Poprvé jsme nejlepší ze čtyř nováčků ČFL!

Pohled na tabulku ČFL je pro nás admiráky opravdu příjemný – viz rubrika Výsledky. Díky domácímu tažení, které nezastavily ani nebezpečné Kunice (v posledních čtyřech kolech před startem na Admiře vyhrály 4:0 v Čáslavi, 3:1 s Karlovými Vary, 2:1 v Roudnici a remizovaly doma 0:0 s Chomutovem), jsme pátí!

Spolu s námi postoupili do ČFL vítězové dalších divizních skupin Meteor VIII, Jirny a nejlepší tým z druhých míst Štěchovice (ty nahradily odstoupivší Českou Lípu).

Teď poprvé od srpnového startu soutěže jsme se vyšvihli nejvýš ze všech čtyř nováčků! Dopomohla nám k tomu prohra Štěchovic 0:1 v Jirnech, kde domácí rozhodli gólem z penalty.

Venku jsme ovšem zatím získali jen čtyři body (nečekaná výhra v Domažlicích a stejně nečekaná plichta na Spartě B).

V neděli před námi je zájezd do Karlových Varů. Co lze čekat?

Domácí, vedení trenérem Pavlem Medynským (bývalý hráč Slavie, Bohemians, Dukly, Chebu, Pardubic, Jablonce, Mostu a Mladé Boleslavi), jsou farmou druholigového Baníku Sokolov. Zatím nikomu nedovolili import tří bodů. Jejich bilance ve vlastní tvrzi – dvě výhry, čtyři plichty: s Chrudimí remizovali 3:3, Meteor porazili 2:1, se Spartou B a s Domažlicemi remizovali 1:1, se Štěchovicemi 0:0, Roudnici rozstříleli 4:0.

Čeká nás tedy hodně těžký mač. Už proto, že v minulém kole Buldoci prohráli v Chomutově 2:4, i když domácí Severočeši absolvovali značnou část zápasu bez vyloučeného hráče. A tak do toho tentokrát nepochybně půjdou s plnou vervou. Konec konců, jejich 15. pozice v tabulce není nic slavného.

Ale hrát můžeme, jak ukazuje dosavadní průběh ČFL, opravdu s každým. A jen připomeneme, že své zatím jediné vítězství zvenčí jsme přivezli také ze západních Čech…

Tato slova řekl náš trenér Jiří Tesař docela nedávno: „Na otázku, proč se nám nedaří střelecky se prosadit venku, nelze jednoznačně odpovědět, příčin je několik. Tyto příčiny vyhodnotíme, s týmem důkladně probereme a pokusíme se najít řešení, jak potenci ve venkovních utkáních vylepšit.“

Na horké půdě v lázeňském městě se ukáže, nakolik se týmu podaří trenérova slova naplnit.

-api-