Je to jisté: Zůstáváme v ČFL! Admira – 1.FC Karlovy Vary 4:0 (1:0)

Soupeř ze západočeského lázeňského města k nám dorazil s jistotou pádu do divize. Ale svěřenci Pavla Medynského nepřijeli do Kobylis prodat svou kůži lacino. Alespoň v prvním poločase se prali o slušný výsledek, jenže vaz jim nalomila branka do šatny a posléze pětiminutový tajfun ve druhé půli.

Ale vezměme to pěkně popořádku.

Pouhé dvě minuty se čekalo na první šanci zápasu poté, co sudí Vít poprvé zadul do píšťalky a pokynul k úvodnímu výkopu. Jenže Mošnova jedovka orazítkovala jen stěnu za brankovou čárou a stadionem to poprvé zašumělo. V 5. minutě se do dobré pozice dostal Kurek, ale z na první pohled slibného pokusu se nakonec vyklubala střela, která více ohrozila rohový praporek než branku stráženou Bojčukem. V 10. minutě vystrčili poprvé růžky hosté, když se probíjel do šance Geňo, jenže v rozhodujícím okamžiku mu pod nohy sklouzl kapitán týmu Martinic a střelcovu šanci zneškodnil. Další průběh první půle zas tak záživný nebyl, za zmínku stojí snad Tusjakova střela nad, Červenkův centr a dobývání branky v podobě Kureka s Mošnou nebo Červenkova zblokovaná střela, která byla do té doby největší šancí zápasu. Na druhém konci hřiště vybředl ze spánku Rakovan, když vyrážel střelu mířící do boční sítě na roh. Proto vzbudila pořádný rozruch (a možná i některé diváky) akce ze 43. minuty, kdy na levé lajně rozjel akci Zahálka s Tusjakem. Druhý jmenovaný vyslal do vápna centr, který prodloužil hlavou Kurek a před Mošnou zívala poloprázdná brána. Z malého vápna se náš nejlepší střelec nemýlil – 1:0. Krátce po tomto gólu ukončil rozhodčí první půli, po níž odcházeli admiráci do kabin o cosi veselejší.

Do druhé půle vstoupila obě mužstva bez jakékoliv změny v sestavách. Zezačátku to vypadalo na pokračování boje o vládu nad středem hřiště plného soubojů a nepřesností. O první rozruch se postaral v 50. minutě hostující Plechatý, když vyslal střelu, která skončila na oplocení nad Rakovanovou brankou. Následovaly naše dva povedené centry po standardních situacích, ale nikdo nedokázal Martinicovo prodloužení, resp. Vosického vybojování a následné vrácení míče do ohně využít. Až přišel zmiňovaný pětiminutový černobílý orkán, který se prohnal hřištěm. Nejdříve v 62. minutě vyslal Snop obloučkem mezi stopery do sprintu Červenku, který to v souboji s gólmanem udělal nejlépe, jak mohl, razantní bombou na vzdálenější tyč mu nedal sebemenší šanci zasáhnout – 2:0. O minutu později to bylo již o tři branky, když se admiráci prosadili po levé lajně. Finální nahrávku připravil Kurek opět slávistovi Červenkovi, který ani podruhé nezaváhal a nádherně překonal brankáře – 3:0. Gólová smršť skončila v 67. minutě a opět v tom měl prsty agilní Červenka. Na levé straně vápna bez přehánění vykoupal obránce hostů a vyslal na zadní tyč milimetrový centr přesně na hlavu Zahálky, který rozvlnil síť počtvrté – 4:0.

Po tomto gólovém festivalu bylo přes 300 diváků natěšeno na další branky, ale bohužel už žádné nepřišly. Ale že šance na to byly! Střídající Mamurov se v 75. minutě probil až do vápna, kde všechny překvapil střelou z úhlu, kterou musel brankář vyškrábnout na tyč. Nebo kdyby byl Petr důraznější v zakončení po centru Paťhy pět minut před koncem. Hosté zahrozili ještě dvěma střelami, ale žádné nebezpečné projektily to nebyly. Poslední, co se v zápase událo, byla pohledná domácí akce po pravé straně, která byla zakončená střelou Konečného. Jeho střelu vyrazil Bojčuk k nohám Paťhy, jenž však minul branku. Brankář hostí už ani nestihl vykopnout míč od branky, rozhodčí totiž ukončil zápas. Zápas, ve kterém Admira byla jasně lepší. Připsala si zasloužené tři body a definitivně si tak zajistila účast v ČFL i pro příští rok.

Branky: 43´Mošna, 62´ a 63´ Červenka, 67´ Zahálka

Žluté karty: Mošna, Snop – Nerad, Hudec, Pachta

Rozhodčí: Vít – Novák, Lavrenčíková

Admira: Rakovan – Herc, Martinic, Vosický, Zahálka – Tusjak (75´ Paťha), Snop, Mošna (Čmejla), Majer (70´ Mamurov)-Kurek (79´ Konečný)- Červenka (73´ Petr).

Karlovy Vary: Bojčuk- Staněk, Pěkný, Vondráček (60´ Pachta), Tůma- Hudec, Nerad, Plechatý, Šturm- Geňo, Tuhela.

O.CH

Pořadí našich střelců:

11- Mošna (8 doma + 3 venku)

8- Vosický (6 + 2)

5- Kurek (5 + 0)

4- Zahálka (3 + 1)

3- Červenka (2 + 1),

2- Majer (0 + 2), Vyhnal (1 + 1), Liška (1 + 1)

1- Birma (0 + 1), Snop (0 + 1), Petr (1 + 0), Veselý (1 + 0), Vošahlík (1 + 0), Martinic (1 + 0), Fenin (1 + 0), Čonka (1 + 0), Paťha (1 + 0), Lička (1 + 0). Vlastní gól si na Admiře vstřelil Meteor.

Ve XXX. kole náš čeká na svém hřišti SK Roudnice nad Labem, který u nás na podzim remizoval. Hrát se bude v sobotu 7. června od 17.00.