Paráda! Přehráli jsme v derby Meteor na jeho trávě! FK Meteor Praha VIII B – FK Admira Praha B 1:4 (1:1)

Derby Meteor – Admira je pro oba kluby vždy výjimečné a něčím důležitější, než jiné zápasy. Naše přeborové béčko, nováček soutěže, porazil přeborového „starousedlíka“ Meteor B jak doma na podzim, tak i teď na jaře v jeho prostředí!

Domácí dali důvěru sestavě s řadou mladíků a ukázalo se, že to nebyl nejšťastnější tah. Naše zkušenost slavila zasloužený úspěch.

Meteor přitom otevřel skóre Jandou z brejku po naší nevyužité šanci. Byl to hezký gól, střela podél gólmana Jungra, bohužel – do naší sítě. Meteor vedl 1:0.

Ještě do poločasu jsme vyrovnali. Předtím ovšem nastřelil Mustedanagič tyč!

Dál jsme bušili do domácí defenzívy, hráli jsme pohledný fotbal a zcela po zásluze jsme skóre srovnali. Vyrovnávací gól se urodil po ose Kocinger – Ondrůšek – Mustedanagič a Ajdin se konečně trefil – 1:1.

Po přestávce už jsme trávník na Štěpničné ovládli. Vedení jsme strhli na svou stranu po pohledné akci zprava a přenesení hry na opačné křídlo. Začal to Mamurov, hru přenesl Kocinger a Lukáš Němec, který dobře zaběhl za obranu domácích, se trefil levačkou přímo pod břevno. Gólman Meteoru Voska byl bez šance – 1:2.

Na 1:3 zvýšil s chutí hrající Mustedanagič po solidní individuální akci.

A naši výhru v derby zvýraznil ještě střelou k tyči Petr po přiklepnutí od Lupínka – 1:4.

„Už před týdnem s Motorletem B jsme hráli dobrý fotbal, i když se to neprojevilo výrazněji v počtu vstřelených branek. Tentokrát k dobré hře přišly i čtyři branky a mohlo jich být klidně osm. Vždyť Šindelář a Mustedanagič pálili do tyče, Šindelář uháněl dvakrát sám na branku, ale nedal. A něco pochytal i domácí gólman. Opět nám pomohli kluci z kádru A-týmu, na hřišti byli vidět. Chci zmínit výkon Mustedanagiče. Ajdin dal dva góly, bojoval, hrál pro tým, vyhrával hlavičkové souboje a byl tentokrát naším nejlepším hráčem,“ těšilo tentokrát trenéra Roberta Rambouska.

Admira B: Jungr – Mamurov, Komínek, Jackl, L. Němec – Ondrůšek, Lupínek, Kocinger, Šindelář – Petr, Mustedanagič.

Střídali jsme pětkrát. Od šedesáté minuty postupně přišli za Šindeláře Berger, za Ondrůška Tůma, za Petra Rambousek, za Lupínka D. Němec a na posledních pět minut za Mustedanagiče Jedlička. „Hrálo se od dvou hodin odpoledne a na slunci bylo třicet stupňů. Vystřídali jsme pětkrát, kluci už toho měli v tom vedru dost,“ vysvětlil Robert Rambousek.

Rozhodčí: Gotthard – Váša, Petřík.

Diváci: zhruba stovka.

Naši střelci po sedmadvaceti utkáních

7 – Mustedanagič (1 doma + 6 venku), Ondrůšek (3 doma + 4 venku);

5 – Štefan (2 doma + 3 venku);

4 – Šindelář (0+4), Jakub Michálek (1+3), Kocinger (2+2);

3 – Lukáš Němec (1+2), Dominik Němec (1+2), Petr (2+1), Jackl (3+0);

2 – Beníšek (0+2), Jedlička (1+1),

1 – Kurek (0+1), Kvapil (1+0), Lupínek (1+0), Birma (1+0).

  • Ostatní výsledky kola a tabulka:
  • http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=1

V dalším kole nás čeká další sousedské derby. V neděli 1. června od 17.00 přivítáme v Hovorčovické ulici střížkovské béčko, oficiálně Bohemians Praha B. Na podzim jsme na jeho trávě remizovali 4:4. I tam jsme přitom vedli také 4:1…