Favorita ČFL jsme přejeli, Středočeši neměli nárok FK Admira Praha – FK Čáslav 2:0 (2:0)

Z Čáslavi, vloni ještě účastníka druhé ligy, šel na podzim větší strach, než jde teď na jaře. Náš tým si se Středočechy poradil ve středečním utkání vloženého XXXIII. kola znamenitě. V první půli jsme byli výrazně lepší. Ve druhé se hra vyrovnala, ale hosté, jejichž dres obléká řada hráčů zvučných jmen (exklokan Kunášek, Kamerunec a exsparťan Abena, exhradečák Karal, exžižkovští Ujec a Pokorný, Syřan Habbar a další), naši branku vážněji neohrozili. Zato my jsme spálili další gólové šance. To ale nevadilo, body zůstaly zaslouženě v Kobylisích, což sportovně uznal i trenér Čáslavi Jan Kmoch. Výhrou 2:0 jsme Čáslavi oplatili podzimní prohru 1:2 z jejího hřiště. Pomohli nám k tomu tři „farmáři“ ze Slavie, gólman Rakovan, středopolař Prošek a útočník Vošahlík.

Důležité okamžiky utkání

V úvodu jsme si vytvořili tlak na branku hostí, získali jsme dokonce sérií čtyř rohů za sebou, která ale skončila střelou Kureka vedle.

Rychle rozehraný přímý kop – signál – středočeskou obranu v 10. minutě překvapil. Majer byl najednou zcela sám před gólmanem Antošíkem. Jenže ho neprostřelil…

O pět minut později se ve výskoku hlavami srazili Vošahlík a hostující Rendla. Oba zůstali ležet na trávníku, naštěstí po ošetření oba pokračovali ve hře. Pro nás to byla dobrá zpráva, neboť v 18. minutě jsme vyprodukovali labužnickou akci po ose Martinic – Mošna – Majer, z jehož centru hlavičkoval neomylně právě Vošahlík. A vedli jsme 1:0!

Uplynulo osm minut a bylo ještě lépe! Ve 26. minutě našel z přímého kopu Zahálka přesně místo u tyče, kam brankář Antošík nedokázal doskočit – 2:0. Ještě to nikdo nemohl vědět, leč tím byl středeční brankový příděl vyčerpán.

Ovšem mač pokračoval a ve 36. minutě kopal Zahálka opět „přímák“. Tentokrát o půl metru minul branku.

Minutu před přestávkou vychytal brankář Čáslavi ve stoprocentní šanci Proška, kterému do ní přihrával Vošahlík.

A ještě v samém závěru první půle jsme vyprodukovali závar před čáslavskou brankou, avšak Středočeši ho přežili.

Během pauzy ukuli čáslavští trenéři Kmoch a Paták nový taktický plán. Změnili rozestavení a pokusili se svému týmu naordinovat útočnější hru. Naše defenziva v čele s brankářem Rakovanem ale odolala. Dokonce lze říci, že Středočechy nepustila do jediné gólové šance!

Odolala však i defenziva soupeře, třebaže jsme měli několik nadějných možností skóre ještě navýšit.

V 60. minutě musel náš Mošna hasit nebezpečí před naší brankou po rohu hostí.

V 70. minutě na chvíli zůstal ležet na trávě Kurek. V těch chvílích se objevil Prošek před gólmanem Antošíkem, z dobré pozice bohužel pálil půl metru nad břevno.

O dvě minuty později si hosté vypracovali náznak brankové šance, když z centru střídajícího Hoffmanna hlavičkoval také střídající Nigerijec Ojini. Brankář Rakovan se však postavil dobře a míč lapil přímo do koše.

Zanedlouho zůstali ležet na trávníku po vzájemném souboji domácí Kurek a hostující Karal, naštěstí se oba otřepali a pokračovali ve hře.

V 79. minutě se v hodně slibné šanci (už třetí!) objevil Prošek, dokázal se ve vápně složitě prosadit proti dvěma obráncům, jenže Antošíka v čáslavské svatyni ve středu prostě překonat nedokázal. Škoda…

V poslední desetiminutovce přiložili Středočeši pod kotel a tlačili ve snaze aspoň korigovat skóre. Teprve tehdy začali připomínat tým bojující o návrat do druhé ligy! Ubránili jsme se však a naopak v 88. minutě mohl výhru navýšit Čmejla. Jenže jeho přímý kop letěl do míst, kde stál gólman hostí.

Víc už se nestalo, a tak jsme si do tabulky připsali moc cenné tři body.

Branky: 18. Vošahlík, 26. Zahálka. Oba se za Admiru v tomto ročníku ČFL trefili poprvé.

Rozhodčí: Vít – Moník, Novák. Hráno slušně, tudíž bez karet.

Diváků: 140.

Admira: Rakovan – Herc, Martinic, Vosický, Zahálka (84. Mamurov) – Majer, Mošna (90. Brůžek), Kurek (85. Petr), Snop (79. Čmejla), Prošek – Vošahlík. Trenér Jiří Tesař.

Čáslav: Antošík – Šandera, Karal, Rendla, Kunášek – Dolejš (46. Hoffmann), Abena, Habbar (80. Melechovský), Pokorný, Kocourek (46. Ojini) – Ujec (89. Mandula). Trenér Jan Kmoch.

Naši střelci po sedmém jarním utkání:

8 – Mošna (6 doma + 2 venku)

7 – Vosický (6 doma + 1 venku)

3 – Kurek (3 + 0)

2 – Vyhnal (1 + 1)

1 – Majer (0 + 1), Birma (0 + 1), Zahálka (1 + 0), Petr (1 + 0), Veselý (1 + 0), Vošahlík (1 + 0), Martinic (1 + 0), Fenin (1 + 0), Čonka (1 + 0), Paťha (1 + 0).

A teď dlouho očekávané derby – přijede Meteor!

Další mistrovské utkání ČFL sehrajeme doma, na Admiře, a sice s Meteorem Praha VIII. Hraje se v neděli 20. dubna od 10.15 a my budeme samozřejmě chtít vrátit zelenobílým ze sousední Libně podzimní porážku 0:1, kterou zařídil přesnou trefou Boruta.