Na pátý pokus Štěchovice konečně padly – i když až na penalty

FK Admira Praha – TJ Štěchovice 0:0 (4:3 kopy z pokutové značky)

Náš nepříliš oblíbený soupeř z vltavského levého břehu má zatím v soubojích s Admirou lepší bilanci. Do neděle s naším týmem nikdy neprohrál. Padl až v pátém vzájemném utkání o body, třebaže „jen“ po střelbě kopů z pokutové značky. Nové pravidlo je ale dané, a tak po remíze 0:0 a výhře 4:3 v „penaltovém rozstřelu“ bere Admira dva body. Štěchovice si odvezly k Vltavě jeden bodík.

O čisté konto na naší straně se postarali hlavně brankář Pávek, hostující u nás ze Sparty, a zadní linie, v níž zejména stoperská dvojice Martinic – Hochmeister (zkušený zadák, hostuje z Hradce Králové, má za sebou mimo jiné angažmá v Jablonci, Liberci, Plzni i jinde) zahrála spolehlivě a nepustila hostující ofenzivu do vyložené šance. Je ovšem třeba popravdě přiznat, že taky bývalý brankář Bohemians 1905 Sňozík a zadáci Středočechů pracovali zdařile, a tak se hrál zápas bez „tutovek“, který v podstatě spravedlivě dospěl k bezbrankové remíze a „penaltovému rozstřelu“.

Ten zahájil hostující Hřebeček – 0:1. Vosický srovnal na 1:1. Novák je ve Štěchovicích považován za spolehlivého exekutora, jenže Pávek ho vychytal! Paprčiak strhl vedení na naši stranu – 2:1. Prosek ale srovnal na 2:2. Pak Sňozík chytil střelu Zahálky a Müller zajistil vedení 2:3 hostím. Čmejla se nemýlil – 3:3. V páté sérii šel kopat Sňozík a v souboji gólmanů byl úspěšnější náš Pávek! Sodoma pak střelou k tyči zajistil Admiře výhru 4:3 a prémiový bod navíc.

ŽK: 2:2 (Vosický, Čmejla – Prosek, Pavlík)

Rozhodčí: Henych – Melničuk, Aubrecht.

Diváci: 321 (naši OLD BOY´Z skvělí, v hledišti minimálně 30 fandů ze Štěchovic, příliš slyšet nebyli).

Admira: Pávek – Herc, Hochmeister, Martinic, Paťha – Majer (66. Kurek), Čmejla, Vosický, Mošna (46. Sodoma), Zahálka – Liška (84. Paprčiak). Trenér Tesař.

Štěchovice: Sňozík – Švejda, Busta, Müller. Novák – Hudec (46. Pavlík), Jakabovský (46. Baubín), Hřebeček, Prosek – Laušman (70. Ciencala), Pánek (83. Říha). Trenér Hruška.

Další program:

II. kolo Poháru České pošty – Admira v. Baník Sokolov, středa 13. srpna v 17.00 hodin.

II. kolo ČFL– SK Benešov v. Admira, neděle 17. srpna v 17.00 hodin.

-api