Naprosto zbytečně ztracené dva body… Admira Praha – SK Zápy 1:1 (1:0)

Tak pěkně jsme to měli rozehrané… Už od 13. minuty jsme vedli 1:0. To si na zleva báječně zahraný Snopův centr z přímého kopu naběhl Mošna a zblízka prostřelil středočeského brankáře Doležala – 1:0.

Po přestávce přísná a zcela nekompromisní rozhodčí Olga Zadinová v 57. minutě pískala proti Zápům penaltu, když Jelínek stáhl ve vápně na střížkovskou UMT Brůžka. Za tento faul mu ukázala ŽK, a protože Jelínek už byl žlutě napomínán v první půli, šel se sprchovat.

Co jsme mohli chtít víc – soupeř prohrával, šel do deseti a ještě čelil penaltě. Tu však Snop kopl vedle levé tyče a mnozí si vzpomněli, že stejný hráč na podzim pohrdl penaltovou výhodou i proti Převýšovu…

Zápy ožily, i v deseti se praly o bodovou šanci. A náramně jim nahrálo vyloučení našeho kapitána Martinice v 74. minutě. Taky po druhé ŽK, když tu první dostal náš stoper zcela zbytečně za zakopnutý míč na konci první půle. V dalším těžkém utkání na trávníku Převýšova tak bude jen přihlížet…

Ve hře deseti proti deseti už byli hosté bojovnější a odvážnější. A vyplatilo se jim to. V 84. minutě kopal jejich hráč přímý kop téměř ze stejného místa jako Snop před naším gólem. Proč zůstal zápský Václav Svoboda na malém vápně zcela nestřežený a tudíž připravený nerušeně hlavičkovat, to je velká záhada. A tak centrovaný míč letěl… a letěl… až dolétl na Svobodovu hlavu a od ní skončil svůj let až v síti Víškovými zády – 1:1.

Ve zbývající čase už Středočeši taktickou hrou, proloženou střídáním, pro ně cennou plichtu uhráli.

Bohužel, podzimní porážku 0:1 jsme tak Zápům oplatit nedokázali. Zopakovali jsme jen plichtu 1:1, kterou jsme před měsícem, téměř na den přesně, se stejným soupeřem uhráli v zimním turnaji na Meteoru. Jen pro připomenutí – i tam jsme vedli 1:0, když gól vstřelil taky Mošna a taky z centru Snopa… Jenže stejně jako na Štěpničné, tak i na Střížkově jsme dopřáli soupeři luxus vyrovnání.

Zápy nehrály špatně, představily se podle očekávání jakožto těžký soupeř, ale k poražení určitě byly. O to větší škoda hubené remízy 1:1.

Admira: Víšek – Herc, Martinic, Brůžek, Paťha – Vosický, Snop (86. Konečný), Mošna, Kurek (81. Mamurov), Čonka – Liška (66. Petr).

Ze Slavie tentokrát poslal nizozemský trenér sešívaných Alex Pastoor na zápas farmy Matúše Čonku a juniora Františka Lišku.

V modrých barvách Záp zaujal diváky David Kalivoda, před lety také hráč ligového týmu z Edenu.

Fakta:

Diváci: 202.

Rozhodčí: Zadinová – Myška, Šimáček.

Delegát FAČR: Kozel.

ŽK: Čonka, Martinic, Herc – Jelínek, Šulc, Glasnovič, Kalivoda, Hakl.

ČK (oba vyloučení po druhé ŽK): Martinic (74.) – Jelínek (57.)

Naši střelci po prvním jarním utkání:

Vítěz získá finanční prémii věnovanou Mgr. Alešem Pivodou – za gól doma 50,- a za gól venku 100,-.

6 – Vosický (5 doma + 1 venku), Mošna (5 + 1)

3 – Kurek (3 + 0)

1 – Birma (0 + 1), Petr (1 + 0), Veselý (1 + 0), Martinic (1 + 0), Fenin (1 + 0), Čonka (1 + 0), Paťha (1 + 0).

SK Převýšov bude naším soupeřem v XIX. kole. Hraje se v Převýšově, v neděli 16. března, výkop v 10.15 hod. Doma jsme s tímto soupeřem, který je farmou FC Hradec Králové, remizovali 0:0.

Kudy do Převýšova?

Z Kobylis je to 80 kilometrů. Nejrychlejší cesta: najet za Černým mostem na dálnici D-11. Sjet na exitu 62, přejet dálnici vlevo a po silnici č. 327 cca 3 km od sjezdu leží obec Převýšov.