Venku jsme bohužel jen poloviční… FK Králův Dvůr – FK Admira Praha 2 : 1 (1:0)

FC Králův Dvůr - FK Admira Praha 2:1

Branky:
Sabou a Bálek – Mošna

Žluté karty:
Soldát, Sabou – Víšek, Mošna, Martinic, Brůžek

Rozhodčí:
Starý – Šedivka, Šimek

Delegát:
Kozel

Sestavy:

domácí:
Michňa – Petr (K), Nohýnek, Neuberg, Zelenka – Kraus, Soldát, Sabou, Varaďa – Bálek, Franěk
(Vybíral, Dušek, Procházka, Krupička, Vosýnek, Dochtor, Mojžíš)
Trenér: Bobek

FK Admira:
Víšek – Herc, Martinic (K), Brůžek, Zahálka – Mošna, Vosický – Majer (Konečný), Vošahlík (Kurek), Prošek (Mamurov) – Petr (Snop)
(Jungr, Čmejla, Ondrůšek, Paťha)
Trenér: Tesař

V dalším venkovním utkání v sobotním dopoledni (původně se mělo hrát odpoledne, ale kvůli derby Sparta – Slavia se překládalo – otázkou může být, zda by se nám nehrálo lépe v původním termínu, ale to už teď může být jenom spekulace…) nás přivítal na svém hřišti Králův Dvůr, který byl v tabulce před námi o 3 body.
Začátek se nám povedl a v prvních 8 minutách jsme si vypracovali i dvě šance, z toho jedna byla opravdu tutovka…v obou případech se představila slávistická posila Vošahlík – nejprve po rohu střílel přes hlavu, no ale za zmínku stojí zejména jeho šance po hezkém a přesném centru dalšího „farmáře“ Proška, když míč přelétl nad hlavou Saboua a našel úplně volného „našeho“ hráče a ten už byl úplně sám před domácím gólmanem, ale ten nohou stihl usměrnit míč na roh…velká škoda tohoto momentu!
Vošahlík se pak představil ještě jednou střelou kolem 25. minuty, ale pak se vytratil a dokonce musel kvůli žaludeční nevolnosti ještě před koncem prvního poločasu střídat.
Zatrnulo nám ve 37. minutě, když po ne moc povedené malé domů fauloval náš Víšek domácího hráče – následovala ŽK pro našeho gólmana a samozřejmě také penalta! Zde ale předvedl Víša skvělý postřeh a míč směřující k tyči po jeho levé ruce bravurně vytěsnil na roh. Když už se zdálo, že se do šaten půjde za bezbrankového stavu, zbytečně jsme ztratili na domácí polovině míč, přišla rychlá akce soupeře, přenesení hry zleva doprava a pak centr před naši bránu, kde nejvýše vyskočil Sabou a ve 42. minutě skóroval – 1:0 pro domácí!
Také druhý poločas začal naším mírným tlakem, ale byli to domácí, kteří opět v 69. minutě skórovali – bývalý „klokan“ Bálek si pohrál s naší obranou a přesnou střelou k tyči zvýšil na 2:0. Byla to velká škoda, protože opravdu to vypadalo, že bychom si mohli alespoň na jeden bodík sáhnout…soupeř totiž nehrál žádný velký fotbal, byla to spíše nakopávaná (na tom hřišti se ani moc velký fotbal nedal hrát), která jim ale přinesla úspěch. My jsme se bohužel domácím přizpůsobili a moc pohledných akcí jsme v tomto utkání nepředvedli.
Navíc to v závěru utkání bylo z obou stran dost nervózní, malinko se přitvrdilo, ale spíše to hrálo do karet domácím. Nám se sice povedlo v 75. minutě po „trme-vrme“ před domácí bránou snížit na 2:1, autorem branky byl Jirka Mošna, který po dvou tyčích propálil z malého vápna vše, co mu stálo v cestě, ale k vyrovnání jsme se už nedopracovali…v tomto případě můžeme opravdu litovat, že jsme nebodovali, protože soupeř byl hratelný a také vše kolem nebylo až tak proti nám, jak to bylo třeba v jiných venkovních utkáních…bohužel, opět jsme tak odjeli ze soupeřova hřiště bez bodů a zůstáváme tak ve statistikách z venkovních utkání nejhorším týmem ČFL (i Strakonice, které mají doposud celkem jenom 7 bodů, uhráli venku o bod více než náš tým).
No a teď nás čeká první ze dvou jarních „anglických“ týdnů a dva opravdu silní soupeři – obě utkání se hrají na našem domácím stadionu – ve středu od 17.00 hod. přivítáme Čáslav, která hraje o postup, no a na velikonoční neděli tu máme sousedské derby Prahy-8 s Meteorem, výkop v 10.15 hod.

Foto a video Michal Jalovec

Autorem snímků je Svatopluk Samler. Za poskytnutí děkujeme.