V Jirnech skončila naše série pěti mačů bez porážky SK Viktorie Jirny – FK Admira Praha 3:0 (2:0)

Měli jsme hezkou sérii pěti utkání bez porážky. Udolali jsme Čáslav a Meteor, remizovali jsme na hřišti Strakonic, plichtili jsme doma se Spartou B a vyhráli jsme v Horních Měcholupech. Ve středu ovšem bylo na pořadu vložené 34. kolo, přišel náš výjezd do Jiren, kde se nám tradičně nedaří – a Viktorie naši sérii ukončila. Aniž bychom chtěli tvrdit, že to je hlavní příčina porážky, z různých důvodů nám chyběli Víšek, Herc, Martinic, Vosický, Zahálka, Mošna, Kurek… Naproti tomu z Edenu přijeli doplnit sestavu Rakovan (chytal dobře), Bortel, Čonka a Červenka.

Jirny doma tradičně soupeře přehrávají a podařilo se jim to i tentokrát.

Už ve 13. minutě po akci Kincla a přihrávce McDona se trefil Mbah – 1:0.

Ještě do přestávky domácí zvýšili na 2:0. V 32. minutě vypálil Križan. Rakovan jeho bombu vyrazil a dobíhající Stehlík rozvlnil síť.

Konečnou podobu výsledku dal Vandas v 79. minutě, když se trefil přesnou hlavičkou – 3:0.

Naše potěšující série tak skončila…

Takto zhodnotil zápas vedoucí A-týmu Štefan Krížo: „V dalším venkovním utkání v Jirnech jsme mohli jenom překvapit… Vše se odehrálo podle jirenského plánu získat tři body. Jen škoda, že jsme i my sami byli domácí výhře dost nápomocni nevýrazným výkonem. Škoda, protože soupeř fotbalově nic moc. Možná tomu napomohla i naše improvizovaná sestava, kdy nenastoupilo 6 hráčů základní sestavy, a tak ani čtyři posily ze Slavie nepomohly k lepšímu výsledku. Špatný trávník byl stejný pro oba týmy. Dále asi nemá smysl se tímto utkáním zaobírat.“

ŽK: 45. Obermajer – 30. Mamurov. 90. Čmejla.

Rozhodčí: Vnuk – Myška, Melichar.

SK Viktorie Jirny: Ducheček – Parys, Obermajer, Stehlík (77. Šašek), Hájek – Mbah, Kejha (83. Verner), McDon (79. Dubský), Križan (72. Grznár) – Kincl, Vandas.

FK Admira Praha: Rakovan – Bortel, Mamurov, Paťha, Majer (46. Konečný) – Čonka, Snop, Petr, Červenka – Čmejla, Brůžek.

V neděli nás čeká na domácím stadionu další důležité utkání v bojích o záchranu – přijedou Štěchovice, které postoupily do ČFL s námi z druhého místa, výkop v 10.15 hod.

Připravili – šk, api –