Sobota 16.11.2013 10:15 | Česká fotbalová liga | 15. kolo

Za pouhých deset minut bylo po admiráckých nadějích…

Na moderním stadionu v Chomutově, kde by se s klidem mohla kopat i Gambrinus liga, jsme pohořeli a odjeli jsme domů s dalším výpraskem. V první desetiminutovce byli naši hráči zřejmě ještě duchem v autobusu, protože Severočeši s řadou známých jmen v sestavě dvěma góly zápas v podstatě rozhodli.

Naši jedinou poločasovou šanci už ve 2. minutě zlikvidoval po Zahálkově střele zkušený exligista Pikl. Pak už to byl horor…

V 6. minutě se gólman Víšek při vyběhnutí na centrovaný míč neprosadil ve skrumáži a zkušený Klimpl, bývalý slovenský reprezentant, nekompromisně trestal – zblízka 1:0. Už za tři minuty přišla zajímavá domácí kombinace po ose Vůch („farmář“ z ligových Teplic), Dolejška, Tafat (za Slavii hrál i kvalifikaci o Ligu mistrů). A posledně jmenovaný se trefil krásně k tyči – 2:0.

Tím byl takřka jistě dán fakt, že ani z Chomutova si neodvezeme žádný bod, neboť vstřelit venku gól je pro současný tým skoro neřešitelný problém.

To domácí byli při chuti a už zmíněný Vůch přidal pěknou hlavičkou v pádu po centru Česláka gól na 3:0. Naše defenzíva jen přihlížela.

Do půle se už nic nestalo. A po přestávce jsme začali hrát konečně třetiligový fotbal i my.

V 50. minutě obešel Birma kličkou brankáře domácích Zaťka, jenže z úhlu netrefil prázdnou branku…

Kolem sedmdesáté minuty jsme si vypracovali hned tři gólové šance. Jenže dílem zásluhou vynikajících zákroků gólmana Zaťka, dílem šťastných zásahů obránců nedokázali balon do sítě propasírovat z nadějných pozic Majer, Mošna, Petr ani Jackl.

A tak jsme pili z kalichu hořkosti do dna. V 86. minutě totiž ztratil lehkovážně míč Zahálka, následoval atak Severočechů, přečíslení a naprosto volný Nečas pálil do prázdné svatyně Admiry – 4:0. Budiž připomenuto, že střelec přišel na hřiště za výborného Vůcha třicet vteřin předtím a gólová rána byla jeho prvním dotekem míče…

Ve druhé půli jsme už odehráli s Chomutovem vyrovnaný part, jenže branku jsme stejně nedali, zato jsme v závěru znovu inkasovali.

Z posledních tří zápasů tak máme skóre 1:10, přičemž ten jediný gól vstřelil Petr z penalty. A jen pro připomenutí – na cizí trávě, v Domažlicích, jsme naposledy skórovali 24. srpna…

FC Chomutov – FK Admira Praha 4:0 (3:0)

Branky: 6. min. Klimpl, 9. min. Tafat, 19. min. Vůch, 86. min. Nečas.

ŽK: 0:2 (Martinic, Mamurov)

Rozhodčí: Svatík – Bacík, Grimm

Diváci: 215

FC Chomutov: Zaťko – Vait (76. Jelen), Klimpl, Hyneš, Dolejška – Adjei, Česlák (72. Doksanský), Pikl (64. Roubal), Vůch (86. Nečas) – Szmek, Tafat.

FK Admira Praha: Víšek – Mamurov, Martinic, Mošna, Vosnický, Birma, Majer, Snop (46. Petr), Jackl, Brůžek, Zahálka.

Mistrovský podzim v ČFL zakončíme v Čáslavi, a to v neděli 24. 11. od 13.30 hod.

Omluvte zhoršenou kvalitu zvuku u videonahrávek. Děkujeme, FK Admira