Smolné deštivé odpoledne – na Čafku prostě neumíme… FK Admira Praha B – ČAFC Praha 1:2 (0:1)

Tři body, které jsme před týdnem přivezli z Uhříněvsi, jsme ztratili v neděli odpoledne doma v Hovorčovické. Obávaný bombarďák Chvátal se sice neprosadil, žel, góly nám vstřelili jiní…

Před zápasem přítomní uctili minutou ticha památku Jiřinky Roubíkové.

V hustém dešti se potom nehrál ani tak moc fotbal, jako nakopávaná. A v té byli lepší hosté, kteří přece jen udělali méně chyb. Proto vyhráli zaslouženě.

Začalo to pro nás špatně. Už v 5. minutě utekl naší obraně hostující Král a sólo zakončil přesnou střelou – 0:1.

Brankář Jungr pak musel hasit další nebezpečí.

Hosté byli v úvodu nebezpečnější. Až po čtvrthodině jsme si vypracovali tlak my. Naši největší šanci po přímém kopu D. Němce zlikvidoval ve 36. minutě gólman hostí Svoboda, když chytil prudkou střelu Petra.

Do druhé půle jsme vstoupili opět špatně a málem jsme hned ve 47. minutě inkasovali podruhé. Naštěstí Jungr byl na místě.

V 53. minutě sice roztleskal hlediště Lupínek pěknou jedovkou, jenže ta svištěla nad břevnem.

Nedáš – dostaneš, a tak jsme dostali. Pro školácké hrubici naší defenzivy se vcelku snadno prosadil v 57. min. Jerie – 0:2. Brankář Jungr si na jeho střelu sice sáhl, ale vytlačit ji mimo tyče nedokázal.

A v 66. minutě nám týž Jerie málem dal další branku, střílel však vedle tyče.

Posledních dvacet minut se hrálo jen na jednu branku a Čafka se úporně bránila. V 80. minutě byl ve vápně faulován Štefan a D. Němec z penalty vykřesal naději – 1:2.

Nejblíže k vyrovnání byl opět D. Němec, jenže v 85. minutě z nadějného přímého kopu přestřelil.

A tak jsme si museli po utkání vyslechnout vítězný pokřik hostí z otevřených dveří kabiny.

Na hřišti soupeře jsme na podzim prohráli vysoko 2:5 a o mnoho lepší to nebylo ani teď. Na Čafku prostě neumíme.

Admira B: Jungr – Štochl (75. Berger), Komínek, D. Němec, L. Němec – Štefan, Lupínek, Hejna (46. Bajger), Ondrůšek – Petr (65. Šindelář), Beníšek (46. Mustedanagič).

Branky: 80. D. Němec z penalty – 5. Kovář, 57. Jerie.

Rozhodčí Havel – Hurych, Kučera. Delegát PFS Slavík.

V hustém lijáku přišlo 40 nejobětavějších diváků – děkujeme!

Trenér Robert Rambousek viděl věci realisticky: „Měli jsme špatný nástup, patnáct minut jsme prospali a ty nám pak v závěru chyběly. Brzy jsme dostali z brejku gól a Čafka byla v úvodu lepší. Pak jsme hru vyrovnali, ale hrozili jsme spíš platonicky. Jestli tam byly dva tři střelecké pokusy, tak je to moc. Potom jsme se dopustili hrubé chyby, darovali jsme soupeři druhý gól. Jungr si na míč sice sáhl, ale bohužel to nestačilo. Od 70. minuty jsme si vynutili tlak, který přinesl gól Dominika Němce z penalty po faulu na Štefana. Na víc už jsme nedosáhli. Soupeř je kvalitní, o tom není pochyb, viděl jsem ho na Čafce, kde před týdnem rozstřílel Třeboradice. Přitom si však myslím, že stejně jako na Viktorce Žižkov B jsme i tentokrát měli na remízu. Pořád nabíráme zkušenosti, jsme v přeboru nováčkové, a nikdo kromě ČAFC na podzim nás výrazně nepřehrál.“

Ostatní výsledky kola a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Naši střelci po osmnácti utkáních

6 – Ondrůšek (3 doma + 3 venku);

5 – Štefan (2 doma + 3 venku);

4 – Mustedanagič (0 doma + 4 venku), Jakub Michálek (1 doma + 3 venku);

3 – Šindelář (0+ 3), Dominik Němec (1+2), Jackl (3+ 0);

2 – Beníšek (0+2), Kocinger (1+1), Jedlička (1+1), Petr (2+0);

1 – Kvapil (1+0), Birma (1+0), Lukáš Němec (1+0).

V dalším kole jedeme na Jižní Město, kde nás přivítá domácí FC Háje. V sobotu 29. března v 10.30 se jim pokusíme oplatit domácí podzimní prohru 2:3.