobyliského fotbalu, ať už jako hráč, nebo jako trenér. Zvlášť důležitou roli sehrál Josef Forejt v časech po únoru 1948, kdy Admira byla z administrativních důvodů donucena zrušit mužstvo dospělých a posléze dokonce stála před hrozbou ukončení činnosti… V roce 1955 se však podařilo znovu ustavit A-tým, který pak pod vedením hrajícího trenéra Josefa Forejta dokázal neuvěřitelné – postupoval z I. B třídy až do II. ligy!

Josef Forejt se zapsal do československé fotbalové historie i jako hráč bratislavského ŠK (dnes Slovan) a především pražské Slavie. Tu pak vedl i jako trenér. Jeho trenérské působení je spojeno také s Teplicemi, Vlašimí a Motorletem. Jako předseda klubu stál jeden rok v čele Radotína.

Ovšem ať působil kdekoli, vždycky jeho srdce patřilo kobyliskému fotbalu. Na divizní zápasy Admiry chodil i ve vysokém věku jako věrný divák ještě před dvěma lety, zúčastňoval se také pravidelných setkání staré gardy.

Zemřel po krátké nemoci a zarmoutil tak nejen své nejbližší, ale celou spoustu admiráků, kteří ho znali, vážili si ho a oceňovali, co všechno pro Admiru udělal. A bylo toho věru hodně. Bude nám dlouho chybět.

S panem Forejtem se rozloučíme v pondělí 21. října v 8.40 hodin, a to v Malé obřadní síni Krematoria Strašnice.

Pane Forejte, čest Vaší památce!

FK Admira Praha