Jiřinku Roubíkovou by admiráci tentokrát věru potěšili! FK Admira Praha – TJ Jiskra Domažlice 2:1 (0:1)

Minutou ticha jsme se všichni rozloučili se zesnulou Jiřkou Roubíkovou a pak už začal v hustém, sílícím lijáku mač XX. kola ČFL s týmem z Chodska.

Pro nás nemohl začít hůř. Ve 3. minutě totiž zleva nacentroval hostující „rychlonožka“ Petráček balon před naši branku, vodou nasáklá „kůže“ se smekla Paťhovi na kopačce a byl z toho výstavní vlastenec – 0:1.

Admiráci se ale kousli, ve druhé půli přitlačili Chody k jejich brance a výsledkem byly dva góly. V 68. minutě si na přímý kop Zahálky naskočil Vosický a hlavou k tyči skóre srovnal – 1:1. Tady zaspali „čahouni“ v domažlické defenzivě Bauer, Růžička a Dirnbek, všichni jsou vyšší než náš střelec!

Za dalších 11 minut našel opět Zahálka kolmým pasem nabíhajícího Vyhnala a ten zkušeně mířil k tyči, kam nemohl výborný gólman Západočechů Ticháček při nejlepší vůli dosáhnout – 2:1.

Jiřinka Roubíková by se radovala stejně tak, jako se těšili naši kluci i drtivá většina ze 185 diváků v hledišti. Budiž řečeno, že všichni se tentokrát schovali pod střechu hlavní tribuny. Jen „old boyz“ obětavě povzbuzovali po celých devadesát minut v hustém „ceďáku“ ze svého tradičního místa. Díky jim za to!

Gólů mohlo padnout daleko víc, na obou stranách se ale blýskli brankáři, náš Víšek i domažlický Ticháček, který svého času chytal mj. za obě Viktorie – plzeňskou i žižkovskou.

Tady je výčet největších šancí Admiry: 5. min. – míč v síti domažlické branky, ovšem z ofsajdu, 19. min. – Ticháčkovi nadělal starosti přímý kop Paťhy, 25. min. – po přihrávce Vosického centroval zleva Paťha, před brankou ale nikoho ze spoluhráčů nenašel, 34. min. – Vyhnal obral o míč Růžičku, Ticháček sólo kryl, 35. min. – akci Majer – Herc zlikvidoval opět Ticháček, 47. min. – Kurek našel Vyhnala, jeho střelu zblokovala obrana Jiskry a nakonec míč lapil Ticháček, 55. min. – přímý kop Zahálky, Mošna hlavou těsně vedle, 70. min. – Zahálkův přímý kop prosvištěl kolem tyče do autu, 79. min. – Petr v „ložené šanci“ před Ticháčkem pálil vedle.

A šance Domažlic, taky jich bylo dost: 16. min. – přímý kop ze sedmnácti metrů proti naší brance, Mužík mimo, 27. min. – Růžičkův centr z přímého kopu, v šanci Petráček, obrana Admiry horkotěžko odvrátila na roh, následovala série rohů, naštěstí jsme se ubránili, 30. Petráček přesprintoval Snopa a jeho míč už mířil do sítě, včas zasáhl Herc, 43. min. – Petráček se prosadil proti Zahálkovi a jeho jedovku tahal Víšek na roh, v 65. a 66. min. likvidoval Víšek dva trestné kopy, 71. min. – přímý kop Petráčka, hlavou Dirnbek těsně vedle, 76. min. – Víšek zarmoutil skvělým zásahem Leitla, který před ním byl sám, 90. + 2. min. – Mužík střílel přímý kop od levého rohu velkého vápna, chválabohu přestřelil.

Suma sumárum – o ten jeden gól jsme byli lepší a vyhráli jsme po zásluze.

Admira: Víšek – Herc, Martinic, Vosický, Paťha – Majer (67. Petr), Snop (72. Čmejla), Zahálka, Mošna, Kurek (90. Konečný) – Vyhnal (90. Brůžek).

Branky: 68. Vosický, 77. Vyhnal – 3. vlastní (Paťha).

Sudí: Berka – Melničuk, Henych. Delegát FAČR: Říha.

Přihlíželo 185 diváků. Těm, kteří v psím počasí přišli, je zapotřebí poděkovat!

Naši střelci po třetím jarním utkání:

7 – Vosický (6 doma + 1 venku)

6 – Mošna (5 + 1)

3 – Kurek (3 + 0)

2 – Vyhnal (1 + 1)

1 – Majer (0 + 1), Birma (0 + 1), Petr (1 + 0), Veselý (1 + 0), Martinic (1 + 0), Fenin (1 + 0), Čonka (1 + 0), Paťha (1 + 0).

Další utkání sehrajeme v neděli 30. března, a to na hřišti FK Kolín. Výkop – 15.00 hod.

Foto Daniel Yetti Turek

Autorem těchto fotografií je Svatopluk Samler. Za jejich poskytnutí děkujeme.