Při remíze penalty?

Jak se proslýchá ve fotbalových kruzích, příslušný řídící orgán FAČR hodlá v ročníku soutěží 2014-2015 zavést nové pravidlo. Skončí-li utkání remízou, mají se kopat kopy z pokutové značky stejně jako v pohárových zápasech. Série 5 kopů a pak po jednom do rozhodnutí. Vítěz „rozstřelu“ získá jeden bod získaný za remízu dosaženou v devadesátiminutovém zápasovém klání a další bod navíc. Poražený si do tabulky připisuje jeden bod.
Tento systém je v platnosti již několik let v Plzeňském kraji, nově ho zavedli i v kraji Ústeckém. Pro zajímavost – na podzim 2013 se v této soutěži odehrálo 120 mistrovských utkání. Celkem 25 z nich skončilo plichtou a kopaly se „penalty“.
Libor Sklenář, manažer týmu STAP TRATEC Vilémov, se kterým jsme před časem hrávali v divizi, nám na toto téma řekl: „Po sestupu do kraje se najelo na tento systém a já osobně ho hodnotím pozitivně. Jednak má mužstvo šanci připsat si k získanému bodu za plichtu bonusový druhý bod, což je zejména na hřišti soupeře příjemné. A za druhé – rozstřel je určitě atraktivní pro diváky.“
Takže si počkáme, jestli se „zaručené zvěsti“ potvrdí i pro ČFL a divize.