Řekněme si to natvrdo. Teď už hrajeme o záchranu! SC Radotín – FK Admira Praha B 2:1 (2:1)

Jak jsme si na podzim výkonnost béčka pochvalovali, tak na jaře lapáme po dechu. Po kruté prohře doma s Přední Kopaninou jsme jeli do Radotína s jednoznačným cílem – vyhrát a napravit předchozí blamáž. Jenže jsme prohráli znovu a otevřeně si to řekněme – teď už hrajeme o záchranu v Pražském přeboru.

První šanci měli Radotínští v 10. minutě. Sám na brankáře Hybeše postupoval Mašlej, ale klička mu nevyšla.

Ve 23. minutě pustil domácí Bláha za sebe dlouhý nákop, brankář Peták míč podběhl a Ondrůšek snadno otevřel skóre – vedli jsme 0:1!

Pak se urodila naše další šance, ale Mustedanagič pálil těsně vedle. Totéž se „povedlo“ i domácímu Mašlejovi na druhé straně.

V čase od 36. do 39. minuty se podařilo Radotínu skóre otočit. Nejprve utekl po levé straně Pleyer a z jeho přesné přihrávky pálil přesně Vodecký – 1:1. A za sto osmdesát vteřin centroval zprava Mazánek a Polášek hlavou změnil stav zápasu na 2:1.

Radotín nám uštědřil dokonalé k. o., ze kterého jsme se ve druhé půli jen těžce zvedali. Přesto jsme měli převahu, jenže ani Kocinger, ani Lupínek nedokázali z nadějných šancí dát vyrovnávací branku.

Radotín měl už jen jedinou gólovku. Nešťastník Mašlej ovšem ani své třetí sólo v přesnou trefu přetavit nesvedl.

V závěru se už hrálo pouze na radotínskou branku, jenže nic z toho. Nadějně vypadala Ondrůškova střela, tu ovšem domácí Tyburec zblokoval na roh. A pak už rozhodčí Šťástka pískal konec…

Branky: 36. Vodecký, 39. Polášek – 23. Ondrůšek.

ŽK: 84. Baroch, 90+1. Tran – 34. Lupínek, 82. Jackl.

Rozhodčí: Šťástka – Stumpf, Bočok.

Diváků: 30.

Radotín: Peták – Tyburec, Baroch, Bláha, Zeman – Mazánek (86. Tran), Tichý, Polášek, Pleyer – Vodecký (90. Eisman), Mašlej (71. Subič). Trenér: Aleš Foldyna.

Admira B: Hybeš – Kvapil, Komínek, D. Němec, Jackl – Štefan (46. Jedlička), Lupínek, Berger

(68. Šindelář), Kocinger – Ondrůšek, Mustedanagič (78. Rambousek). Trenér: Robert Rambousek.

„Bohužel se nám nedaří,“ stýskal si trenér našeho béčka Robert Rambousek. „Oproti podzimu nám někteří hráči odešli, někteří jsou z formy. Něco jsme si v kabině řekli a pak to neplníme. Stačila chvilka nepozornosti a z toho jsme byli potrestaní. Druhou půli jim to vychytal gólman, který chytil několik vyložených gólů. Šancí alespoň na vyrovnání bylo dost, bohužel jsme prohráli.”

S využitím informací www.fotbalpraha.cz připravil –api-

Předseda klubu: Trenéři i hráči mají stále mou důvěru!

Prozatímní neradostnou jarní bilanci béčka 2 – 1 – 7 při skóre 12:17 dobře vnímá předseda FK Admira Praha Ing. Zdeněk Potůček. Přesto si nemyslí, že je čas na dramatické změny. „Utkání béčka pravidelně navštěvuji a musím říci, že se od něj na jaře odklonilo štěstí. Jak mu na podzim přálo, teď mu ukazuje svou vrtkavost. I po porážce v Radotíně ale chci říci, že jak realizační tým, tak i hráči mají stále mou důvěru. Pořád věřím tomu, že je v silách mužstva přebor zachránit. Chce to jeden podařený zápas a výhru. Ta pak tým patřičně nakopne. Doufám, že to přijde už v nejbližším kole,“ konstatoval Ing. Potůček.

A co by se dělo, kdyby béčku opravdu aktuálně hrozil pád do 1. A třídy? Posílili by ho ve větší míře hráči třetiligového áčka? „Pokud by to bylo vysloveně nezbytné, pak zřejmě ano. Ale určitě nechci předbíhat, stejně jako nepochybně nebudu trenérům mluvit do jejich rozhodování,“ zdůraznil předseda FK Admira.

Naši střelci po pětadvaceti utkáních

7 – Ondrůšek (3 doma + 4 venku);

5 – Štefan (2 doma + 3 venku), Mustedanagič (1 doma + 4 venku);

4 – Šindelář (0+4), Jakub Michálek (1+3);

3 – Kocinger (1+2), Dominik Němec (1+2), Jackl (3+0);

2 – Beníšek (0+2), Lukáš Němec (1+1), Jedlička (1+1), Petr (2+0);

1 – Kurek (0+1), Kvapil (1+0), Birma (1+0).

Ostatní výsledky kola a tabulka: http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

V dalším kole hostíme Motorlet B, kterému jsme na podzim podlehli 0:2. Hraje se v neděli 18. května v Hovorčovické ulici. Výkop v 17.00 hodin.