Aspoň něco. První jarní bod zvenku SK Strakonice 1908 – Admira 2:2 (1:2)

Do Českých Budějovic, přesněji do tréninkového centra Složiště ve čtvrti zvané Mladé, jsme cestovali s jednoznačně daným cílem – konečně na jaře vyhrát venku. Junioři Dynama České Budějovice vedení trenéry známých jmen Rudolfem Otepkou a Jiřím Lerchem, kteří letos hrají pod hlavičkou SK Strakonice 1908, nám to ale nedovolili. Po předchozích překvapivých výhrách 4:2 nad Meteorem a 3:2 v Chomutově opět nebyli poraženi.

Do zápasu jsme vstoupili se snahou dát rychle úvodní branku a naleptat tím sebevědomí soupeře. Přesně to se ale povedlo mladým Jihočechům. V 7. minutě kopali roh. Jejich kapitán Radouch si rozehrál s Kadulou a z jeho centru hlavičkoval Novotný – 1:0. Budiž řečeno, že nebyl obsazený a naše defenziva mu gólovou radost hodně usnadnila.

Vyrovnali jsme až ve 36. minutě. Po levé straně utekl jediný slávistický „farmář“ v sestavě Tusjak. Vyhnul se umně faulu beka, který se ho marně snažil zastavit, a odcentroval na Zahálku. Ten se trefil přesně – 1:1.

Říká se, že gól do šatny inkasujícím týmem otřese. Taky jsme si to mysleli, když ve 45. minutě Zahálka zabojoval ve vápně, vydřel míč pro Mošnu a ten překonal domácího brankáře Coufala – 1:2.

Českobudějovičtí mladíci ve strakonických dresech ale zbraně rozhodně nesložili. Ačkoli jsme měli po celý druhý poločas optickou převahu, nakonec Jihočeši urvali bod.

V 68. minutě jsme byli hodně blízko třetí brance. Zahálkův přímý kop vyděsil domácího gólmana, balón před ním skočil, prolétl mezi jeho rukama, bohužel, přeplachtil i břevno…

V 76. minutě kopali přímý kop Jihočeši a při střele Hurky z 25 metrů těsně vedle nám zatrnulo.

O tři minuty později už gól padl. Velmi pohledná kombinace šikovných českobudějovických juniorů ve strakonických barvách přinesla stoprocentní šanci Kadulovi a ten se nemýlil – 2:2.

A přece jsme mohli vyhrát… Už v 90. minutě běželi Mošna, střídající Konečný a Tusjak na jediného obránce (!). Mošna ale nezvládl přesnou přihrávku a tísněný Tusjak v souboji s bekem Jihočechů přestřelil.

Nakonec jsme se třásli i o ten jeden bodík! V nastaveném čase totiž pálil z přímého kopu domácí Radouch (kapitán a jasně nejlepší hráč v modrém dresu) metr vedle Víškovy branky.

Naši Old Boy´z, kteří do Mladého přijeli v silné sestavě a po celých devadesát minut věrně fandili Admiře, vyhodnotili zisk plusového bodu jako pozitivum. Našim hráčům aplaudovali, jako by se vyhrálo.

Trenér Jiří Tesař a asistent Petr Stupka tento názor nesdíleli. Po zápase se bavili třeba i o tom, že útočníka takového kalibru, jakým je soupeřův hráč číslo 9 Radouch, náš tým bohužel momentálně nemá…

Branky: 7. Novotný, 79. Kadula – 36. Zahálka, 45. Mošna.

Rozhodčí: Poživil – Langer, Hanousek.

ŽK: 1:1.

Strakonice: Coufal – Lerch, Novotný, Viták, Havelka (27. Slavík) – Staněk, Petráň, Čadek (59. Vaněk, 68. Schertler), Kadula, Hurka – Radouch.

Admira: Víšek – Herc, Martinic, Vosický, Paťha – Kurek (86. Konečný), Mošna, Čmejla (79. Snop), Zahálka – Petr, Tusjak.

foto, video Ilona a Michal Jalovcovi

Pořadí našich střelců:

9- Mošna (6 doma + 3 venku)

7- Vosický (6 + 1)

5- Kurek (5 + 0)

2- Zahálka (1 + 1), Vyhnal (1 + 1)

1- Majer (0 + 1), Birma (0 + 1), Petr (1 + 0), Veselý (1 + 0), Vošahlík (1 + 0), Martinic (1 + 0), Fenin (1 + 0), Čonka (1 + 0), Paťha (1 + 0). Vlastní gól si na Admiře vstřelil Meteor.

V dalším kole náš čeká pražské derby. Přivítáme Spartu B, na jejímž strahovském hřišti jsme na podzim remizovali 0:0. Hraje se tradičně v neděli, tedy 4. května, od 10.15 hodin.