Těsná porážka s hodně trpkou pachutí FK Čáslav – FK Admira Praha 2:1 (1:0)

Na hřišti podzimního lídra tabulky jsme odehráli důstojný zápas a k bodovému zisku nebylo daleko. Bohužel v době, kdy jsme se za stavu 1:0 pro Čáslav zvedali k závěrečnému náporu, poslal sudí Průcha do kabin našeho Zahálku, čemuž se podivil i zpravodaj místního regionálního deníku – viz níže. Vzápětí jsme dostali druhý gól. Mošna sice snížil na 2:1 (gól venku jsme dali přesně na den zase po třech měsících), ale vyrovnat jsme už nestihli. Čáslavské utrápené vítězství tak mělo hodně trpkou pachuť.

Důležité okamžiky utkání

V 8. minutě zahrával domácí D. Fikejz trestný kop, po němž hlavičkoval těsně vedle Karal.

O čtyři minuty později zahrával týž hráč pro změnu rohový kop, Praise na přední tyči hlavou přizvedl balon, jenže ze následujícího závaru Čáslav gól nevytěžila.

Ve 22. minutě po centra Majera z pravé strany pálil z voleje nabíhající Šimeček, slávista, který nastoupil za Admiru v rámci farmářské spolupráce. Míč však minul čáslavskou branku o pár centimetrů.

Ve 29. minutě vrátil rohový kop D. Fikejze hlavou před branku Kunášek a Praise taky hlavou rozvlnil síť – 1:0.

Ve 42. min. zablokoval jeden z domácích hráčů našeho kapitána Martinice dost nevybíravým šlapákem – bez povšimnutí hlavního rozhodčího. Martinic musel s výronem v kotníku odstoupit a do druhého poločasu jej nahradil Snop.

II. půle

Pět minut po přestávce D. Fikejz trefil z dobré pozice jen boční síť.

Čtyři minuty poté lob téhož hráče skončil nad Víškovou brankou.

V 68. minutě domácí brankář Antošík vychytal v gólové šanci našeho Mošnu.

K popisu klíčového momentu zápasu si vypůjčíme část referátu z Kutnohorského deníku. Regionální novináři tradičně spíše straní domácím týmům, přesto se autor referátu podivil nad vyloučením našeho Zahálky. Citujeme: „Další vzruch přinesla 73. minuta, kdy uviděl diskutabilní červenou kartu hostující stoper Zahálka za stažení D. Fikejze. Přitom čáslavský záložník rozhodně nešel sám na bránu. Nicméně trestný kop šel zahrávat Rozsíval, na jehož centr si velkým obloukem naběhl záložník Dolejš a half-volejem přehodil brankáře Víška – 2:0. Hosté se ani poté nevzdali.“ Tolik citát z Kunohorského deníku.

Devět minut před koncem odcentroval balon do vápna Snop a Mošna hlavou překonal Antošíka – 2:1.

V závěru jsme i v deseti lídra tabulky ČFL zmáčkli, měli jsme dvě dobré gólové šance. Středočeši se jen bránili a toužebně přitom očekávali závěrečný hvizd rozhodčího Průchy, který je doslova vysvobodil.

Jak to viděli trenéři? Opět si vypůjčíme citace z Kutnohorského deníku.

„Odehráli jsme solidní zápas, který byl vyrovnaný na obou stranách,“ hodnotil utkání trenér Admiry Jiří Tesař. Sám se pak zlobil na rozhodčí. „Utkání místy hrubě ovlivnil rozhodčí. Vyloučení bylo naprosto nesmyslné. Bohužel, dostali jsme dvě branky ze standardních situací, což je na tomto terénu dost těžké. Zkrátka jsme to neuskákali. Ke konci se nám podařilo vstřelit branku, další dvě dobré příležitosti jsme nedali, takže jsme tento zápas prohráli.“

„Hrálo se hodně těžké utkání na náročném terénu. Na takovém hřišti se může jen bojovat. Oba týmy prokázaly velkou touhu po vítězství. My jsme byli šťastnější,“ oddychl si čáslavský trenér Jan Kmocha pokračoval: „Admira mě nepřekvapila. Jsem z Prahy, takže na ni chodím. Hraje trvale dobře a dnes navíc byla posílená o dva hráče ze Slavie. Trochu jsem měl z utkání obavu, ale i se štěstím jsme to zvládli. I v deseti nás dokázal soupeř dostat pod tlak. Jsem spokojený se třemi body, ale to je tak vše.“

Branky: 29. Praise, 74. Dolejš – 81. Mošna.

ŽK: 2:4 (Rendla, Melechovský – Mamurov, Mošna, Víšek, Majer).

ČK: 73. Zahálka (Admira).

Diváci: 250.

Čáslav: Antošík – Šandera, Karal, Rendla, Kunášek – Dolejš, Habbar, Rozsíval (86. Váňa), D. Fikejz – R. Fikejz (76. Maxa), Praise (65. Melechovský).

Admira: Víšek – Mamurov (58. Kurek), Brůžek, Martinic (46. Snop), Zahálka – Majer, Vosický, Šimeček, Štěpán – Mošna, Petr (76. Birma).

Utkání řídili rozhodčí Průcha – Vrzal, Benedikt. O jejich „výkonu“ raději pomlčíme, jistě se s nimi totiž ještě v ČFL potkáme a nechceme si „zadělávat“ na další potíže…

S využitím informací serveru www.kutnohorsky.denik.cz připravil –api-.