Admira si doma vyšlápla na druhý celek tabulky! Admira – MFK Chrudim 1:0 (0:0)

Na rozdíl od minulého kola, kdy jsme v Kolíně hráli bez jakékoliv pomoci od farmářské Slavie, jsme měli v sestavě jednu posilu ze sešívaného dresu – byl jí mladý útočník Oskar Fotr.
První minuty zápasu byly takové nemastné neslané – urputný boj ve středu pole a velká šance v nedohlednu. Jen hosté zahrozili nebezpečným centrem Řezníčka, který však Víšek za přispění Vosického stáhl ze vzduchu. První gólové šance se 222 diváků dočkalo po jedenácti minutách hry, kdy se do vápna probil mladík Fotr, ale brankář Mrázek jeho střelecký pokus vytěsnil na rohový kop. Po tomto okamžiku bylo dlouho ticho po pěšině, než ve 28. minutě podnikl výpad po levé straně Paťha a centrem našel ve vápně Fotra. Ale jeho umístěná hlavička pod břevno nebyla dostatečně prudká, takže Mrázek ji bez větších potíží lapil. Hosté hrozili především z centrů, ať z levé nebo pravé strany. Ve 37. minutě nebezpečný míč odvracel Paťha a o tři minuty později jen prolétl přízemní centr Váchy naším pokutovým územím jakoby nic a skončil na druhé straně za postranní čarou. Ve 43. minutě si cestu do vápna proklestil agilní Vácha, ale jeho pád ocenil sudí jen žlutým kartónkem. Následně o dvě minuty později se však Vosický faulem skutečně provinil, když před vápnem stáhl Nadrchala. Hosté však zahráli přímý kop přímo do míst, kde stál Víšek. Tímto také první, nikterak záživný, poločas skončil.

Do druhé půle vstoupilo bojovné a po vítězství lačné kobyliské mužstvo, které si snažilo od prvních minut vydobýt tlak. A to se také povedlo – ve 49. minutě začala série centrů do pokutového území hostů, ze kterých byl nejnebezpečnější ten Majerův, ale bohužel prolétl jen na druhou stranu bez jakéhokoliv doteku či jakékoliv teče. Následovalo vrácení míče do vápna Hercem, ovšem po tomto míči se vrhnul skokem brankář Mrázek. O minutu později přišla další admirácká útočná vlna, kdy byl před vápnem faulován Mošna. K přímému kopu si stoupl Zahálka a zakroutil jej pěkně, jenže jeho umístěná střela neměla potřebnou razanci a brankář ji vyrazil do bezpečí. Poměrně lacino jsme se dostali v 54. minutě k rohovému kopu. Na Snopův perfektní roh si naskočil Mošna a hlavičkou o zem poslal míč do sítě za bezmocného Mrázka – 1:0. Jenže admiráci byli i nadále hladoví a již o tři minuty později bojoval v závaru ve vápně Majer s obránci a brankářem, ale míč se nakonec odrazil od našeho záložníka za brankovou čáru do autu. Na zvýšené aktivitě domácího celku měl i značný podíl v poločase střídající Petr, který se rval na hrotu útoku o každý balón a soupeřově obraně nedal ani na okamžik vydechnout. V 61. minutě se velmi aktivní Petr proháčkoval šikovně kolem dvou beků podél levé postranní čáry, až ho byl nucen jeden z beků Chrudimi faulovat. K přímému kopu z dobré pozice si stoupl Snop, na jehož centr si nejvýše naskočil Vosický a svou hlavičkou jen těsně minul levou tyč branky! Ve stejné minutě přišel na plac v dresu Chrudimi ostřílený kanonýr Holub a na tribuně se již začalo šuškat o jeho střelecké potenci. Inu, musíme přiznat, že i před naší brankou bylo chvílemi horko. Nejvíce asi v 72. minutě, kdy Nadrchal poslal do vápna centr z přímého kopu, do kterého trkl hlavou nehlídaný Radouš. Jeho hlavička však skončila nad břevnem Víškovy branky. Obávaný šutér Holub se dostal k zakončení jen jednou a to v 78. minutě, když slabou hlavičkou našel dobře postaveného Víška. Závěr zápasu již byla velká nakopávaná, obě mužstva se snažila dostat míč co nejdále vlastní branky. Z jednoho brejku hostů se málem urodilo neštěstí. Díkybohu, že neohrožený postup Luptovského zarazil až ve vápně skvělým obranným zákrokem Martinic. Do konce zápasu se již nic nestalo a Admira si tudíž připsala na své konto veledůležité a dá se říci i překvapivé, avšak plně zasloužené, tři body!

Branky: 54. Mošna
Karty: 85. Petr – 43. Vácha, 60. Linhart, 63. Luptovský
Rozhodčí: Pastyřík – Janoch, Grimm
Delegát FAČR: Eibl

FK Admira Praha:
Víšek – Herc, Martinic (K), Vosický, Paťha – Majer (85´ Mamurov), Snop (75´ Čmejla), Mošna, Zahálka – Kurek (46 ´Petr) – Fotr (80´ Brůžek)
(Konečný, Ondrůšek, Jungr)
Trenér: Tesař

O.CH

Naši střelci po pátém jarním utkání:

7 – Vosický (6 doma + 1 venku), Mošna (6 + 1)

3 – Kurek (3 + 0)

2 – Vyhnal (1 + 1)

1 – Majer (0 + 1), Birma (0 + 1), Petr (1 + 0), Veselý (1 + 0), Martinic (1 + 0), Fenin (1 + 0), Čonka (1 + 0), Paťha (1 + 0).

Další mistrovské utkání ČFL sehrajeme v Králově Dvoře s tamním FK. Hraje se v sobotu 12. dubna od 10.30.

OMLUVA: Omlouváme se za zdržení při zařazení tohoto referátu a napříště uděláme vše, co bude potřeba, aby informace o zápasech byly na webu zveřejňovány s rychlostí odpovídající ČFL.