Štěchovice jsou zakleté? Počtvrté bez výhry… FK Admira Praha – TJ Štěchovice 3:3 (2:2)

V dosavadní historii jsme se se Středočechy utkali počtvrté, ale ještě ani jednou jsme je nedokázali zdolat. V divizi jsme doma remizovali 0:0, na břehu Vltavy jsme podlehli 0:1 a totéž na podzim, už v ČFL. Ani jarní mač v Kobylisích nám výhru nepřinesl, ač k ní bylo blízko.

Zatím tři vstřelené branky stačily vždycky ke třem bodům (proti Královu Dvoru, Horním Měcholupům, Meteoru). Tentokrát nás o radost obraly nezvykle propustná admirácká defenzíva a pak neskutečná trefa štěchovického Švejdy v 78. minutě… Je fakt, že kromě vstřelených gólů jsme měli i další šance (Mošna tyč, Vosický, znovu Mošna, v nastavení Petr), ty ale promarnili i hosté (Busta, Pospíšil, Hudec).

Branky:

V 5. min. se po akci nejlepšího štěchovického hráče Pospíšila trefil přesně Pavlík. Víšek v brance si na míč sice sáhl, ale zabránit v jeho cestě do sítě mu nemohl – 0:1.

V 15. minutě jsme srovnali na 1:1, po rohu Snopa se hlavou prosadil Mošna.

Ve 31. minutě jsme strhli vedení na svou stranu. Zleva centroval Paťha, trefil se Zahálka – 2:1.

Ve 39. minutě hosté vyrovnali na 2:2. Míč šel opět přes Pospíšila a Novák zblízka překonal Víška podruhé.

V 62. minutě po naší pěkné kombinaci zakončoval na malém vápně slávistický „farmář“ Liška – 3:2.

Ještě ale nebyl konec. V 78. minutě jsme sice odvrátili nebezpečný roh, jenže Švejda se s míčem nepáral a z 23 metrů vymetl Víškovi šibenici – 3:3.

Remíza doma je v boji o záchranu ztrátou. A pokud se nám nepodaří napravit domácí zaváhání za týden v Kunicích, ocitneme se v přímém ohrožení sestupem.

Admira: Víšek – Herc, Martinic, Vosický, Paťha – Majer, Snop, Čmejla, Mošna, Zahálka – Liška (70. Petr). Trenér Tesař.

Štěchovice: Sňozík – Švejda, Busta, Műller, Novák – S. Kodr (68. Krejčí), Hřebeček (90. O. Kodr), L. Jelínek, Pavlík,- Hudec (88. Baubín), Pospíšil. Trenér Hruška.

Branky: 15. Mošna, 31. Zahálka, 62. Liška – 5. Pavlík, 39. Novák, 78. Švejda

Žluté karty: 0:2 (Busta, Novák)

Rozhodčí: O. Berka, asistenti: Vlček a Aubrecht, všichni z Prahy, delegát: Peteřík z Plzně

Počet platících diváků: 157

Jiří Tesař (trenér Admiry): „Se Štěchovicemi jsme odehráli celkem slušný zápas, byli jsme aktivnější a i šancí jsme měli více než soupeř. Bohužel jsme nedokázali vstřelit o branku více a museli jsme brát remízu. Do utkání jsme nevstoupili dobře, v 6. minutě jsme neuhlídali rychlý protiútok soupeře a prohrávali 0:1. To nás však nepoložilo, po celý první poločas jsme měli převahu a vytvářeli si dobré příležitosti ke skórování. Nejprve jsme se trefili po dobře zahrané standardní situaci, kdy Mošna zakončoval hlavou, a poté Zahálka po hezké kombinaci otočil vedení na naši stranu. Pár minut před poločasem jsme hloupě odbránili rohový kop soupeře a do šaten jsme odcházeli za remízového stavu 2:2.

Na začátku druhé půle jsme se nemohli dostat do tempa, kazili jsme rozehrávku a hráli hodně nepřesně. Až v 62. minutě, po krásné křídelní akci, vstřelil branku Liška, po přihrávce Mošny. Poté se hra přelévala nahoru dolů, šance byly na obou stranách. V 78. minutě jsme nedokázali odvrátit rohový kop soupeře do bezpečí, a soupeř po odraženém míči do prostoru za velké vápno dokázal opět zkorigovat výsledek na konečných 3:3. V posledních minutách jsme si ještě vytvořili dvě slibné příležitosti, hlavně ta Petrova byla hodně ložená, ovšem tu konečky prstů brankář soupeře Sňozík vyškrábl na roh.

S remízou spokojen nejsem, vstřelíme 3 branky a dostaneme hodně laciné góly. To by se stávat nemělo.

I přes to, že jsme byli lepším týmem, musíme se smířit s bodem za remízu.“

Foto: Michal Jalovec

  • Tabulka a ostatní výsledky zde:
  • http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&id_soutez=6921
Pořadí našich střelců:

10- Mošna (7 doma + 3 venku)

8- Vosický (6 + 2)

5- Kurek (5 + 0)

3- Zahálka (2 + 1)

2- Majer (0 + 2), Vyhnal (1 + 1)

1- Birma (0 + 1), Snop (0 + 1), Červenka (0 + 1), Petr (1 + 0), Veselý (1 + 0), Vošahlík (1 + 0), Martinic (1 + 0), Fenin (1 + 0), Čonka (1 + 0), Paťha (1 + 0), Lička (1 + 0), Liška (1 + 0). Vlastní gól si na Admiře vstřelil Meteor.

Ve XXIX. kole náš čeká na svém hřišti TJ Kunice, farmářský klub Dukly Praha, který u nás na podzim prohrál 1:4. Hrát se bude v sobotu 24. května od 17.00.