Nevozíme s sebou střelecké kopačky…

Po úvodních remízách 0:0 s Převýšovem (ke třem bodům chyběla proměněná penalta) a 1:1 s Kolínem si náš tým počíná na domácím hřišti před vlastním publikem zatím mazácky a vůbec nepůsobí jako nováček ČFL. Naopak, zkušeným cábelíkům z Králova Dvora a Horním Měcholupům s osmi borci z Viktorky Žižkov Admira nadělila po třech brankách. Strakonicím s pěti borci z českobudějovického Dynama uštědřila dokonce hledištěm vyvolávaného „bůra“.

Ale vyjede se ven – a Admira jako by byla poloviční. Skórovat se nám podařilo jen v Domažlicích. Jinak – co výjezd, to nula na střeleckém kontě. Přitom aspoň jeden gól v každém zápase venku by značně změnil naši pozici v tabulce.

Jistě, je to teorie a na kdyby se nehraje. Ale za povšimnutí to stojí. V Chrudimi bychom prohráli 1:3. V Zápech, na Meteoru a teď ve Štěchovicích bychom však plichtili 1:1 a na Spartě B bychom dokonce vyhráli 1:0! V tabulce bychom měli o pět bodů víc a figurovali bychom na třetím místě!

Zápy, Meteor, Štěchovice – všude v podstatě stejný obrázek. Míč za zády našeho gólmana už v první půli, před hráči celý druhý poločas přinejmenším na vyrovnání, ale dát aspoň jeden gól? Doma to „zatím sype“, jenže venku jako by to byl neřešitelný problém.

Trenérovi Jiřímu Tesařovi jsme tedy položili jedinou otázku: Proč je to tak a co s tím?

„Bohužel se od nás ve venkovních utkáních odklání trocha toho fotbalového štěstí. Ve všech zmíněných zápasech jsme si šance vytvořili, až snad vyjma Štěchovic, jenže bez efektu.

V Chrudimi jsme inkasovali po individuálních chybách, a před prvním gólem jsme nastřelili tyč. V Zápech po standardní situaci, které předcházelo přistrčení našeho obránce rukama. Na Meteoru, po dvou velmi dobrých střeleckých příležitostech, jsme zase inkasovali po sporné standardní situaci. Na Spartě byly šance na obou stranách. V posledním venkovním zápase jsme si žádné vyložené šance nepřipravili, branku jsme obdrželi po závaru a nedůsledném bránění ve vápně.

V Zápech, na Meteoru, v Chrudimi a ve Štěchovicích jsme navíc nedokázali udržet disciplínu a nesoustředili se jen na svou hru. Navíc jsme nepodali kvalitní výkony, na které mužstvo má, přesto nás ani jedno mužstvo nepřehrálo. Na Spartě probíhalo vše regulérně, tam problém nebyl.

Na otázku, proč se nám nedaří střelecky se prosadit venku, nelze jednoznačně odpovědět, příčin je několik. Tyto příčiny vyhodnotíme, s týmem důkladně probereme a pokusíme se najít řešení, jak potenci ve venkovních utkáních vylepšit.“