Sobota 26. července 2014, Pohár České pošty 1. kolo SK Aritma Praha – FK Admira Praha 1 : 2 (0:0) – hrálo se ve Zbuzanech

Branky: 55. Ambrus – 72. Prošek, 75. Majer.

ŽK: 33. Mošna (Admira).

Rozhodčí: Matějček – Vnuk, Machýček.

Diváků: 50.

Aritma: K. Diviš – Weiss (83. Nový), Pivrnec, Ambrus, Moravec – Komárek, Krejcar, Rybka, F. Diviš
(83. Bogár) – Turbák, Obusanya (70. Vávra).

Trenér: Tomáš Kubr.

Admira: Pávek – Herc, Martinic, Vosický, Paťha – Majer, Hrubý (66. Kurek), Čmejla (70. Petr), Prošek – Liška, Mošna.

Trenér: Jiří Tesař.

Komentář z utkání z webu pražského fotbalového svazu…

V derby mezi Aritmou a Admirou se nakonec radovali hosté z Kobylis, když dokázali během tří minut otočit nepříznivý vývoj zápasu.

První poločas patřil jednoznačně Admiře. Ta si připravila čtyři vyložené šance. Už v 7. minutě o krok nedosáhl na míč před brankou po centru z levé strany Mošna. Ve 27. minutě po rohovém kopu z malého vápna Vosický trefil jen tyč. Ve 42. minutě od rohového praporku z pravé strany odcentroval Liška, volný Prošek na malém vápně koncovku nezvládl. Ještě v poslední minutě první půle unikl Liška přihrál míč pod sebe na volného Mošnu, který pálil do oblak.

Domácí Aritma byla nebezpečná jen ve 29. minutě, kdy Rybka uvolnil Turbáka, jeho střelu k tyči stačil na roh vyrazit Pávek.

Deset minut po přestávce šla Aritma překvapivě do vedení. Po standardní situaci se ve skrumáži před brankou prosadil Ambrus a protlačil míč do sítě. Za deset minut poslal trenér Kubr na hřiště osmnáctiletého Vávru a ten měl hned obrovskou šanci. Takřka od půlky upaloval sám na Pávka, ten vyběhl až před šestnáctku a pokus Vávry o obhození stačil špičkou kopačky zmařit.
A naplnilo se známé fotbalové pořekadlo nedáš – dostaneš. V 72. minutě zakončil rychlý útok hostů Prošek a střelou k bližší tyči vyrovnal. Za tři minuty vlétl do šestnáctky Aritmy Mošna, od brankové čáry poslal míč před branku a Majer jej pohotově uklidil do sítě a dokonal obrat zápasu – 1:2.

Po zápase byli nakonec spokojeni oba trenéři. Tomáš Kubr (Aritma): „První poločas hodně špatný, soupeř byl jasně lepší. Měl plno vyložených šancí a jenom svojí neschopností je neproměnil. Zápas mohl být rozhodnutý. O přestávce jsme to trochu přestavěli, něco jsme si řekli a druhá půle byla mnohem lepší. Soupeře jsme zaskočili brankou a připravili si další dvě šance. Škoda, že jsme nedali na 2:0. Klasicky nedáš dostaneš. Dostali jsme branku a za chvíli druhou. Soupeře jsme posadili na koně. Byly tam dobré věci, ale i řada nedostatků, na kterých musíme ještě zapracovat.” Jiří Tesař (Admira): „Ten kádr hrál tahle pohromadě poprvé. Měli jsme celý zápas převahu. V prvním poločase jsme měli minimálně čtyři vyložené šance, bohužel jsme gól nedali. Soupeř nás paradoxně potrestal po standardní situaci, ale podařilo se nám během tří minut výsledek otočit. V klíčovém okamžiku za stavu 1:0 nás podržel brankář Pávek, když zlikvidoval samostatný nájezd soupeře. Za stavu 2:0 by to bylo těžké.”

Obou trenérů jsme se ještě zeptali, co jim zápas čtrnáct dnů před startem soutěží napověděl. Tomáš Kubr (Aritma): „Hrálo pět nových hráčů takže to chce čas, aby si to sedlo. Chyběl Hrabák, Armai, Sailer. Dáváme šanci mladým klukům, našim odchovancům. Komárek a Vávra jsou ročník 96. Trénují s námi i další kluci z tohoto ročníku. To je naše cesta. Musíme se naučit hrát bez Pánka. Odchází na půl roku na hostování do Štěchovic. Jeho devatenáct gólů bude těžké nahradit, ale věřím, že se s tím dokážeme vyrovnat.” Jiří Tesař (Admira): „Bohužel se nám nedařilo proměňovat šance. Máme čtrnáct dní na vypilování formy, pořád jsme v nějaké fázi přípravy, je to dost dlouhá doba na tom zapracovat. Pracujeme ještě na třech hráčích, kteří by měli přijít příští týden.”

Lubor Mirek.