Na nováčka velmi dobře: doma jsme nenašli přemožitele! FK Admira Praha – FC Chomutov 1:1 (0:0)

Utkání s celkem z popředí tabulky jsme rozehráli velmi slušně. Počasí v první půli nebylo zrovna ideální, teploty se šponovaly k 30°C a bylo poměrně dusno. V dálce však byla vidět mračna.

Ale zpět k fotbalu. Do první šance se tlačil Kurek po sklepnutí Mamurova, jenže jeho střela nabrala přílišnou výšku a cestu do brány si nenašla. O pár minut později to zajímavě zkusil hostující Adjei. Jeho střela z dálky sice pořádně vylekala Jungra, ale nakonec skončila mimo. V 10. minutě už několik fanoušků křičelo gól po Zahálkově střele, jenže zbytečně. Míč orazítkoval jen vzdálenější tyč. O šest minut později se dostali do velké šance hosté, když po Stradově přihrávce běžel sám na Jungra Česlák. Jenže se mu míč zapletl pod nohama. S jeho následnou střelou si Jungr poradil a vyrazil ji do bezpečí. Následovalo hluché období, ve kterém opravdu nebylo nic zajímavého k vidění. Snad jen Hercův centr ve 28. minutě vypadal poněkud nebezpečně. Ve 36. minutě přišel jeden z mnoha dlouhých nákopů, tentokráte směrem na branku hostů. Několik diváků si opět znepokojeně zabručelo, co je to za fotbal, když míč přeletěl chomutovské beky a proti míči šel ven Zaťko. Jenže ten míč netrefil a Kurek se rázem ocitl v ložence. Ale pálil hned z první a jeho střela se došourala asi tři metry mimo prázdnou branku. Nepříliš záživný poločas ukončila Mamurovova hlavička po rohu Zahálky letící vysoko nad.
O poločasové pauze se roztrhla mračna a trávník zkropil několikaminutový déšť. Možná i proto se druhý poločas nesl v ostřejším tempu, první známkou byl centr Mamurova, který prosvištěl pokutovým územím přes tři, marně se natahující, domácí hráče v černobílých dresech. O dvě minuty se již zdálo, že po Vosického nákopu půjde Petr sám na branku, ale bohužel se pozastavil, pak už míč nedoběhl a sebral jej Zaťko. Horko bylo i před brankou Jungra, kdy v 54. minutě nastřelil Česlák břevno! O čtyři minuty se již konečně pohnulo skóre, když Herc obešel na pravé lajně obránce a poslal míč na Petra, kterému visel na zádech Klimpl. Petr se však kolem něj brilantně otočil, rázem se octl sám před Zaťkem a přízemní střelou mu nedal šanci – 1:0. Za necelé dvě minuty jsme dostali příležitost zahrávat rohový kop, ale Zahálka se Čmejlou rozehrávku nakrátko nezvládli a druhý jmenovaný prohrál souboj s Česlákem. Spolu s ním se na Herce valil po levém křídle Strada. Česlák potáhl míč kolem Herce a pak poslal přihrávku do běhu Stradovi, který tak byl sám proti Jungrovi. Ten se však vytáhl parádním zákrokem a zneškodnil jasnou loženku! O chvíli později hrozil hlavou Klimpl, ale jeho hlavička byla zblokována. V 72. minutě nás již paní Štěstěna opustila, když byl vhozen do našeho území dlouhý aut, který Jungr jen „vyplácl“ přímo k Piklovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Za necelé dvě minuty jsme si mohli vzít vedení zpátky, to by ale Majerova střela musela skončit níže, než na břevně. V posledních minutách již hrozili jen hosté, nejdříve Adjeiova pumelice ze třiceti metrů do Jungrových rukavic a v 80. minutě nejdříve uznaný a následně správně neuznaný Piklův gól rukou. Kapitán Chomutovských byl spolu s Česlákem největší hrozbou pro admiráckou obranu. Právě Pikl mohl v 89. minutě vstřelit vítězný gól, ale proti byl Jungr a Piklův skvěle kopnutý přímý kop stačil vyškrábnout na roh.

Utkání tedy skončilo spravedlivou remízou a sezóna tím pro Admiru končí. Svůj první rok po návratu do ČLF zakončila Admira na metě 49 bodů.

FK Admira Praha – FC Chomutov 1:1 (0:0)
Branky: 58´ Petr – 72´ Pikl.

Admira: Jungr – Herc, Martinic, Brůžek, Mamurov – Zahálka (83´ Snop), Čmejla, Vosický, Majer – Kurek (64´ Ondrůšek) – Petr.

Chomutov: Zaťko – Hruška, Klimpl, Nobst, Vait – Česlák (90´ Bubeníček), Adjei, Urma, Strada – Pikl, Tafat.

Žluté karty: Mamurov- Klimpl, Pikl, Urma

O.CH.

Konečné pořadí našich střelců v sezoně 2013-2014

11- Mošna (8 doma + 3 venku)

8- Vosický (6 + 2)

6- Kurek (5 + 1)

5- Zahálka (3 + 2)

3- Červenka (2 + 1)

2- Majer (0 + 2), Vyhnal (1 + 1), Liška (1 + 1), Petr (2 + 0)

1- Birma (0 + 1), Snop (0 + 1), Veselý (1 + 0), Vošahlík (1 + 0), Martinic (1 + 0), Fenin (1 + 0), Čonka (1 + 0), Paťha (1 + 0), Lička (1 + 0).

autor Radek Černý