Druholigoví „havíři“ vyřazeni – teď k nám přijedou prvoligoví „votroci“! FK Admira Praha – FK Baník Sokolov 0:0 (kopy z pokutové značky 15:14)

FK Admira Praha - FK Sokolov 1:0 pen.

Po prvním kole Poháru České pošty, kdy jsme udolali Aritmu na jejím hřišti 2:1, přišel zápas s mnohem těžším protivníkem – druholigovým Baníkem Sokolov! Na tribunách se sešlo 210 diváků, kteří se těšili na dobrý fotbal se zajímavými jmény v sestavách týmů. V našem týmu se představil již podruhé Radek Hochmeister, v soupisce soupeře se naopak skvěla jména jako Dřížďal, Kobylík, Ouedraogo a hostující slávista Marek Červenka, který si zahrál na jaře i v černobílém dresu Admiry.

Admiráčtí třetiligisté do utkání s plně profi týmem vkročili bez bázně a hany, v 6. minutě střílel nebezpečně Kurek a brankář Dvořák musel vytáhnout jeho přízemní střelu na roh. Za tři minuty zkoušel pozornost brankáře z přímého kopu Zahálka, ale Dvořák se nachytat nenechal. Z protiútoku vykrystalizovala šance hostů, kterou musel zastavit až včasným výběhem Pávek. Posléze bylo opět horko před brankou „havířů“, kdy se po centru Zahálky a sklepnutí Herce procpal k zakončení Sodoma, ale jeho střelu bravurním reflexem vykopl brankář Dvořák. Opět stejný hráč byl i u největší šance první půle, když sice lajnový sudí mával ofsajd, ale píšťalka hlavního sudí Váni zůstala mlčet. Sodoma pálil dvakrát sám před brankářem, ale v obou případech přímo do Dvořáka. Těsně před odchodem do kabin měli černobílí namále, když propadla levá lajna a do průniku se hrnul Červenka. Přízemním centrem našel volného Vaněčka, který naštěstí pálil nad. Do půle se tedy šlo za bezbrankového stavu, ale fotbal rozhodně nenudil!

Začátek druhé půle byl stejný, jako celá půle první. Ve 49. minutě promarnil velkou příležitost Zahálka a dvě minuty nato se nehrálo po nějakou dobu, protože nastal nejspornější moment celého zápasu. Nejdříve sudí pustili do šance, patrně v ofsajdu stojícího, Červenku, který proti Pávkovi neuspěl a Paťha jeho dorážku zablokoval hrudí na brankové čáře. Hlavní rozhodčí se však rozhodl pro pokutový kop, jelikož viděl, že Paťha zahrál rukou. K pokutovému kopu se postavil Jakub Dvořák II, ale jeho razantní střela jen rozduněla břevno, a to za velkého aplausu domácího publika. V 57. minutě se do velké šance procpal po Kurekově centru Hochmeister, ale místo razantní hlavičky zvolil jen oblouček, který jeden z beků Sokolova stačil vyhlavičkovat na roh. O číslo větší kopačka chyběla ke vstřelení branky Liškovi, který ve skluzu v 68. minutě nedosáhl na Mošnovu přihrávku a míč tak jen proletěl malým vápnem. Zhruba od 75. minuty začal Sokolov stupňovat tlak, ale domácí obrana si s ním poradila. Z tribuny byla vidět velká obětavost všech našich hráčů, zejména Mošna velmi pomohl stoperům a několik nebezpečných centrů odvrátil. Základní hrací doba tedy skončila a na řadu přišly „pokutové“ kopy.

Sérii zahajovala Admira a první šel k brance Vosický, který s přehledem proměnil – 1:0. Následovaný Kobylíkem (1:1) a Majerem (2:1), taktéž úspěšnými exekutory. Na řadu pak přišel Hochman, kterému pokus Pávek kryl. Ve třetí sérii byli úspěšní oba exekutoři – náš Mošna (3:1) i sokolovský Červenka (3:2). V té další selhal Čmejla a kapitán hostů Vrtělka mohl vrátit Baník do hry, jenže jeho „panenka“ skončil vysoko nad. Rozhodnout tak mohl Liška, ale jeho pokus nebyl dostatečně prudký a Dvořák jeho střelu k tyči chytil. Skóre potom srovnal Čada – 3:3.

Následovala dlouhá série 11 úspěšných kopů, až přišla na řadu 17. série. V ní penaltu proměnil Čmejla a napravil tak své zaváhání v prvním pokusu – 15:14. A když pak Dvořákovu penaltu Pávek vyrazil, propukla v Kobylisích velká postupová radost! Ve 3. kole totiž k nám přijede ligový Hradec Králové!

Sudí: Váňa
Diváků: 210

Admira: Pávek – Herc, Martinic, Hochmeister, Paťha – Kurek (78´ Majer), Vosický, Konečný (89´ Čmejla), Zahálka – Mošna – Sodoma (63´ Liška).

Sokolov: Dvořák I – Blažek, Hofmann, Kucalas, Dvořák II – Vrtělka (K), Ouedraogo (66. Čada) – Vaněček, Šamánek (30. Kobylík), Pouček (75. Machek) – Červenka.

O.CH.

Snímky pořídil Svatopluk Samler. Za poskytnutí děkujeme.

Zajímavost: Admiráci věřili v postup na „penalty“

Narychlo zveřejněné ankety na téma utkání Admira – Sokolov se na našich webovkách zúčastnilo 27 lidí. Z toho 14 (52 %) věřilo v náš postup na penalty! Tři tipující dokonce počítali s tím, že profíky ze západu Čech vyřadíme v normálním čase.

Kupodivu jen 10 účastníků ankety předpovídalo naše vyřazení, což by se dalo čekat vzhledem k ekonomické síle soupeře, jeho kvalitám, kádru a příslušnosti k FNL. To se ale nekonalo!

-api-