FK Admira – SK H. Měcholupy 2 : 3 (1:0)

Naše branky:
Niko a Onrůšek

Sestava:
Jungr (Knobloch) – Mamurov, Brůžek, Štochl (Panýrek), Paťha – Ondrůšek, Armin, Hejna (Michálek), Niko – Petr (Mustedanagič), Michálek (Němec)

V silně kombinované sestavě jsme nastoupili k prvnímu utkání o konečné umístění v rámci ZT na Meteoru. Ale i u soupeře to byla spíše „náhradní“ varianta, takže jsme očekávali jasné 3 body do tabulky. Bohužel, očekávání je jedna věc, realita pak samozřejmě věc jiná…no a ta nám otevřela oči…
Prvních 15-20 minut se sice odehrálo v naší režii, dostali jsme se i do vedení, zahodili jsme asi 3-4 vyložené šance…pak ale vystčil růžky i soupeř…a vystrkoval je pořád více a více a my jsme nedokázali na to reagovat.
Druhý poločas byl z naší strany hotová tragedie a nakonec jsme odešli z tohoto klání zaslouženě poraženi!!!

Další utkání v rámci ZT na Meteoru nás čeká v sobotu 22/2 od 13.00 hod. a soupeřem nám bude domácí Meteor – takže derby Prahy-8.

Autorem snímků je Michal Jalovec.

FK Ústí n/L – FK Admira 1 : 3 (0:0)

Branky:

65´ – 0:1 – Vyhnal hlavou po centru Tusjaka
70´ – 0:2 – Mičola po přihrávce Zahálky
76´ – 1:2 – Teplý
90´ – 1:3 – Petr po přihrávce Vyhnala

Sestavy:

Sestava Ústí nad Labem:
Zacharda (46. Tvrdoň) – Rilke, Valenta (46. Vaněk), Dvořák, Pícha (46. Zeman) – Vacek, Martykán (67. Peterka), Králík (60. Jursa) – Růžička (60. Smola), Teplý, Novotný (67. Veverka)

Sestava FK Admira:
Víšek (46. Knobloch) – Herc (46. Majer – svalové zranění, 50. opět Herc – tržná rána na noze po ostrém zákroku soupeře, 85. Víšek), Martinic, Vosický, Tusjak – Majer (46. Kurek – zranění kotníku, 60. Konečný), Mošna, Konečný (46. Petr), Zahálka – Mičola – Vyhnal

K přípravnému utkání na přírodní trávu do Roudnice nás pozval náš druholigový soupeř, který ale o den dříve odehrál ještě utkání s Hr. Králové a tak by se dalo možná říct, že „síly“ soupeřů vzhledem k rozdílu soutěží, byly takto vyrovnanější. Byl to náš první letošní kontakt s přírodní trávou a čekali jsme, co to s našimi borci udělá.

Vzhledem k tomu, že jsme museli v ten samý den odpoledne odehrát také utkání ZT na Meteoru, kde nám neumožnili přeložit utkání na neděli, musel trenér Tesař rozdělit kádr na dvě části a navíc byl nucen pozvat si do Roudnice i 3 posily ze Slavie – Mičola, Tusjak, Vyhnal – nutno říct, že všichni 3 podali kvalitní výkon a značnou mírou se podepsali pod konečný výsledek utkání. Pokud bychom byli pravidelně takto posíleni i v mistrovských utkáních, tak asi by se nám hrálo podstatně lépe a o dobré výsledky by určitě nouze nebyla…
Nebylo to ale samozřejmě jenom o těchto 3 posilách, naše celá sestava, kterou určil trenér Tesař do tohoto utkání, předvedla velmi kvalitní a odpovědný výkon a od první do poslední minuty (snad až na krátké asi 8-10-ti minutové výpadky v obou poločasech) jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli.
K průběhu utkání (více níže s využitím www.fkusti.cz) snad jenom ještě poznámka, že kromě dosažených branek jsme ještě nastřelili tyč a břevno (v obou případech Zahálka).
Ale bohužel musíme zmínit i trojici našich zraněných z tohoto utkání – Majer má opět problémy se svalem, ale snad týden klidu by mohl problém vyřešit, Kurek bude mít možná větší problém s kotníkem, ale počkáme na důkladnější lékařské vyšetření. No a třetím je jeden ze dvou noviců v naší sestavě Herc, který má ošklivé šrámy na noze po střetu s kolíky soupeře…snad to ale nebude nic vážného! Držme palce, aby se všichni tři dali zdravotně rychle do pořádku!

Další utkání máme na programu v sobotu 22/2 od 13.00 hod. v rámci ZT na Meteoru, no a soupeřem nám bude právě domácí Meteor, takže nás čeká derby Prahy-8…

Komentář z webu FK Ústí n/L.:
Ke druhému přátelskému zápasu ve dvou dnech nastoupili fotbalisté Ústí nad Labem v sobotu v Roudnici proti třetiligové Admiře. Příležitost dostali všichni hráči, které netrápí žádné zdravotní potíže. Chyběli tak zranění či pošramocení Hanich, Zukič a Pavlata. Příležitost v dresu A mužstva dostal také Filip Novotný z dorostu, který se za svůj výkon určitě stydět nemusí. Na pravé straně obrany se představil Emil Rilke.
V samotném zápase bylo znát, že Ústečané jsou velmi unavení. V soubojích byli později než soupeř z Prahy, posílený o několik hráčů Slavie Praha, včetně Tomáše Mičoly. Hned v úvodní minutě zaváhali Ústečané v rozehrávce a jen kvůli tomu, že hráč Admiry nedotáhl svůj blafák, bylo skóre stále bezbrankové. Hosté měli v úvodu několik příležitostí skórovat, pohotová střela po centru ze strany skončila na tyči. Ústí mohlo odpovědět střelou Králíka, který se prokličkoval do vápna, ale mířil pouze na brankáře, následná dorážka Novotného už byla zablokovaná. V 10. minutě vyzval Mičola ke skórování jednoho z Pražanů, ale střelu ze strany vytáhl skvělý Zacharda na břevno a zabránil tak brance. Hra se poté trochu uklidnila, ale byla to opět Admira, která měla šanci na vedoucí branku, opět byl proti Zdeněk Zacharda. Ani další šance Admiry, kterou měl na svědomí Mičola neskončila brankou, rychlý záložník mířil křiznou ranou vedle.
Do druhého poločasu nenastoupil kvůli drobnému svalovému zranění Pícha, dále se prostřídali brankáři a místo Valenty naskočil Vaněk. Postupem času došlo také na další náhradníky. Ve 49. minutě propadl míč po rohovém kopu k navrátilcovi do sestavy Zemanovi, ten ale nedokázal prostřelit obranný val Admiry. Do 60. minuty se urodilo ještě po jedné šanci na obou stranách. Tvrdoň nejprve vychytal únik hostí a o pár minut později vysunul Teplý Králíka, který postupoval sám na brankáře ze strany, ale trefil tyč. Neprosadil se ani Smola po přihrávce Novotného, jeho pokus skončil na rukavicích brankáře. Admira Praha pak v rozmezí dvou minut zasadila Armě dva údery. V 65. minutě se po centru z levé strany objevil mezi obránci nekrytý hráč, který poslal míč, i přes snahu Mariána Tvrdoně, který si na míč sáhnul, hlavou do sítě – 0:1, a o dvě minuty později si na přihrávku ze strany naběhl Mičola, pro kterého nebyl problém dorazit míč do sítě – 0:2. V 76. minutě ukázal Emil Rilke, v čem by mohla být jeho síla. Na pravé straně se zbavil obránce, zasekl míč a poslal fantastický míč do vápna, na který jen o kousek nedosáhla hned trojice našich hráčů (Smola, Jursa, Veverka). Rilke už několikrát prokázal, že umí oběma nohama solidně odcentrovat. Gólového úspěchu se dočkali také svěřenci trenéra Přerosta. Smola prodloužil míč do běhu Teplému, který razantní střelou prostřelil brankáře – 1:2. Poslední slovo však měla Admira, která se prosadila po podobné akci, jako při druhé brance do naší sítě. Po brance byl ihned odpískán konec utkání.
„Pro mě dnes nebyl výsledek až tak důležitý. Jsem rád a je pro mě důležité, že jsme si dvakrát vyzkoušeli přírodní trávu a že se nikomu nic nestalo, kromě Jakuba Píchy, který má drobné svalové zranění. Na našich hráčích byla znát únava, přeci jen jsme hodně trénovali a teď sehráli dvě utkání ve dvou dnech. Máme několik hráčů, kteří se musí dát zdravotně dohromady. Zukič nebyl kvůli tříslům nominován ani do jednoho zápasu, a dnes chyběl také Pavlata. Pošramocení hráči se však začnou dávat dohromady. Velké plus je pro mě zapojení Michala Zemana do zápasu. Kádr se už určitě nebude nějak výrazněji přetvářet, samozřejmě stát se může všechno, ale my už teď musíme směřovat k tomu, aby se začala krystalizovat sestava, která vyběhne za 3 týdny v mistrovském utkání v Třinci,“ hodnotil utkání trenér Army Lukáš Přerost.

Autor: Ondřej Klíč