Čekali jsme 8 měsíců a 16 dní. A v sobotu jsme podruhé vyhráli venku! SK Horní Měcholupy – FK Admira Praha 2:4 (1:2)

Je to tak. Naposledy (a poprvé) jsme v tomto ročníku ČFL vyhráli venku 24. srpna 2013, a to v Domažlicích. Ke všem dalším utkáním jsme mířili na cizí hřiště s cílem vyhrát zase, leč povedlo se to až v sobotu 10. května 2014. To jsme dobyli trávník SK Horní Měcholupy.

Domácí tým je farmou Viktorky Žižkov, přičemž z jejího druholigového kádru proti nám nastoupili brankář Pokorný a záložník Opluštil. Hornoměcholupští, nebo, chcete-li, žižkovští mladíci v černobílých dresech (Admira se musela obléknout do červených triček) nám nedali nic zadarmo. Kousali až do poslední minuty. Byli jsme ovšem lepším týmem, posíleným slávisty Čonkou a Červenkou, diktovali jsme tempo hry, vytvořili jsme si víc střeleckých příležitostí a nakonec jsme po zásluze vyhráli.

Hráli jsme třetí jarní pražské derby a ani v jednom jsme nebyli poraženi!

Poněkud nás překvapilo, že v Horních Měcholupech nepoužívají při utkání ČFL rozhlas, a tak zkusíme odhadnout počet diváků na něco přes stovku. Admiru přitom přes celou Prahu přijela podpořit asi tak třicítka příznivců, přičemž zejména Old Boy´z byli slyšet po celý zápas. Z domácích o sobě dával vědět jediný fanda, který je popichoval výkřiky: „Nejste slyšet…“

Nejzajímavější situace utkání:

Poměrně brzy jsme vedli! Ve 12. minutě našla přesná přihrávka Červenku v dobré pozici. Slávista v barvách Admiry udělal kličku doprava před brankářem Pokorným a mířil přesně – 0:1. Červenka si gól vychutnal, vždyť vloni hostoval z Edenu právě pod žižkovskou věží!

Ve 27. minutě nastřelil Snop tyč!

O dvě minuty později vyrazil brankář Víšek míč z rohového kopu k domácímu čahounovi Klírovi, který naštěstí pálil tři metry nad břevno.

Po půlhodině hry jsme předvedli „barcelonskou“ kombinaci, vyšachovali jsme domácí obranu, ovšem Snop mířil metr vedle tyče.

Běžela 37. minuta, když z 25 metrů napřáhl domácí Boček a napálil balon do břevna nad gólmanem Víškem. V té chvíli byli domácí blizoučko k vyrovnání.

To přišlo ve 43. minutě! Martinice přetlačil ve vzájemném souboji důrazný Holík a bombou do šibenice nedal Víškovi žádnou naději míč vyrazit – 1:1.

Naštěstí do kabin se šlo přece jen za našeho vedení. V poslední minutě první půle totiž skolil jeden ze zadáků SK HM ve vápně Herce a sudí Šedivka neváhal – penalta! Z ní se k levé tyči trefil Vosický – 1:2.

Na začátku druhé půle přestřelili břevno jak Červenka v dresu Admiry, tak domácí Boček.

Čmejla to byl, kdo poslal v 50. minutě přesný pas na nabíhajícího Majera, který se trefil po zemi přesně k levé tyči – 1:3.

Za dvě minuty už ovšem SK HM hlavičkou Suka snížil na 2:3.

V 55. minutě hlavičkoval Vosický po rohu Snopa, ale žel jen půl metru vedle tyče.

Snop neproměnil v první půli dvě loženky. V 57. minutě ale trefil míč z přímého kopu přesně – 2:4. V té chvíli se asi červenal domácí gólman Pokorný… Snop se v ČFL konečně zapsal do tabulky střelců!

Měcholupští to ale nevzdali. V 60. minutě pálil Žitný po rohu nad břevno.

65. minuta přinesla po gólovce na každé straně. Nejprve Martinic těsně přehlavičkoval břevno. Z protiútoku se mezi tyče nevešla ani střela Čecha.

Stejný borec přestřelil břevno i v 69. minutě a to už se chytal za hlavu.

Velmi pohlednou fotbalovou kombinaci Mošny, Zahálky a Červenky zakončil posledně jmenovaný mizernou střelou vedle.

Poslední skutečnou šanci zápasu bohužel spálil náš střídající Petr. Zahálka ho vyzval kolmicí k vylepšení osobní střelecké bilance, jenže Petr, sám před brankářem Pokorným, poslal míč trochu ukvapeně vedle tyče.

A to bylo vše. Tři body putovaly z východního okraje metropole na její sever, do Kobylis.

Branky: 43. Holík, 52. Suk – 12. Červenka, 45. Vosický z penalty, 50. Majer, 57. Snop.

Rozhodčí: Šedivka – Drábek, Starý. Delegát FAČR: Dobšík.

Diváci: nehlášeno, odhadem něco málo přes 100, z toho asi 30 z Kobylis.

SK Horní Měcholupy:

Pokorný – Chlumecký, Boček, Oplustil, (55. Houštecký), Vejr, Žitný, Holík (66. Milec), Sobíšek (80. D´Almeida), Suk, Klír, Čech.

Náhradníci: Vrabec, Houštecký, Milec, D’Almeida, Svoboda.

FK Admira Praha: Víšek – Herc, Martinic, Vosický, Čonka – Majer (75. Paťha), Snop, Čmejla (89. Brůžek), Mošna (77. Petr), Zahálka (85. Konečný) – Červenka (90. Mamurov).

Náhradníci: Mamurov, Paťha, Konečný, Petr, Brůžek, Jungr.

Něco přes půl hodiny odehrál v dresu soupeře nám dobře známý Zdeněk Houštecký, kdysi opora Admiry, dnes asistent trenéra ve Viktorii Žižkov. Po zápase říkal: „Zápas s Admirou pro mne byl samozřejmě trochu specifický. Admira sem přijela vyhrát a dokázala to. My jsme jí to ale po celý zápas docela znepříjemňovali. Samozřejmě, hosté mají zkušenější tým a bylo to vidět. Naši kluci, většinou kmenoví hráči Viktorky Žižkov, však bojovali a nedali Admiře nic zadarmo. Zatím není jisté, jak to bude v Měcholupech s fotbalem dál. My zatím budeme připravovat tým na divizi, což je taky dobrá soutěž, v níž se mohou mladíci fotbalově otřískat a povyrůst. Z mého pohledu je start mladých hráčů v ČFL či v divizi přínosnější, než v juniorské lize. Tu totiž vnímám jen jako prodloužení dorosteneckého věku, přičemž se junioři nepotkávají na hřištích se zkušenými matadory, od kterých by mohli získávat cenné zkušenosti.“

Trenér Admiry Jiří Tesař vypadal spokojeně: „Konečně! První výhra venku na jaře se zrodila díky tomu, že jsme vstřelili čtyři góly. Je pravda, že dvakrát jsme dovolili soupeři vrátit se do hry, ale zvládli jsme to. Kromě gólů jsme si vypracovali ještě čtyři další vyložené šance, kdežto soupeř jen dvě. I z tohoto pohledu jsme vyhráli zaslouženě. Fotbal je o tom, kdo vstřelí víc branek. A to jsme tentokrát my.“

  • Tabulka a ostatní výsledky zde:
  • http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&id_soutez=6921
Pořadí našich střelců

9- Mošna (6 doma + 3 venku)

8- Vosický (6 + 2)

5- Kurek (5 + 0)

2- Majer (0 + 2), Zahálka (1 + 1), Vyhnal (1 + 1)

1- Birma (0 + 1), Snop (0 + 1), Červenka (0 + 1), Petr (1 + 0), Veselý (1 + 0), Vošahlík (1 + 0), Martinic (1 + 0), Fenin (1 + 0), Čonka (1 + 0), Paťha (1 + 0), Lička (1 + 0). Vlastní gól si na Admiře vstřelil Meteor.

V předehrávaném XXXIV. kole náš čeká na svém hřišti Viktorie Jirny, která u nás na podzim prohrála 0:1. Hrát se bude ve středu 14. května od 17.00. Že je v Jirnech pro soupeře horká půda a tvrdý chlebíček, není třeba zdůrazňovat.

Ve XXVIII. kole přivítáme doma Štěchovice. Na ty zatím neumíme. Ještě v divizi jsme s nimi doma hráli 0:0 a u nich jsme prohráli 0:1. Stejný výsledek se zrodil i na podzim v ČFL. Vstřelíme gól Radku Sňozíkovi, který do Štěchovic přešel z Bohemians 1905?