Plichta: gól jsme nedostali, ale ani nedali FC Jižní Město Háje – Admira Praha B 0:0

Ze severu na jih Prahy jsme jeli s cílem vrátit domácím podzimní porážku 2:3. Nepovedlo se. Protože jsme nedokázali vstřelit branku, vyhrát jsme prostě nemohli. Do sestavy se aspoň na necelou hodinku vrátil po zranění Jackl, a dokud mu fyzička stačila, prezentoval se dobrým výkonem.

Hrálo se na UMT a první půle přinesla fotbal nevalné úrovně, balón často létal vzduchem a moc ke koukání to oboustranně nebylo. V první půli se zrodila naše velká šance, Mustedanagič postupoval sám na brankáře, ale neprostřelil ho.

Po pauze přišel na umělou trávu konečně pohledný fotbal, na obou stranách se střídaly gólové šance. Naši defenzivu držel gólman Jungr a zejména stoper Komínek. Také ostatní zadáci se vyvarovali chyb, a tak jsme za devadesát minut neinkasovali.

Měli jsme kromě té Mustedanagičovy i další gólovky. Patnáct minut před koncem poslal Tůma kolmici Jedličkovi do brejku, ten prohodil balón mezi stopery domácích do uličky Lupínkovi, který si položil domácího gólmana – a pak nastřelil jeho nohy. Dobrou šanci neproměnil ani Ondrůšek, který z nadějné pozice minul branku.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího se všichni přítomní shodli, že plichta byla nakonec spravedlivá.

„Mužem zápasu byl Komínek, který držel společně s brankářem Jungrem naši obranu. Obraz hry se změnil ve druhé půli, kdy střídající hráči Jedlička, Tůma a Šindelář často větrali domácí obranu. Bohužel, branku jsme nevstřelili, a tak jsme si z Jižního Města odvezli jeden plusový bod. Já ho hodnotím jako zisk, protože na umělce v Hájích se budou body získávat jen těžce. Remíza byla zřejmě oboustranně zasloužená,“ hodnotil zápas trenér Admiry B Robert Rambousek.

Admira B: Jungr – Štochl, Komínek, D. Němec, L. Němec – Štefan, Lupínek, Berger, Jackl – Ondrůšek, Mustedanagič.

Střídali: Kvapil za D. Němce – a zahrál velmi dobře, Šindelář za Mustedanagiče, Tůma za Jackla, Jedlička za Bergera a v 89. minutě takticky Rambousek za Štefana.

Ostatní výsledky kola a tabulka:http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

Naši střelci po devatenácti utkáních

6 – Ondrůšek (3 doma + 3 venku);

5 – Štefan (2 doma + 3 venku);

4 – Mustedanagič (0 doma + 4 venku), Jakub Michálek (1 doma + 3 venku);

3 – Šindelář (0+ 3), Dominik Němec (1+2), Jackl (3+ 0);

2 – Beníšek (0+2), Kocinger (1+1), Jedlička (1+1), Petr (2+0);

1 – Kvapil (1+0), Birma (1+0), Lukáš Němec (1+0).

V dalším kole přivítáme doma FSC Libuš, na jehož trávě jsme na podzim plichtili 3:3. Hrát se bude v neděli 6. dubna v 16.30 na hřišti ZŠ Hovorčovická.