neděle 10.11.2013 10:15 | Česká fotbalová liga | 14. kolo FK Admira Praha – SK Roudnice nad Labem 1:1 (0:0)

Branky: 90. Petr – 56. Hrdlička

Karty: 37. Vosický (ADM), 57. Martinic (ADM), 62. Víšek (ADM), 78. Mošna (ADM) – 32. Svátek (ROU), 36. Hrdlička (ROU), 43. Petrášek (ROU), 66. Šimkovský (ROU)

ČK: 90. Pokorný (ROU)

FK Admira Praha: Víšek – Mamurov, Martinic (K), Kokoška, Mošna, Vosický, Kurek, Majer, Brůžek, Zahálka, Birma.
Náhradníci: Komínek, Petr, Jackl, Ondrůšek, Jungr.

SK Roudnice nad Labem: Pokorný – Petrášek, Kratochvíl, Chalupa, Šimkovský, Kučera Martin, Brandejs, Kučera Tomáš, Schon, Hrdlička, Svátek (K).
Náhradníci: Bojčuk, Holas, Tichý, Leibl Michal, Ansuma, Leibl Jan, Pavlíček.

Rozhodčí: Průcha – Vrzal, Berka

Umístění v tabulce před utkáním a počet získaných bodů asi pasovalo do role favorita domácí, ale ne vždy platí to, že favorit to má jisté a musí zvítězit…v tomto případě narazilia Admira na dobře připraveného soupeře, který v průběhu celého utkání zle nedobře zatápěl domácí obraně a gólmanovi Víškovi, nepouštěl domácí hráče do jim vlastní kombinační hry a vlastně až do 90. minuty sahal po 3 bodech. V úvodu byli sice domácí aktivnější, ale nic z toho nebylo, buď tam byla nepřesnost, nebo zbrklost a samozřejmě také dobře pracující obrana hostujícího mužstva. Postupně se i hosté začali osmělovat a po podklouznutí Zahálky se dostali také k nebezpečně vypadajícímu ohrožení domácí brány. S přibývajícím časem a i zásluhou ne vždy přesného hlavního arbitra se hra přitvrdila, začaly pracovat také nervy a z utkání se postupně stávala přehlídka mnoha faulů, diskusí hráčů s rozhodčím a spousty ŽK!

První poločas se odehrál prakticky bez šancí na obou stranách a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:0.

Druhý poločas byl přeci jen na šance zajímavější. Nejdříve zahrozili hosté a byli to také oni, kdo se dočkal první branky v síti soupeře…v 56. minutě se dostali dost „levně“ k rozehrání standardní situace. A sice na první pohled to vypadalo, že míč letí do zámezí a domácí jen v klidu kontrolují situaci, najednou se tam objevil Hrdlička a v pádu na dlouhou nohu ještě stihl usměrnit míč do brány za záda domácího gólmana a bylo to 0:1!

V ten moment to začalo vypadat z pohledu domácích dost vážné, protože soupeř opravdu hrál dobře a hoši z Admiry nenacházeli recept, jak se prosadit. A mohlo být ještě hůře, ale asi o 10 minut později výborně zasáhl Víšek proti Brandejsovi…

Pak přeci jen se domácí dostali k zakončení a výsledkem byl neuznaný gól Mošny…byl to ofside nebo nebyl? Bohužel praporek pomezního šel nahoru…výsledkem byla jenom ŽK pro střelce!

Pak následovala ještě série střídání, ze strany domácích v zájmu vyrovnání, ze strany hostů evidentně jenom kvůli šetření časem…nakonec se ukázalo, že se to více povedlo domácím. Časomíra ukazovala 89. minutu a do zakončení se dostal Vosický…v poslední chvíli byl ale na malém vápně ztažen za nohu hostujícím gólmanem Pokorným a tak zákonitě musel následovat trest – penalta pro domácí a navíc ČK pro hostujícího gólmana!

Než ale stihl nastoupit náhradník do brány a než domáci Petr s přehledem PK proměnil a srovnal stav na 1:1, uběhly téměř 4 minuty…světe div se, hned po realizi PK hlavní arbitr utkání ukončil!!!

Skýtá se otázka, zda to nakonec byl pro domácí zisk bodu, nebo to byla ztráta 2 bodů? Po nepovedeném utkání v K. Varech v minulém kole se opět ukázalo, že se blíží závěr podzimu a asi trochu i dochází dech…navíc ze sestavy vypadli další 2 zranění hráči Paťha a Snop, co samozřejmě mělo také negativní dopad na náš výkon. Navíc v tomto utkání měl opět nastoupit na hrotu útoku Martin Fenin ze Slávie, ale ke smůle všech se už při rozcvičce zranil (natažený sval)…

Teď ale nezbývá nic jiného než zvednout hlavu vzhůru a s odhodláním zisku dalších bodů vzhlížet k posledním 2 utkáním – v Chomutově (v sobotu 16.11. od 10.15 hod.) a pak v Čáslavi (v neděli 24.11. od 13.30 hod.).

Střelecká tabulka:
Vítěz získá finanční prémii věnovanou Mgr. Alešem Pivodou – za gól doma 50,- a za gól venku 100,-.

6 – Vosický (5 doma + 1 venku)

4 – Mošna (4 + 0)

3 – Kurek (3 + 0)

1 – Birma (0 + 1), Petr (1 + 0), Veselý (1 + 0), Martinic (1 + 0), Fenin (1+0), Čonka (1+0), Paťha (1 + 0).

Autorem snímků je Michal Jalovec.

Autorem fotografií je Svatopluk Samler. Za poskytnutí děkujeme!