FK Admira – SK Kladno 5:0 (3:0)

Góly:
Vyhnal (zatím pokaždé, co nastoupil za Admiru skóroval), Snop, vlastní, Prošek (ze Slavie), Konečný

Sestava:

I. poločas
Víšek – Herc, Martinic, Vosický, Paťha – Mičola, Snop, Mošna, Hrubý, Tusjak – Vyhnal

II. poločas
Jungr – Mamurov, Martinic, Brůžek, Zahálka – Majer, Čmejla, Konečný, Prošek – Kurek, Vyhnal (Ondrůšek)

Úvod generálky byl sice poměrně vyrovnaný, ale už od začátku bylo znát, kdo bude pánem na hřišti. Velmi dobře hrál střed zálohy – Snop, Mošna a hlavně slávista Hrubý – dařila se nám také hra po křídlech, odkud směřovaly nebezpečné centry do vápna Kladna a v podstatě i všechny naše branky padaly tímto způsobem.

V prvním poločase nejdříve Paťha našel přesně Vyhnala, pak opět zleva Tusjak našel na druhé straně volného Snopa, který propálil gólmana soupeře (centrovaný míč šikovně pouštěli za sebe Vyhnal i Mičola a Snop zůstal úplně volný) a pak po spolupráci Mičoly a Herce, druhý jmenovaný centroval zprava prudce před bránu a tam před Vyhnalem uklidil míč do vlastní sítě jeden ze stopérů soupeře.

Do druhého poločasu nastoupilo od začátku v naší sestavě 8 nových hráčů a hra tomu také odpovídala. Trvalo nám cca 10 minut, než jsme se zorientovali a v této době měl i soupeř šanci na snížení, ale byl to opravdu jenom náznak – pak jsme opět roztočili náš kolotoč a přicházely i šance. Zprava posílali nebezpečné centry Majer a Mamurov, vlevo zase čaroval Zahálka a dobře mu sekundoval Prošek.

Třetí branka padla po akci zprava – Majer našel na hranici velkého vápna Čmejlu, ten posunul z první na Proška a ten tvrdou ránou nedal gólmanovi šanci. Pak přišla zase akce a přihrávka z levé strany a úspěšně zakončoval Konečný. To byl také poslední gól v síti soupeře. Mohlo jich být ale určitě více…

Generálka nabídla zajímavou podívanou, určitě lepší než před týdnem…otázkou je, zda soupeř byl tak slabý, nebo my jsme hráli tak dobře!!! V každém případě utkání ukázalo, že je na čem stavět a je teď jenom otázkou, jak bude vypadat výpomoc ze Slavie i v mistrovských utkáních a jak to náš trenér Tesař poskládá.

I přes prvenství v základní skupině ZT jsme se nakonec až tímto posledním vysokým vítězstvím odpoutali z posledního místa v tabulce o konečné pořadí a skončili jsme tak na celkovém 4. nebo 5. místě z celkového počtu 10 účastníků turnaje. Naše ambice byly určitě ale vyšší…

Tak a teď už zveme všechny na první jarní mistrák…určitě se bude hrát v neděli 9/3 od 10.15 hod., soupeřem nám budou Zápy, místo ale bude ještě upřesněno v týdnu (UMT Střížkov nebo na našem stadionu)!

Foto a video – Michal Jalovec