Admira ovládla s přehledem derby Admira – Meteor 3:0 (2:0)

FK Admira Praha - FK Meteor Praha VIII 3:0

Při slunné a lehkým větrem ovlivněné velikonoční neděli se sešlo v Kobylisích 440 diváků, aby zhlédli bitvu dvou rivalů z Prahy 8. Meteor nasadil do základní jedenáctky hned šest hráčů z farmářských Bohemians 1905, zatímco na naší straně byl jen „farmář“ Prošek.
Začátek zápasu se nesl v duchu opatrnosti, žádná velká příležitost ke skórování na obzoru, bylo však k vidění dost dlouhých míčů a poměrně dost soubojů. Jeden z takových vyhodnotil v 8. minutě rozhodčí jako faul na domácího Petra. K rozehrávce přímého kopu si stoupl – jak jinak – Zahálka, na jehož přesný centr do vápna si naskočil Vosický a pomocí teče obránce dostal míč za brankáře Gabriše- 1:0. Jakoby tato branka domácí namlsala a hned z brejku po rozehře Meteoru zavezl míč do vápna Kurek, jehož přihrávka pod sebe na hranici vápna našla Petra, ale jeho střela byla zblokována obráncem a Gabriš neměl problém míč chytit. Dlouhou dobu se hrálo bez větší šance, hráči na obou stranách leckdy řešili situace ukvapeně a došlo tak k přerušení akce a zmaření příležitosti. A zničehonic skoro zvedali hosté ruce nad hlavu, jelikož do domácího vápna přiletěl z levé lajny Borutův centr, na nějž si vyskočil Litevec Kuklys, ale jeho hlavička byla nepřesná a skončila těsně vedle Víškovy pravé tyče. Z následného výkopu Víška se dostali do šance i hráči v černobílých dresech, nebezpečný Zahálkův centr zprava prolétl vápnema dostal se až k Martinicovi, který míč sklepl Petrovi a ten se jej pokusil vrátit zpět před branku. Tím vytvořil závar, ale hosté se ubránili a míč odvrátili do bezpečí. Po dvou šancích Meteoru, které přišly po centrech (jeden nedokázal zkrotit Fíček a druhý jen prosvištěl vápnem), jsme dokázali navýšit své vedení. Ve 35. minutě chybovali hráči Meteoru uprostřed hřiště, využil toho Petr chytrou uličkou mezi stopery, kam už nabíhal Kurek a v postupu sám na brankáře se zachoval mazácky, překonal jej přízemní střelou-2:0. Hosté se však málem dočkali rychlého snížení, nebýt Martinicova ukopnutí míče Kuklysovi v jasné ložence. V posledních minutách před poločasem se admiráci dostali ještě k dvěma slibným šancím, ale jak Proškův volej, tak Snopova přízemní jedovka skončily vedle. Do kabin odcházelo tedy kobyliské mužstvo mnohem spokojenější, než to libeňské.

Druhý poločas odstartoval v podobném duchu, jako skončil ten první- s mírnou převahou domácího celku. Větší aktivita se proměnila i ve vyloženou příležitost, kdy si Herc probil cestu po své pravé lajně k vápnu přes tři protivníky a poté poslal před branku prudký centr přímo na Proška, na kterého zívala branka přímo před očima. Jenže mladý záložník koncovku nezvládl a poslal míč vysoko nad. Pravděpodobně největší šanci hostů za celý zápas zahodilPilík, když po Jeremenkově prostrkávačce a Kuklysově zpětné přihrávce pálil sám na hranici vápna. Jenže jeho střele by snad byly i dvě branky malé. K úpravě skóre mohlo dojít i v 57. minutě, když byl faulován libeňský Míča zhruba 20 metrů před brankou. Na tu pak vyslal tvrdý projektil, ale na jeho křížnou střelu dokázal pohotově zareagovat Víšek a zneškodnil jí robinzonádou na roh. Hosté kousali, dostávali se k centrům, ale ty buď zneškodnil Víšek, nebo jim cestu zarazila pevná obrana. V závěru zápasu už tlak Meteoru nebyl nijak silný, jejich sestava byla už maximálně prostřídaná. A tak ještě jednou udeřili domácí hráči a to v 83. minutě. Útok hostů ztroskotal na domácí obraně, k míči se dostal Čmejla a posunul jej doprava na Mamurova. Jmenovaný míč zatáhl až k vápnu a vyslal před branku jedovatý centr, který dopadl k nohám Kureka.Ten vyslal na branku Gabriše takovou pumelici, že se její strážce mohl klidně postavit na hlavu, ale stejně by ji nechytil-3:0. Závěr se již dohrával spíše z povinnosti, žádný tým už se nikam nehnal, výsledek byl jasně daný. Admira zvítězila ve 44. derby Prahy 8 o tři branky, Meteor přehrála a navíc udržela čisté konto. Naši hráči tedy vrátili svému protivníkovi prohru 0:1z podzimního zápasu a předskočili jej tak v tabulce ČFL!

V příštím kole jedeme na půdu posledního týmu tabulky Strakonic, které však nabírají formu. V posledních dvou zápasech proti Meteoru a Chomutovu vyválčili 6 bodů! Hrát se bude v Českých Budějovicích, a to v sobotu 26. dubna od 10.15 hodin.

Admira Praha – Meteor Praha VIII 3:0 (2:0)
Branky:
 8´ Vosický, 35´ a 83´ Kurek

Admira: Víšek-Herc, Martinic, Vosický, Zahálka- Majer (Mamurov), Snop (Čmejla), Mošna, Prošek (Paťha)- Kurek (Brůžek) – Petr(Konečný).

Meteor: Gabriš- Boruta (Košata), Šmíd, Štěpánek, Růžička- Míča, Kuklys, Budínský (Janda), Pilík (Hrdina), Jeremenko (Kadlec)- Fíček (Čonka).

O.CH

Tabulka našich střelců:

8- Mošna (6 doma + 2 venku), Vosický (7 + 1)

5- Kurek (5 + 0)

2- Vyhnal (1 + 1)

1- Majer (0 + 1), Birma (0 + 1), Zahálka (1 + 0), Petr (1 + 0), Veselý (1 + 0), Vošahlík (1 + 0), Martinic (1 + 0), Fenin (1 + 0), Čonka (1 + 0), Paťha (1 + 0).

  • Tabulka a ostatní výsledky zde:
  • http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&id_soutez=6921

Foto a video Michal Jalovec

Autorem snímků je Svatopluk Samler. Děkujeme za poskytnutí.