Kdo vstřelil Meteoru první gól? Byl to vlastenec!

Po zápase s Meteorem se započala debata na téma, kdo vlastně vstřelil první gól Admiry. Jak to bylo?

Především, ve „vápně“ se v okamžicích těsně před vstřelením gólu vytvořila trochu nepřehledná skrumáž zelených i černobílých dresů.

Takto situaci viděl autor referátu na klubovém webu: „Začátek zápasu se nesl v duchu opatrnosti, žádná velká příležitost ke skórování na obzoru, bylo však k vidění dost dlouhých míčů a poměrně dost soubojů. Jeden z takových vyhodnotil v 8. minutě rozhodčí jako faul na domácího Petra. K rozehrávce přímého kopu si stoupl – jak jinak – Zahálka, na jehož přesný centr do vápna si naskočil Vosický a pomocí teče obránce dostal míč za brankáře Gabriše – 1:0.“

Pisatel vycházel i z hlášení rozhlasu. To označilo za střelce taky Vosického.

Jenže – ono to bylo jinak. Na Zahálkův centr naskakovali Mošna a jeden ze zadáků Meteoru. Jak je vidět na videozáznamu, právě hráč soupeře v zeleném dresu míč nasměroval k tyči do vlastní branky. Přesto rozhodčí do zápisu uvedl právě Mošnu!

Komu tedy připsat spravedlivě gól?

Možnost 1: ponechat původně uvedeného Vosického. Ta ovšem padá, u míče v té chvíli ani nebyl.

Možnost 2: dát na zápis o utkání a uvést Mošnu. Sami hráči však říkají, že ten se míče nedotkl.

Možnost 3: uvést jako střelce Zahálku, protože se míče z hráčů Admiry dotkl jako poslední. Tohle pravidlo platí v hokeji.

Nejsme ale hokejový, nýbrž fotbalový klub, a proto u nás vítězí možnost 4. Šlo o vlastní gól Meteoru, což také vtělujeme do upravené tabulky střelců.

Upravená tabulka našich střelců:

8- Mošna (6 doma + 2 venku)

7- Vosický (6 + 1)

5- Kurek (5 + 0)

2- Vyhnal (1 + 1)

1- Majer (0 + 1), Birma (0 + 1), Zahálka (1 + 0), Petr (1 + 0), Veselý (1 + 0), Vošahlík (1 + 0), Martinic (1 + 0), Fenin (1 + 0), Čonka (1 + 0), Paťha (1 + 0). Vlastní gól si na Admiře vstřelil Meteor.