neděle 27. 10. 2013, ČFL, 12. kolo FK Admira Praha – TJ Kunice 4:1 (3:0)

Branky: 7. Vosický, 18. Vosický, 40. Mošna, 50. Paťha – 82. Čapek

Žluté karty: 44. Juroška (KUN)

Sestavy:

FK Admira Praha:
Víšek – Paťha, Mamurov, Martinic (K), Mošna, Vosický, Kurek, Majer, Snop, Brůžek, Zahálka
Střídali: Komínek (Mamurov), Kokoška (Kurek), Birma (Majer), Petr (Mošna), Ondrůšek (Zahálka)
Připraven ještě: Jungr (G)

TJ Kunice:
Tetour – Juroška, Veselý (K), Jeřábek, Balšánek, Micka, Kotlík, Dvořák, Rejhon, Farkaš, Hrazdíra
Náhradníci: Ilko, Kordiak, Čapek, Svoboda, Jiroušek, Jíra, Štěpánek.

Rozhodčí: Šedivka – Šimek, Dujsík
Diváci: 315

Po nepovedeném utkání v minulém kole ve Štěchovicích čekal domácí náročný úkol – poprat se o body s ambiciozním a kvalitním celkem z Kunic (farma Dukly Praha). Oba soupeři nastoupili bez „ligových“ posil a tak si to mohli rozdat tzv. na férovku s tím, co mají ve svých kádrech a s čím pravidelně trénují.
Na minulý týden bylo u domácích rychle zapomenuto…od začátku vyrukovali na soupeře s nevídanou aktivitou a od první minuty se tlačili do útoku. Hosté se prakticky k ničemu nedostávali a bylo jen otázkou času, kdy padne první branka. Už v 6. min. se po dlouhém a přesném výkopu Víška dostal do šance Zahálka, ale svým lobem netrefil bránu hostujícího mužstva.
Netrvalo ale dlouho a už v 9. min. důrazně hrající Mošna vybojoval míč pro Vosického, který si ještě pomohl kličkou a pak přesnou střelou k tyči skóroval – 1:0 pro domácí!
Hned v 10. min. se do šance dostávali i hosté, ale střela z pravé strany skončila nad břevnem Víškovy brány. Pak nastala chvíle klidu, aby agilně hrající Zahálka v 19. min. ještě v poslední chvíli vrátil do hry téměř ztracený míč ve velkém vápně hostů a Vosicky střelou z první opět trefil přesně – 2:0! Hra se uklidnila a dalších 15 minut se hrálo většinou od vápna k vápnu a nic velkého se na hřišti nedělo. Až ve 36. min. napřáhl levačkou Mošna a z téměř 25 metrů jen těsně minul hostující bránu. Pět minut na to ale přeci jen přišla i „střelecká“ chvíle Mošny – standardku z levé strany rozehrál Paťha dlouhým přenesením hry až na Majera, ten hlavou vrátil míč do velkého vápna a tam si naběhl právě už zmiňovaný Mošna a hlavou nedal hostujícímu gólmanovi Tetourovi žádnou šanci – 3:0!
Hostě byli neškodní a tak trenér Peřina sáhl ještě před koncem I. poločasu ke dvojímu střídání a málem se mu to vyplatilo, když těsně před koncem poločasu zakončili jeho svěřenci závar v domácím velkém vápně, na štěstí pro domácí, střelou vedle brány.
Druhý poločas také začal pro domácí více než nadějně – už v 50. min. byl při svém průniku faulován Snop a k míči se postavili 3 domácí borci, aby se nakonec Paťha ukazkovým přehozením hostující zdi trefil přesně k tyči hostující brány a rázem to bylo už 4:0! Tady to už vypadalo s hosty zle nedobře…pak se ale brankostroj domácích zasekl a až do konce utkání to bylo spíše jen o střídání hráčů, jak u domácích, tak i u hostů…hosté vystřídali ještě 3x a domácí také prvně využili možnosti nového pravidla a vystřídali 5 hráčů. Střídání více pomohla hostujícímu mužstvu…v 82. min. se jim povedlo střídajícím Čapkem dokonce po rychlé a hezké akci snížit na 4:1 a pak měli ještě dvě slibné akce, které mohly skončit gólem – jednou nemířili přesně a po druhé zase předvedl fantastický zákrok domácí gólman Víšek. Domácí měli ještě šanci po rohu Snopa a hlavičce Birmy, která ale skončila vedle a v úplném závěru ještě Ondrůšek střílel těsně vedle levé tyče hostující brány…
Hostě v tomto utkání nepředvedli, co se od nich čekalo a po zásluze prohráli. Je ale pravda, že každý hraje to, co mu soupeř dovolí a domácí se na rozdíl od posledního utkání ve Štěchovicích hnali od začátku jednoznačně za vítězstvím a za třemi body a hosty opravdu moc do hry nepouštěli. Po dobrém výkonu, zejména v prvním poločase, se jim tak podařilo získat do tabulky další body a za předvedenou hru a hezké akce je potřeba celý tým pochválit…
Příští utkání čeká Admiru v neděli 3. 11. v Karl. Varech na hřišti ve Dvorech od 10.30 hod.

Zasloužená siesta po zasloužené výhře nad Kunicemi. V tabulce jsme tento farmářský tým Dukly Praha dostali pod sebe

Foto: Michal Jalovec

Střelecká tabulka:

Vítěz získá finanční prémii věnovanou Mgr. Alešem Pivodou – za gól doma 50,- a za gól venku 100,-.

6 – Vosický (5 doma + 1 venku)

4 – Mošna (4+0)

3 – Kurek (3+0)

1 – Birma (0 + 1), Veselý (1 + 0), Martinic (1 + 0), Fenin (1+0), Čonka (1+0), Paťha (1+0)